'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

649 stemmen
'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

Club Brugge is alweer aan een straf seizoen bezig. Het veroverde vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League, speelt binnen een tiental dagen de bekerfinale en schopte het in de Champions League tot de achtste finales. Bovendien speelt de eigen jeugd een grote rol in dat succes.

In oktober zorgde Club in Westerlo voor een unicum door maar liefst zeven spelers uit de eigen jeugd tussen de lijnen te brengen: Joaquin Seys, Brandon Mechele, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper, Chemsdine Talbi, Romeo Vermant en Kyriani Sabbe. Op Spileers na krijgen zij nog altijd regelmatig speelminuten.

LEES OOK: Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Club blijft inzetten op eigen jeugd

Er komt bovendien nog meer jong talent aan. In januari werd Shandre Campbell al doorgeschoven vanuit Club NXT, dat dit seizoen indruk maakte door in 1B op een knappe zesde plaats te eindigen. Verschillende jonkies speelden zich daarbij in de kijker.

Het Nieuwsblad weet dat een vijftal spelers daardoor op de deur van de A-kern kloppen en op zijn minst de voorbereiding op het nieuwe seizoen met het eerste elftal zullen mogen aanvatten. Drie namen lijken alvast bekend te zijn.

Minstens 3 talenten schuiven door naar A-kern

Axl De Corte, Alejandro Granados en Kaye Furo lijken zich al zeker te mogen bewijzen. De Corte is een 19-jarige doelman die de voorbije maanden al regelmatig als derde doelman bij de wedstrijdselectie van Nicky Hayen zat.

Ook Furo (18) haalde al eens de selectie bij de A-ploeg. De jonge spits, die dit seizoen acht keer scoorde in 1B, zat in de eerder genoemde wedstrijd in Westerlo op de bank. Granados (18) wacht dan weer nog op zijn eerste oproeping, maar traint wel al een tijdje mee met de A-kern. Club betaalde bijna twee jaar geleden nog 1,4 miljoen euro om de Spaanse jeugdinternational weg te kapen bij Orlando City.

Zal Club volgend seizoen weer nieuwe eigen jeugdspelers kunnen lanceren?

Meest recent

Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

5
5
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

15
15
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

53
53
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

28
28
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

39
39
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

30
30
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

102
102
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

137
137
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

56
56
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

37
37
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

60
60
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

352
352
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

360
360
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

226
226
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

195
195
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

242
242
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

498
498
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

131
131
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

74
74
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

120
120
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

570
570
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

109
109
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

388
388
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

205
205
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

204
204

Meer sportnieuws