‘Standard Luik rondt verrassende miljoenentransfer af'

door
‘Standard Luik rondt verrassende miljoenentransfer af'

Aiden O’Neill verlengde in september nog zijn contract bij Standard Luik, maar de Australische middenvelder zal Sclessin verlaten. De 26-jarige aanvoerder gaat naar MLS-club New York City. De Amerikaanse club was al een tijdje aan het onderhandelen met Standard.

En verschillende media melden nu dat er een akkoord is bereikt tussen de clubs. O’Neill kwam in de zomer van 2023 gratis over van Melbourne City en groeide uit tot een sterkhouder onder Ivan Leko. Nu gaat de middenvelder zijn geluk beproeven in de Verenigde Staten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Miljoenenakkoord

O’Neill verlengde onlangs zin contract tot 2029 en Standard zat aldus in een goede onderhandelingspositie. Toch vangen de Rouches minder dan zijn marktwaarde. Standard heeft naar verluidt een verrassend akkoord bereikt over een transfersom van 2,5 miljoen euro terwijl zijn marktwaarde 3 miljoen euro bedraagt.

Standard kampt al een tijdje met financiële problemen en de overname van de club is nog steeds niet afgerond. Komende zomermercato zal de club nook weer spelers moeten verkopen om het hoofd boven water te houden. O’Neill is alvast de eerste die het schip zal verlaten. De middenvelder was zelf al een tijdje persoonlijk akkoord met een transfer.

Afscheid Leko

Het afscheid van O’Neill werd eerder al aangekondigd door coach Leko die zijn pupil niet graag voor een spotprijs zag vertrekken. “Aiden is onze aanvoerder. Hij tekende afgelopen zomer een nieuw contract en is international. Hij is belangrijk voor ons, maar als hij vertrekt, kan dat niet voor een appel en een ei zijn. Het is niet mijn beslissing, het is aan de directie, maar voor mij, ik herhaal: een aanvoerder vertrekt niet voor een spotprijs”, klonk het toen.

Doet Standard Luik hier goede zaken?

Meest recent

Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

7
7
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

72
72
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

3
3
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

38
38
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

25
25
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

307
307
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

41
41
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

67
67
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

189
189
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

154
154
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

120
120
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

147
147
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

274
274
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

280
280
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

74
74
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

31
31
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

172
172
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

444
444
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

351
351
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

245
245
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

288
288
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

86
86
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

250
250

Meer sportnieuws