Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

door
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken uiteraard uitvoerig over de topper tussen KRC Genk en Union SG. De Brusselaars smeerden de Limburgers een thuiszege aan waardoor de titelstrijd volledig openligt.

KRC Genk voelt zich echter bestolen door het spel van Union. In het slot van de match was een extra bal op het veld hét gespreksonderwerp van de afgelopen speeldag. Thorsten Fink en consorten waren ziedend en volgens het panel van Extra Time moeten er ferme straffen worden uitgedeeld.

LEES OOK: Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

Niet één, maar twee keer

Volgens Joos ging Union SG niet één keer, maar twee keer in de fout. "Ze bedriegen de boel een tweede keer door niet de juiste man aan te duiden.” De materiaalman kreeg een rode kaart, maar uit de herhaling bleek dat een speler eigenlijk de bal op het veld gooide. Volgens de analisten van Extra Time werd de materiaalman geofferd.

Coach Sebastien Pocognoli zei nadien dat hij niet wist wie de bal heeft gegooid, maar dat mag geen excuus zijn volgens Joos. “Als trainer moet je op tafel slaan en de échte schuldige laten boeten”, klonk het duidelijk. Gert Verheyen sprak zelfs van een eeuwige schorsing, maar dat gaat uiteraard niet op als het om een speler zou gaan. “Speler of staf, het maakt eigenlijk niet uit”, zei Joos.

Tot einde Play-Offs schorsen?

Vervolgens werd er over de strafmaat gediscussieerd. “Ik zou de dader schorsen tot het einde van Play-Offs”, riep Joos. “Als het een materiaalman is, mag hij eigenlijk nooit meer op de bank zitten dus er is weldegelijk een verschil tussen speler en staf”, schoof Verheyen naar voren.

Uiteindelijk won Union SG de match met 1-2 waardoor de titelstrijd volledig is losgebarsten in de Jupiler Pro League. Men denkt dat Union SG nog met een statement zal komen met de échte schuldige. "Dit gaat meespelen in het vervolg van de PO's, de refs zullen extra op Union SG gaan letten", was het besluit van Joos.

Denk jij dat de refs nu extra op Union SG gaan letten?

Meest recent

'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

0
0
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

20
20
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

16
16
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

201
201
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

35
35
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

56
56
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

160
160
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

138
138
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

111
111
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

136
136
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

262
262
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

269
269
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

70
70
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

30
30
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

164
164
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

427
427
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

344
344
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

243
243
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

278
278
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

82
82
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

245
245
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

298
298
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

397
397

Meer sportnieuws