'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

649 stemmen
'Club blijft gaan en trekt nieuw blik jeugdproducten open'

Club Brugge is alweer aan een straf seizoen bezig. Het veroverde vorig weekend de koppositie in de Jupiler Pro League, speelt binnen een tiental dagen de bekerfinale en schopte het in de Champions League tot de achtste finales. Bovendien speelt de eigen jeugd een grote rol in dat succes.

In oktober zorgde Club in Westerlo voor een unicum door maar liefst zeven spelers uit de eigen jeugd tussen de lijnen te brengen: Joaquin Seys, Brandon Mechele, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper, Chemsdine Talbi, Romeo Vermant en Kyriani Sabbe. Op Spileers na krijgen zij nog altijd regelmatig speelminuten.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Club blijft inzetten op eigen jeugd

Er komt bovendien nog meer jong talent aan. In januari werd Shandre Campbell al doorgeschoven vanuit Club NXT, dat dit seizoen indruk maakte door in 1B op een knappe zesde plaats te eindigen. Verschillende jonkies speelden zich daarbij in de kijker.

Het Nieuwsblad weet dat een vijftal spelers daardoor op de deur van de A-kern kloppen en op zijn minst de voorbereiding op het nieuwe seizoen met het eerste elftal zullen mogen aanvatten. Drie namen lijken alvast bekend te zijn.

Minstens 3 talenten schuiven door naar A-kern

Axl De Corte, Alejandro Granados en Kaye Furo lijken zich al zeker te mogen bewijzen. De Corte is een 19-jarige doelman die de voorbije maanden al regelmatig als derde doelman bij de wedstrijdselectie van Nicky Hayen zat.

Ook Furo (18) haalde al eens de selectie bij de A-ploeg. De jonge spits, die dit seizoen acht keer scoorde in 1B, zat in de eerder genoemde wedstrijd in Westerlo op de bank. Granados (18) wacht dan weer nog op zijn eerste oproeping, maar traint wel al een tijdje mee met de A-kern. Club betaalde bijna twee jaar geleden nog 1,4 miljoen euro om de Spaanse jeugdinternational weg te kapen bij Orlando City.

Zal Club volgend seizoen weer nieuwe eigen jeugdspelers kunnen lanceren?

Meest recent

Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

1
1
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

40
40
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

43
43
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

13
13
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

335
335
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

115
115
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

109
109
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

36
36
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

77
77
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

55
55
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

369
369
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

499
499
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

162
162
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

104
104
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

130
130
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

155
155
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

198
198
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

170
170
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

146
146
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

516
516
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

613
613
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

953
953
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

278
278
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

218
218

Meer sportnieuws