'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

649
'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

Club Brugge is alweer aan een straf seizoen bezig. Het veroverde vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League, speelt binnen een tiental dagen de bekerfinale en schopte het in de Champions League tot de achtste finales. Bovendien speelt de eigen jeugd een grote rol in dat succes.

In oktober zorgde Club in Westerlo voor een unicum door maar liefst zeven spelers uit de eigen jeugd tussen de lijnen te brengen: Joaquin Seys, Brandon Mechele, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper, Chemsdine Talbi, Romeo Vermant en Kyriani Sabbe. Op Spileers na krijgen zij nog altijd regelmatig speelminuten.

LEES OOK: 'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Club blijft inzetten op eigen jeugd

Er komt bovendien nog meer jong talent aan. In januari werd Shandre Campbell al doorgeschoven vanuit Club NXT, dat dit seizoen indruk maakte door in 1B op een knappe zesde plaats te eindigen. Verschillende jonkies speelden zich daarbij in de kijker.

Het Nieuwsblad weet dat een vijftal spelers daardoor op de deur van de A-kern kloppen en op zijn minst de voorbereiding op het nieuwe seizoen met het eerste elftal zullen mogen aanvatten. Drie namen lijken alvast bekend te zijn.

Minstens 3 talenten schuiven door naar A-kern

Axl De Corte, Alejandro Granados en Kaye Furo lijken zich al zeker te mogen bewijzen. De Corte is een 19-jarige doelman die de voorbije maanden al regelmatig als derde doelman bij de wedstrijdselectie van Nicky Hayen zat.

Ook Furo (18) haalde al eens de selectie bij de A-ploeg. De jonge spits, die dit seizoen acht keer scoorde in 1B, zat in de eerder genoemde wedstrijd in Westerlo op de bank. Granados (18) wacht dan weer nog op zijn eerste oproeping, maar traint wel al een tijdje mee met de A-kern. Club betaalde bijna twee jaar geleden nog 1,4 miljoen euro om de Spaanse jeugdinternational weg te kapen bij Orlando City.

Zal Club volgend seizoen weer nieuwe eigen jeugdspelers kunnen lanceren?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

44
44
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

42
42
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

39
39
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

33
33
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

65
65
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

136
136
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

130
130
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

277
277
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

261
261
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

117
117
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

218
218
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

180
180
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

251
251
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

309
309
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

98
98
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

256
256
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

242
242
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

985
985

Meer sportnieuws