‘Standard Luik rondt verrassende miljoenentransfer af'

255 stemmen
‘Standard Luik rondt verrassende miljoenentransfer af'

Aiden O’Neill verlengde in september nog zijn contract bij Standard Luik, maar de Australische middenvelder zal Sclessin verlaten. De 26-jarige aanvoerder gaat naar MLS-club New York City. De Amerikaanse club was al een tijdje aan het onderhandelen met Standard.

En verschillende media melden nu dat er een akkoord is bereikt tussen de clubs. O’Neill kwam in de zomer van 2023 gratis over van Melbourne City en groeide uit tot een sterkhouder onder Ivan Leko. Nu gaat de middenvelder zijn geluk beproeven in de Verenigde Staten.

LEES OOK: ‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Miljoenenakkoord

O’Neill verlengde onlangs zin contract tot 2029 en Standard zat aldus in een goede onderhandelingspositie. Toch vangen de Rouches minder dan zijn marktwaarde. Standard heeft naar verluidt een verrassend akkoord bereikt over een transfersom van 2,5 miljoen euro terwijl zijn marktwaarde 3 miljoen euro bedraagt.

Standard kampt al een tijdje met financiële problemen en de overname van de club is nog steeds niet afgerond. Komende zomermercato zal de club nook weer spelers moeten verkopen om het hoofd boven water te houden. O’Neill is alvast de eerste die het schip zal verlaten. De middenvelder was zelf al een tijdje persoonlijk akkoord met een transfer.

Afscheid Leko

Het afscheid van O’Neill werd eerder al aangekondigd door coach Leko die zijn pupil niet graag voor een spotprijs zag vertrekken. “Aiden is onze aanvoerder. Hij tekende afgelopen zomer een nieuw contract en is international. Hij is belangrijk voor ons, maar als hij vertrekt, kan dat niet voor een appel en een ei zijn. Het is niet mijn beslissing, het is aan de directie, maar voor mij, ik herhaal: een aanvoerder vertrekt niet voor een spotprijs”, klonk het toen.

Doet Standard Luik hier goede zaken?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

31
31
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

34
34
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

51
51
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

139
139
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

94
94
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

176
176
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

82
82
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

394
394
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

115
115
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

245
245
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

747
747
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

540
540
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

116
116
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

260
260
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

858
858
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

130
130
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

227
227
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

581
581
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

595
595
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1018
1018
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

366
366
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

558
558
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

357
357

Meer sportnieuws