Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

door
Pijnlijke wake up-call Gent:

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld lieten de Buffalo's zich vakkundig afslachten door een ongenaakbaar Club Brugge: 0-5. In de komende duels moet dan ook een gepaste reactie volgen.

Tijdens de derde speeldag van de nacompetitie boekte Gent nog een cruciale overwinning op het veld van Antwerp FC (0-1). Maar de eerlijkheid gebied de Buffalo's om toe te geven dat ze daarmee goed wegkwamen gezien het kansenverloop. In de overige vier duels ging de ploeg van coach Danijel Milicevic telkens onderuit.

LEES OOK: Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Gebrek aan ervaring

De cijfers zijn dan ook ondermaats voor de Oost-Vlamingen. Liefst twaalf tegendoelpunten op vier matchen, terwijl het zelf maar één keertje wist te scoren. Neem de 0-1-zege op de Bosuil weg en de statistieken worden echt dramatisch. Voorlopig is de rentree in Play-Off I dus allerminst een succes te noemen.

Volgens Stefan Mitrovic heeft dat deels te maken met een gebrek aan ervaring. "Veel van onze spelers hebben geen ervaring met de Champions' Play-Offs en het hoge niveau daarin. We probeerden op voorhand natuurlijk al uit te leggen dat PO I niet te vergelijken is met de reguliere competitie, maar sommigen beseften dat nog niet", klonk het op de clubwebstek.

Tweeluik tegen Anderlecht

Toch hoeft Gent niet te wanhopen. Omdat ook Antwerp en Anderlecht het laten afweten, blijven de Buffalo's volop meestrijden voor de vierde plaats en Europees voetbal. Deze week wacht alvast een cruciaal tweeluik tegen de Brusselaars. Daarin hoopt Gent voor een gepaste reactie te zorgen na de pandoering tegen Club.

Sven Kums vindt het alvast een goede zaak dat het duel tegen zijn ex-club er snel aan komt. "Het is goed dat er na zo’n wedstrijd zo snel een nieuwe match volgt. Het is belangrijk dat we dan deze prestatie op een of andere manier kunnen rechtzetten. Want er is nog veel om voor te spelen: we staan nog steeds vijfde en na woensdag kunnen we zelfs een plaatsje stijgen."

Gent pakt in de twee duels tegen Anderlecht ...

Meest recent

'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

3
3
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

16
16
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

131
131
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

11
11
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

280
280
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

120
120
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

37
37
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

384
384
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

82
82
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

88
88
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

49
49
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

180
180
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

107
107
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

88
88
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

32
32
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

159
159
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

176
176
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

142
142
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

137
137
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

270
270
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

346
346

Meer sportnieuws