'Grote schoonmaak City: nieuwe topdoelman op komst'

door
'Grote schoonmaak City: nieuwe topdoelman op komst'

Met een late zege tegen Aston Villa, deed Manchester City dinsdag een gouden zaak binnen de strijd om de Engelse Champions League-tickets. Desondanks blijft het de bedoeling om komende zomer met de grove borstel door de kleedkamer te gaan. Daarbij zou ook doelman Ederson kunnen vertrekken.

City heeft enkele gouden jaren achter de rug. Sinds 2018 was het elk seizoen goed voor minstens één grote prijs. Maar tenzij de ploeg van coach Pep Guardiola in de huidige jaargang beslag legt op de FA Cup, zal het deze campagne met lege handen achterblijven.

LEES OOK: Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Grote kuis op komst

In de League Cup en Champions League werd City immers al vroegtijdig uitgeschakeld. En in de Premier League ligt de regerende kampioen al een tijdje uit de titelstrijd. Er moet tijdens de slotspeeldagen zelfs nog stevig geknokt worden om alsnog een Champions League-ticket te halen.

Komende zomer zal er dus één en ander moeten veranderen in het Etihad Stadium. Nadat tijdens de wintermercato al enkele toekomstgerichte aanwinsten werden gestrikt, mag dan nog meer versterking verwachten worden. Daarnaast zullen verschillende spelers vertrekken. Daarbij ook enkele gevestigde namen.

Nieuwe doelman

Kevin De Bruyne kondigde zijn exit zelfs al aan, achter Bernardo Silva en Ilkay Gündogan staat nog een vraagteken. Maar ook Ederson zou wel eens andere oorden kunnen opzoeken. Volgens Florian Plettenberg, transferexpert bij Sky Sports, zijn de doelman en zijn entourage alvast de markt aan het afspeuren naar een nieuwe club.

Daarbij zou de Braziliaan zijn zinnen hebben gezet op een lucratieve verhuis naar Saudi-Arabië. De verkennende gesprekken zouden alvast lopen. De kans is dus groot dat City op zoek moet naar een nieuw sluitstuk. Daarbij zou Diogo Costa van FC Porto, de nationale nummer één van Portugal, bovenaan de lijst staan.

Ederson hoort nog steeds bij de 5 beste doelmannen ter wereld ...

Meest recent

Ronaldo bevestigt: "Het wordt zeker mijn laatste"

Er vond de voorbije jaren al een wissel van de wacht plaats in de voetbalwereld. Het tijdperk waarin ...

6
6
Yamal zet Spanje op stelten: Barcelona schakelt Belg in

Vorige week woensdag stuntte Club Brugge met een gelijkspel tegen FC Barcelona, waar Lamine Yamal ...

39
39
Van Looy laat kijkers in shock achter: Groot geheim onthuld

Erik Van Looy mag dan vooral bekendstaan als quizmaster van De Slimste Mens ter Wereld, de ...

128
128
TRANSERUURTJE: 'Jackpot voor RSCA, opvolger Hayen bekend?'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

214
214
Uppercut voor Club Brugge: sterkhouder out tot nieuwjaar

Na een glansloze prestatie ging Club Brugge zondag de boot in tegen RSC Anderlecht. Alsof de ...

140
140
Revolutie bij Rode Duivels: Club Brugge klopt Anderlecht

Club Brugge moest zondag voor het eerst sinds lang nog eens haar meerdere erkennen in RSC ...

156
156
Tranen bij Club-fans: Mechele deelt pakkende bekentenis

Hij is geen man van grote woorden of show, maar van daden. Van tackles, duels en trouwe dienst. ...

422
422
'Masterplan van Coucke: comeback grote naam bij RSCA?'

De hemel klaart op boven het Lotto Park na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Bovendien werd er ...

305
305
Club Brugge baalt: peperdure miscast valt door de mand

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. Op het veld van de aartsrivaal ...

250
250
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

331
331
'Wit konijn Garcia: daverende verrassing in WK-selectie'

Behoudens een monumentale inzinking tegen Kazachstan en Liechtenstein, verzekeren de Rode Duivels ...

379
379
Blessuregolf bij Club Brugge: één speler profiteert

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

222
222
Ophef bij Duivels: Waalse analist maakt brandhout van Courtois

De Rode Duivels zullen eind deze week gehavend naar Kazachstan afreizen voor hun WK-kwaliciatieduel. ...

413
413
Play-Offs tóch behouden? Anderlecht-CEO doet markante uitspraak

De Jupiler Pro League is bezig aan zijn laatste seizoen met een Play-Offs-format. Tenminste toch als ...

468
468
‘Club in rep en roer: transferbom barst vlak voor de winter’

Er staat iets te gebeuren op Jan Breydel: een bliksemsnelle flankspeler zet de winter op stelten. ...

335
335
'Liverpool zet mercato wéér in vuur: deal van 100 miljoen'

Ondanks het behalen van de Engelse titel, pakte Liverpool FC afgelopen zomer uit met een ...

134
134
Anderlecht of Club? Vanhaezebrouck doet straffe titeluitspraak

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

523
523
Machtswissel Club Brugge: JPL-coach als opvolger Hayen?

Nicky Hayen legde tot dusver een puik parcours af als hoofdcoach van Club Brugge. Desondanks wordt ...

883
883
'Anderlecht staat perplex: bliksemtransfer Nathan De Cat'

RSC Anderlecht wist afgelopen zondag eindelijk nog eens op eigen veld te winnen van Club Brugge. ...

921
921
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

138
138
Rampscenario bij Club Brugge: Hayen activeert Plan B

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. In een uitzinnig Lotto Park ...

460
460
Pech voor Club Brugge: Anderlecht ontsnapt aan rood

RSC Anderlecht won zondag in eigen huis verdiend de topper van Club Brugge. Op de zege viel weinig ...

671
671
Antwerp of Ajax: Overmars hakt knoop definitief door

Dankzij een deugddoende zege tegen La Louvière is de crisis even afgewend bij Antwerp, waar ...

180
180
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

282
282
De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

De Rode Duivels blazen deze week opnieuw verzamelen. Roméo Lavia zal echter andermaal niet ...

217
217

Meer sportnieuws