Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

236 stemmen
Pijnlijke wake up-call Gent:

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld lieten de Buffalo's zich vakkundig afslachten door een ongenaakbaar Club Brugge: 0-5. In de komende duels moet dan ook een gepaste reactie volgen.

Tijdens de derde speeldag van de nacompetitie boekte Gent nog een cruciale overwinning op het veld van Antwerp FC (0-1). Maar de eerlijkheid gebied de Buffalo's om toe te geven dat ze daarmee goed wegkwamen gezien het kansenverloop. In de overige vier duels ging de ploeg van coach Danijel Milicevic telkens onderuit.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Gebrek aan ervaring

De cijfers zijn dan ook ondermaats voor de Oost-Vlamingen. Liefst twaalf tegendoelpunten op vier matchen, terwijl het zelf maar één keertje wist te scoren. Neem de 0-1-zege op de Bosuil weg en de statistieken worden echt dramatisch. Voorlopig is de rentree in Play-Off I dus allerminst een succes te noemen.

Volgens Stefan Mitrovic heeft dat deels te maken met een gebrek aan ervaring. "Veel van onze spelers hebben geen ervaring met de Champions' Play-Offs en het hoge niveau daarin. We probeerden op voorhand natuurlijk al uit te leggen dat PO I niet te vergelijken is met de reguliere competitie, maar sommigen beseften dat nog niet", klonk het op de clubwebstek.

Tweeluik tegen Anderlecht

Toch hoeft Gent niet te wanhopen. Omdat ook Antwerp en Anderlecht het laten afweten, blijven de Buffalo's volop meestrijden voor de vierde plaats en Europees voetbal. Deze week wacht alvast een cruciaal tweeluik tegen de Brusselaars. Daarin hoopt Gent voor een gepaste reactie te zorgen na de pandoering tegen Club.

Sven Kums vindt het alvast een goede zaak dat het duel tegen zijn ex-club er snel aan komt. "Het is goed dat er na zo’n wedstrijd zo snel een nieuwe match volgt. Het is belangrijk dat we dan deze prestatie op een of andere manier kunnen rechtzetten. Want er is nog veel om voor te spelen: we staan nog steeds vijfde en na woensdag kunnen we zelfs een plaatsje stijgen."

Gent pakt in de twee duels tegen Anderlecht ...

Meest recent

Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

1
1
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

46
46
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

10
10
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

20
20
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

35
35
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

72
72
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

59
59
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

148
148
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

193
193
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

432
432
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

186
186
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

289
289
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

29
29
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

164
164
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

194
194
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

482
482
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

185
185
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

43
43
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

43
43
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

122
122
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

262
262

Meer sportnieuws