Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

door
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien jaar was de Rode Duivel een absolute smaakmaker van de Premier League. De 33-jarige spelverdeler zal komende zomer op zoek gaan naar een nieuwe uitdaging.

De supporters zaten in zak en as na het nieuws van De Bruyne. Er liggen alvast opties in Saudi-Arabië, de Verenigde Staten én Europa klaar. Het Nieuwsblad sprak met Olivier Deschacht en enkele pijnlijke details over zijn City-vertrek kwamen naar buiten.

LEES OOK: Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Slechte resultaten

De Bruyne liet weten dat de slechte resultaten van City een grote invloed hebben gehad. “Daar heeft Kevin absoluut een punt. Pep Guardiola wil dominant voetbal spelen, met pressing en intensiteit. Dat lukt dit seizoen een pak moeilijker. Met dertigers in de ploeg wordt dat gewoon lastiger. Pep voelt dat en zal het volgend seizoen weer anders willen aanpakken.”

Al vindt Deschacht dat De Bruyne overal nog een meerwaarde kan zijn. “Al moeten we eerlijk zijn: een Kevin De Bruyne kan je eigenlijk altijd gebruiken. Kijk naar Liverpool: daar speelt Salah (32) ook nog altijd een beslissende rol, terwijl hij niet meer elke meter loopt. Maar oké: Guardiola zal wel zijn tactische redenen hebben, en Kevin lijkt dat ook te accepteren. Dat is dan weer mooi.”

Verjonging Man City 

Guardiola wil echter ferm verjongen en De Bruyne is inmiddels al 33 jaar. Deschacht spreekt harde, maar eerlijke taal. “City wil duidelijk vernieuwen, dat is duidelijk. Kijk naar de namen die het bekijkt als vervanger voor Kevin: Matheus Cunha (Wolverhampton) en Morgan Gibbs-White (Nottingham), beiden 25. Kevin zou dan in de weg kunnen lopen.”

KDB wordt zo genadeloos naar de exit geduwd. “Bovendien wil City vermijden wat bij stadsrivaal United gebeurde: jarenlang proberen om de ploeg weer op de rails te krijgen. Daarom schakelt het snel. Kevin is misschien wel de beste middenvelder ooit in de Premier League, en toch schuift het hem zomaar opzij. Dat toont hoe hard voetbal kan zijn.”

🚀

Snap jij de beslissing van City om niét te verlengen met De Bruyne?

Meest recent

Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

23
23
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

35
35
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

25
25
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

34
34
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

47
47
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

240
240
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

171
171
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

174
174
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

114
114
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

28
28
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

233
233
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

90
90
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

377
377
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

294
294
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

283
283
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

116
116
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

330
330
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

271
271
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

222
222
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

89
89
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

59
59
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

527
527
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

387
387
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

674
674
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

456
456

Meer sportnieuws