'Anderlecht laat dure spits gaan voor spotprijs'

797
'Anderlecht laat dure spits gaan voor spotprijs'

Luis Vázquez, de Argentijnse spits waarvoor Anderlecht 4,5 miljoen euro betaalde, voldoet niet aan de verwachtingen. Ondanks zijn fysieke inzet en snelheid ontbreekt het hem aan finesse en afwerking. De club verloor het vertrouwen en wil hem deze zomer van de hand doen, maar zal vermoedelijk genoegen moeten nemen met een aanzienlijk lagere transfersom dan de 5 miljoen euro die afgelopen winter nog werd gevraagd.

LEES OOK: Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Krakkemikkige breakdancer

Luis Vázquez is een enigma. De spits, die Anderlecht 4,5 miljoen euro kostte, oogt vaak onbeholpen in het samenspel en komt zelden tot zijn recht als meevoetballende aanvaller.

Zijn speelstijl is houterig, en hij liet al meerdere grote kansen onbenut. Hoewel de Argentijn hard werkt en fysiek indruk maakt, mist hij de finesse en klasse van eerste spits Kasper Dolberg.

“Die Luis doet ons wel eens in de haren krabben. Het zit normaal in de Argentijnse genen om goed te kunnen voetballen, maar Vázquez oogt vaak onbeholpen”, aldus Jürgen Geril, clubwatcher bij Het Nieuwsblad.

“Van een Argentijn verwacht je een goeie, stijlvolle tango, maar bij hem krijg je regelmatig een krakkemikkige breakdance.”

Aan de andere kant is Vázquez wel het type spits dat verdedigers slapeloze nachten kan bezorgen. Hij blinkt uit in duels, voegt kopkracht toe aan het spel en staat altijd garant voor inzet en strijdlust.

Zijn verrassende snelheid – met een topsnelheid van 36 kilometer per uur – maakt hem een gevaarlijk wapen, vooral in de diepte. "Vázquez is een topspits," bevestigde Jan Vertonghen. Ook Andrea Bertaccini, spits van Sint-Truiden, noemde hem een goede spits in Het Nieuwsblad.

Anderlecht vroeg 5 miljoen vorige winter

Volgens Le Soir had Anderlecht vorige zomer al het vertrouwen in Luis Vázquez verloren. De club zou hem zelfs in de etalage hebben gezet, in de hoop op een transfer. Het Laatste Nieuws meldde dat er intern steeds meer twijfels rezen over Vázquez’ groeipotentieel.

De vraag was of hij ooit het speerpunt van de paars-witte aanval kon worden. Hoewel een vertrek niet noodzakelijk was, had een miljoenenbod bij een eventuele transfer de club geen windeieren gelegd.

Vázquez bleef uiteindelijk in het Lotto Park, zowel in de zomer als afgelopen winter, ondanks interesse uit Spanje en Zuid-Europa. Hertha Berlijn, net als diverse andere clubs, toonde toen belangstelling om hem te huren. Olivier Renard wees echter elke (huur)aanbieding af. Anderlecht vroeg 5 miljoen euro voor een definitieve transfer.

“Omdat we op dit moment niet de middelen hebben om ook nog eens 5 à 6 miljoen te investeren in een nieuwe spits, zouden ook wij een nieuwe aanvaller moeten huren”, zei Renard in een interview met Het Laatste Nieuws.

“Een fitte Dolberg is normaal gezien eerste keus. Is het dan opportuun een spits voor vijf maanden te huren, wetende dat hij toch in de schaduw van Dolberg zou staan?”

Einde verhaal Vázquez bij Anderlecht

Sinds vorige winter is duidelijk geworden dat Luis Vázquez niet voldoet aan de normen van een Anderlecht-spits, ook al scoorde hij onder meer twee doelpunten in de Europese wedstrijd tegen Fenerbahçe.

“Vázquez schiet tekort, hé. Dat weten we al langer”, zei Olivier Deschacht in Het Nieuwsblad. “Luis Vázquez grijpt zijn kans niet als hij die krijgt”, voegde Steven Defour eraan toe.

“Voetballend denk ik dat ik sterker ben”, zei ex-doelman en analist Frank Boeckx zelfs aan L’Avenir. “Luis Vázquez is een toffe boy, maar ook niet meer dan dat”, aldus opnieuw Jürgen Geril. Toch vertegenwoordigt Vázquez, ondanks de vele kritiek, nog steeds een aanzienlijke waarde voor Anderlecht.

Vázquez weg aan soldenprijs?

Naast de transfersom van 4,5 miljoen euro beschikt Luis Vázquez over een riant contract in Brussel, dat loopt tot juni 2028.

Le Soir waarschuwt dat Sporting het zich niet kan permitteren om hem als luxe-joker te blijven behouden, zeker niet tegen de zin van de speler, die zelf meer speeltijd eist.

Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad lijkt Vázquez komende zomer andere oorden op te zoeken, omdat hij niet voldoet aan de verwachtingen als eerste spits van Anderlecht.

La Dernière Heure schrijft dat Vázquez teleurstelde en dat zijn vertrek onvermijdelijk is. “De club vindt dat hij niet de kwaliteiten heeft om de nummer 9 van Anderlecht te zijn.”

Sporting hoopt een deel van de 4,5 miljoen euro die het voor hem betaalde te recupereren. Vorige winter vroeg de club nog 5 miljoen euro, maar komende zomer zal ze wellicht vrede moeten nemen met aanzienlijk minder.

Vazquez is niet goed genoeg voor Anderlecht

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

21
21
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

27
27
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

38
38
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

382
382
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

71
71
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

22
22
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

277
277
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

329
329
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

290
290
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

255
255
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

312
312
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

107
107
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

193
193
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

195
195
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1174
1174
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws