'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

door
'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

Club Brugge is alweer aan een straf seizoen bezig. Het veroverde vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League, speelt binnen een tiental dagen de bekerfinale en schopte het in de Champions League tot de achtste finales. Bovendien speelt de eigen jeugd een grote rol in dat succes.

In oktober zorgde Club in Westerlo voor een unicum door maar liefst zeven spelers uit de eigen jeugd tussen de lijnen te brengen: Joaquin Seys, Brandon Mechele, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper, Chemsdine Talbi, Romeo Vermant en Kyriani Sabbe. Op Spileers na krijgen zij nog altijd regelmatig speelminuten.

LEES OOK: Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

Club blijft inzetten op eigen jeugd

Er komt bovendien nog meer jong talent aan. In januari werd Shandre Campbell al doorgeschoven vanuit Club NXT, dat dit seizoen indruk maakte door in 1B op een knappe zesde plaats te eindigen. Verschillende jonkies speelden zich daarbij in de kijker.

Het Nieuwsblad weet dat een vijftal spelers daardoor op de deur van de A-kern kloppen en op zijn minst de voorbereiding op het nieuwe seizoen met het eerste elftal zullen mogen aanvatten. Drie namen lijken alvast bekend te zijn.

Minstens 3 talenten schuiven door naar A-kern

Axl De Corte, Alejandro Granados en Kaye Furo lijken zich al zeker te mogen bewijzen. De Corte is een 19-jarige doelman die de voorbije maanden al regelmatig als derde doelman bij de wedstrijdselectie van Nicky Hayen zat.

Ook Furo (18) haalde al eens de selectie bij de A-ploeg. De jonge spits, die dit seizoen acht keer scoorde in 1B, zat in de eerder genoemde wedstrijd in Westerlo op de bank. Granados (18) wacht dan weer nog op zijn eerste oproeping, maar traint wel al een tijdje mee met de A-kern. Club betaalde bijna twee jaar geleden nog 1,4 miljoen euro om de Spaanse jeugdinternational weg te kapen bij Orlando City.

Zal Club volgend seizoen weer nieuwe eigen jeugdspelers kunnen lanceren?

Meest recent

Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

13
13
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

54
54
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

39
39
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

35
35
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

74
74
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

240
240
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

156
156
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

223
223
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

93
93
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

174
174
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

244
244
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

519
519
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

216
216
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

187
187
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

103
103
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

384
384
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

296
296
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

290
290
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

432
432
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

97
97
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

195
195
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1282
1282
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

103
103
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

143
143
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

463
463

Meer sportnieuws