Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

door
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken uiteraard uitvoerig over de topper tussen KRC Genk en Union SG. De Brusselaars smeerden de Limburgers een thuiszege aan waardoor de titelstrijd volledig openligt.

KRC Genk voelt zich echter bestolen door het spel van Union. In het slot van de match was een extra bal op het veld hét gespreksonderwerp van de afgelopen speeldag. Thorsten Fink en consorten waren ziedend en volgens het panel van Extra Time moeten er ferme straffen worden uitgedeeld.

LEES OOK: Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Niet één, maar twee keer

Volgens Joos ging Union SG niet één keer, maar twee keer in de fout. "Ze bedriegen de boel een tweede keer door niet de juiste man aan te duiden.” De materiaalman kreeg een rode kaart, maar uit de herhaling bleek dat een speler eigenlijk de bal op het veld gooide. Volgens de analisten van Extra Time werd de materiaalman geofferd.

Coach Sebastien Pocognoli zei nadien dat hij niet wist wie de bal heeft gegooid, maar dat mag geen excuus zijn volgens Joos. “Als trainer moet je op tafel slaan en de échte schuldige laten boeten”, klonk het duidelijk. Gert Verheyen sprak zelfs van een eeuwige schorsing, maar dat gaat uiteraard niet op als het om een speler zou gaan. “Speler of staf, het maakt eigenlijk niet uit”, zei Joos.

Tot einde Play-Offs schorsen?

Vervolgens werd er over de strafmaat gediscussieerd. “Ik zou de dader schorsen tot het einde van Play-Offs”, riep Joos. “Als het een materiaalman is, mag hij eigenlijk nooit meer op de bank zitten dus er is weldegelijk een verschil tussen speler en staf”, schoof Verheyen naar voren.

Uiteindelijk won Union SG de match met 1-2 waardoor de titelstrijd volledig is losgebarsten in de Jupiler Pro League. Men denkt dat Union SG nog met een statement zal komen met de échte schuldige. "Dit gaat meespelen in het vervolg van de PO's, de refs zullen extra op Union SG gaan letten", was het besluit van Joos.

Denk jij dat de refs nu extra op Union SG gaan letten?

Meest recent

'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

28
28
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

31
31
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

10
10
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

122
122
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

214
214
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

201
201
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

191
191
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

73
73
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

188
188
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

246
246
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

220
220
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

110
110
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

113
113
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

151
151
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

144
144
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

148
148
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

91
91
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

263
263
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

157
157
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

196
196
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

286
286
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

262
262
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

243
243

Meer sportnieuws