Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

506 stemmen
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien jaar was de Rode Duivel een absolute smaakmaker van de Premier League. De 33-jarige spelverdeler zal komende zomer op zoek gaan naar een nieuwe uitdaging.

De supporters zaten in zak en as na het nieuws van De Bruyne. Er liggen alvast opties in Saudi-Arabië, de Verenigde Staten én Europa klaar. Het Nieuwsblad sprak met Olivier Deschacht en enkele pijnlijke details over zijn City-vertrek kwamen naar buiten.

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Slechte resultaten

De Bruyne liet weten dat de slechte resultaten van City een grote invloed hebben gehad. “Daar heeft Kevin absoluut een punt. Pep Guardiola wil dominant voetbal spelen, met pressing en intensiteit. Dat lukt dit seizoen een pak moeilijker. Met dertigers in de ploeg wordt dat gewoon lastiger. Pep voelt dat en zal het volgend seizoen weer anders willen aanpakken.”

Al vindt Deschacht dat De Bruyne overal nog een meerwaarde kan zijn. “Al moeten we eerlijk zijn: een Kevin De Bruyne kan je eigenlijk altijd gebruiken. Kijk naar Liverpool: daar speelt Salah (32) ook nog altijd een beslissende rol, terwijl hij niet meer elke meter loopt. Maar oké: Guardiola zal wel zijn tactische redenen hebben, en Kevin lijkt dat ook te accepteren. Dat is dan weer mooi.”

Verjonging Man City 

Guardiola wil echter ferm verjongen en De Bruyne is inmiddels al 33 jaar. Deschacht spreekt harde, maar eerlijke taal. “City wil duidelijk vernieuwen, dat is duidelijk. Kijk naar de namen die het bekijkt als vervanger voor Kevin: Matheus Cunha (Wolverhampton) en Morgan Gibbs-White (Nottingham), beiden 25. Kevin zou dan in de weg kunnen lopen.”

KDB wordt zo genadeloos naar de exit geduwd. “Bovendien wil City vermijden wat bij stadsrivaal United gebeurde: jarenlang proberen om de ploeg weer op de rails te krijgen. Daarom schakelt het snel. Kevin is misschien wel de beste middenvelder ooit in de Premier League, en toch schuift het hem zomaar opzij. Dat toont hoe hard voetbal kan zijn.”

Snap jij de beslissing van City om niét te verlengen met De Bruyne?

Meest recent

Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

24
24
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

16
16
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

195
195
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

84
84
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

38
38
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

326
326
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

37
37
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

260
260
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

602
602
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

414
414
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

129
129
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

963
963
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

172
172
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

600
600
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

220
220
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

472
472
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

233
233
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

268
268
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1194
1194
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

610
610
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

332
332
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

291
291
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

152
152
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

169
169

Meer sportnieuws