Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

door
Pijnlijke wake up-call Gent:

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld lieten de Buffalo's zich vakkundig afslachten door een ongenaakbaar Club Brugge: 0-5. In de komende duels moet dan ook een gepaste reactie volgen.

Tijdens de derde speeldag van de nacompetitie boekte Gent nog een cruciale overwinning op het veld van Antwerp FC (0-1). Maar de eerlijkheid gebied de Buffalo's om toe te geven dat ze daarmee goed wegkwamen gezien het kansenverloop. In de overige vier duels ging de ploeg van coach Danijel Milicevic telkens onderuit.

LEES OOK: Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Gebrek aan ervaring

De cijfers zijn dan ook ondermaats voor de Oost-Vlamingen. Liefst twaalf tegendoelpunten op vier matchen, terwijl het zelf maar één keertje wist te scoren. Neem de 0-1-zege op de Bosuil weg en de statistieken worden echt dramatisch. Voorlopig is de rentree in Play-Off I dus allerminst een succes te noemen.

Volgens Stefan Mitrovic heeft dat deels te maken met een gebrek aan ervaring. "Veel van onze spelers hebben geen ervaring met de Champions' Play-Offs en het hoge niveau daarin. We probeerden op voorhand natuurlijk al uit te leggen dat PO I niet te vergelijken is met de reguliere competitie, maar sommigen beseften dat nog niet", klonk het op de clubwebstek.

Tweeluik tegen Anderlecht

Toch hoeft Gent niet te wanhopen. Omdat ook Antwerp en Anderlecht het laten afweten, blijven de Buffalo's volop meestrijden voor de vierde plaats en Europees voetbal. Deze week wacht alvast een cruciaal tweeluik tegen de Brusselaars. Daarin hoopt Gent voor een gepaste reactie te zorgen na de pandoering tegen Club.

Sven Kums vindt het alvast een goede zaak dat het duel tegen zijn ex-club er snel aan komt. "Het is goed dat er na zo’n wedstrijd zo snel een nieuwe match volgt. Het is belangrijk dat we dan deze prestatie op een of andere manier kunnen rechtzetten. Want er is nog veel om voor te spelen: we staan nog steeds vijfde en na woensdag kunnen we zelfs een plaatsje stijgen."

Gent pakt in de twee duels tegen Anderlecht ...

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

25
25
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

24
24
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

29
29
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

113
113
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

254
254
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

115
115
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

85
85
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

322
322
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

378
378
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

61
61
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

232
232
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

452
452
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

236
236
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

407
407
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

203
203
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

150
150
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

234
234
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

153
153
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

635
635
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

236
236
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

193
193
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

394
394

Meer sportnieuws