Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

door
Pijnlijke wake up-call Gent:

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld lieten de Buffalo's zich vakkundig afslachten door een ongenaakbaar Club Brugge: 0-5. In de komende duels moet dan ook een gepaste reactie volgen.

Tijdens de derde speeldag van de nacompetitie boekte Gent nog een cruciale overwinning op het veld van Antwerp FC (0-1). Maar de eerlijkheid gebied de Buffalo's om toe te geven dat ze daarmee goed wegkwamen gezien het kansenverloop. In de overige vier duels ging de ploeg van coach Danijel Milicevic telkens onderuit.

LEES OOK: Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Gebrek aan ervaring

De cijfers zijn dan ook ondermaats voor de Oost-Vlamingen. Liefst twaalf tegendoelpunten op vier matchen, terwijl het zelf maar één keertje wist te scoren. Neem de 0-1-zege op de Bosuil weg en de statistieken worden echt dramatisch. Voorlopig is de rentree in Play-Off I dus allerminst een succes te noemen.

Volgens Stefan Mitrovic heeft dat deels te maken met een gebrek aan ervaring. "Veel van onze spelers hebben geen ervaring met de Champions' Play-Offs en het hoge niveau daarin. We probeerden op voorhand natuurlijk al uit te leggen dat PO I niet te vergelijken is met de reguliere competitie, maar sommigen beseften dat nog niet", klonk het op de clubwebstek.

Tweeluik tegen Anderlecht

Toch hoeft Gent niet te wanhopen. Omdat ook Antwerp en Anderlecht het laten afweten, blijven de Buffalo's volop meestrijden voor de vierde plaats en Europees voetbal. Deze week wacht alvast een cruciaal tweeluik tegen de Brusselaars. Daarin hoopt Gent voor een gepaste reactie te zorgen na de pandoering tegen Club.

Sven Kums vindt het alvast een goede zaak dat het duel tegen zijn ex-club er snel aan komt. "Het is goed dat er na zo’n wedstrijd zo snel een nieuwe match volgt. Het is belangrijk dat we dan deze prestatie op een of andere manier kunnen rechtzetten. Want er is nog veel om voor te spelen: we staan nog steeds vijfde en na woensdag kunnen we zelfs een plaatsje stijgen."

Gent pakt in de twee duels tegen Anderlecht ...

Meest recent

Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

2
2
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

68
68
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

29
29
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

127
127
Wesley Sonck totaal van slag na misselijkmakend moment

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

20
20
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

79
79
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

81
81
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

140
140
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

151
151
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

56
56
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

168
168
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

134
134
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

311
311
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

720
720
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

77
77
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

87
87
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

151
151
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

103
103
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

362
362
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

260
260
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

123
123
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

210
210
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

176
176
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

128
128

Meer sportnieuws