‘Standard Luik rondt verrassende miljoenentransfer af'

255
‘Standard Luik rondt verrassende miljoenentransfer af'

Aiden O’Neill verlengde in september nog zijn contract bij Standard Luik, maar de Australische middenvelder zal Sclessin verlaten. De 26-jarige aanvoerder gaat naar MLS-club New York City. De Amerikaanse club was al een tijdje aan het onderhandelen met Standard.

En verschillende media melden nu dat er een akkoord is bereikt tussen de clubs. O’Neill kwam in de zomer van 2023 gratis over van Melbourne City en groeide uit tot een sterkhouder onder Ivan Leko. Nu gaat de middenvelder zijn geluk beproeven in de Verenigde Staten.

LEES OOK: ‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Miljoenenakkoord

O’Neill verlengde onlangs zin contract tot 2029 en Standard zat aldus in een goede onderhandelingspositie. Toch vangen de Rouches minder dan zijn marktwaarde. Standard heeft naar verluidt een verrassend akkoord bereikt over een transfersom van 2,5 miljoen euro terwijl zijn marktwaarde 3 miljoen euro bedraagt.

Standard kampt al een tijdje met financiële problemen en de overname van de club is nog steeds niet afgerond. Komende zomermercato zal de club nook weer spelers moeten verkopen om het hoofd boven water te houden. O’Neill is alvast de eerste die het schip zal verlaten. De middenvelder was zelf al een tijdje persoonlijk akkoord met een transfer.

Afscheid Leko

Het afscheid van O’Neill werd eerder al aangekondigd door coach Leko die zijn pupil niet graag voor een spotprijs zag vertrekken. “Aiden is onze aanvoerder. Hij tekende afgelopen zomer een nieuw contract en is international. Hij is belangrijk voor ons, maar als hij vertrekt, kan dat niet voor een appel en een ei zijn. Het is niet mijn beslissing, het is aan de directie, maar voor mij, ik herhaal: een aanvoerder vertrekt niet voor een spotprijs”, klonk het toen.

Doet Standard Luik hier goede zaken?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

26
26
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

19
19
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

43
43
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

70
70
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

213
213
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

70
70
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

62
62
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

153
153
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

39
39
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

153
153
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

701
701
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

57
57
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

99
99
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

68
68
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

350
350
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

161
161
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

188
188
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

121
121
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

228
228
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

145
145

Meer sportnieuws