‘Standard Luik rondt verrassende miljoenentransfer af'

255 stemmen
‘Standard Luik rondt verrassende miljoenentransfer af'

Aiden O’Neill verlengde in september nog zijn contract bij Standard Luik, maar de Australische middenvelder zal Sclessin verlaten. De 26-jarige aanvoerder gaat naar MLS-club New York City. De Amerikaanse club was al een tijdje aan het onderhandelen met Standard.

En verschillende media melden nu dat er een akkoord is bereikt tussen de clubs. O’Neill kwam in de zomer van 2023 gratis over van Melbourne City en groeide uit tot een sterkhouder onder Ivan Leko. Nu gaat de middenvelder zijn geluk beproeven in de Verenigde Staten.

LEES OOK: Standard komt met transfernieuws op de proppen

Miljoenenakkoord

O’Neill verlengde onlangs zin contract tot 2029 en Standard zat aldus in een goede onderhandelingspositie. Toch vangen de Rouches minder dan zijn marktwaarde. Standard heeft naar verluidt een verrassend akkoord bereikt over een transfersom van 2,5 miljoen euro terwijl zijn marktwaarde 3 miljoen euro bedraagt.

Standard kampt al een tijdje met financiële problemen en de overname van de club is nog steeds niet afgerond. Komende zomermercato zal de club nook weer spelers moeten verkopen om het hoofd boven water te houden. O’Neill is alvast de eerste die het schip zal verlaten. De middenvelder was zelf al een tijdje persoonlijk akkoord met een transfer.

Afscheid Leko

Het afscheid van O’Neill werd eerder al aangekondigd door coach Leko die zijn pupil niet graag voor een spotprijs zag vertrekken. “Aiden is onze aanvoerder. Hij tekende afgelopen zomer een nieuw contract en is international. Hij is belangrijk voor ons, maar als hij vertrekt, kan dat niet voor een appel en een ei zijn. Het is niet mijn beslissing, het is aan de directie, maar voor mij, ik herhaal: een aanvoerder vertrekt niet voor een spotprijs”, klonk het toen.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent
438

Doet Standard Luik hier goede zaken?

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

0
0
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

119
119
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

33
33
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

53
53
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

296
296
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

104
104
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

161
161
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

79
79
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

614
614
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

423
423
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

383
383
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

329
329
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

242
242
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

109
109
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

61
61
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

315
315
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

193
193
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

485
485

Meer sportnieuws