Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

236 stemmen
Pijnlijke wake up-call Gent:

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld lieten de Buffalo's zich vakkundig afslachten door een ongenaakbaar Club Brugge: 0-5. In de komende duels moet dan ook een gepaste reactie volgen.

Tijdens de derde speeldag van de nacompetitie boekte Gent nog een cruciale overwinning op het veld van Antwerp FC (0-1). Maar de eerlijkheid gebied de Buffalo's om toe te geven dat ze daarmee goed wegkwamen gezien het kansenverloop. In de overige vier duels ging de ploeg van coach Danijel Milicevic telkens onderuit.

LEES OOK: Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Gebrek aan ervaring

De cijfers zijn dan ook ondermaats voor de Oost-Vlamingen. Liefst twaalf tegendoelpunten op vier matchen, terwijl het zelf maar één keertje wist te scoren. Neem de 0-1-zege op de Bosuil weg en de statistieken worden echt dramatisch. Voorlopig is de rentree in Play-Off I dus allerminst een succes te noemen.

Volgens Stefan Mitrovic heeft dat deels te maken met een gebrek aan ervaring. "Veel van onze spelers hebben geen ervaring met de Champions' Play-Offs en het hoge niveau daarin. We probeerden op voorhand natuurlijk al uit te leggen dat PO I niet te vergelijken is met de reguliere competitie, maar sommigen beseften dat nog niet", klonk het op de clubwebstek.

Tweeluik tegen Anderlecht

Toch hoeft Gent niet te wanhopen. Omdat ook Antwerp en Anderlecht het laten afweten, blijven de Buffalo's volop meestrijden voor de vierde plaats en Europees voetbal. Deze week wacht alvast een cruciaal tweeluik tegen de Brusselaars. Daarin hoopt Gent voor een gepaste reactie te zorgen na de pandoering tegen Club.

Sven Kums vindt het alvast een goede zaak dat het duel tegen zijn ex-club er snel aan komt. "Het is goed dat er na zo’n wedstrijd zo snel een nieuwe match volgt. Het is belangrijk dat we dan deze prestatie op een of andere manier kunnen rechtzetten. Want er is nog veel om voor te spelen: we staan nog steeds vijfde en na woensdag kunnen we zelfs een plaatsje stijgen."

Gent pakt in de twee duels tegen Anderlecht ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

45
45
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

29
29
"Grootste slachtoffer experiment Garcia": Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

66
66
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

97
97
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

510
510
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

352
352
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

129
129
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

495
495
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

39
39
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

84
84
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

102
102
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

129
129
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

132
132
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

252
252
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

284
284
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

172
172
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

269
269
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

69
69
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

213
213
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

165
165
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

235
235
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

142
142
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

188
188
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

92
92
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

406
406
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

202
202

Meer sportnieuws