Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

door
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken uiteraard uitvoerig over de topper tussen KRC Genk en Union SG. De Brusselaars smeerden de Limburgers een thuiszege aan waardoor de titelstrijd volledig openligt.

KRC Genk voelt zich echter bestolen door het spel van Union. In het slot van de match was een extra bal op het veld hét gespreksonderwerp van de afgelopen speeldag. Thorsten Fink en consorten waren ziedend en volgens het panel van Extra Time moeten er ferme straffen worden uitgedeeld.

LEES OOK: Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Niet één, maar twee keer

Volgens Joos ging Union SG niet één keer, maar twee keer in de fout. "Ze bedriegen de boel een tweede keer door niet de juiste man aan te duiden.” De materiaalman kreeg een rode kaart, maar uit de herhaling bleek dat een speler eigenlijk de bal op het veld gooide. Volgens de analisten van Extra Time werd de materiaalman geofferd.

Coach Sebastien Pocognoli zei nadien dat hij niet wist wie de bal heeft gegooid, maar dat mag geen excuus zijn volgens Joos. “Als trainer moet je op tafel slaan en de échte schuldige laten boeten”, klonk het duidelijk. Gert Verheyen sprak zelfs van een eeuwige schorsing, maar dat gaat uiteraard niet op als het om een speler zou gaan. “Speler of staf, het maakt eigenlijk niet uit”, zei Joos.

Tot einde Play-Offs schorsen?

Vervolgens werd er over de strafmaat gediscussieerd. “Ik zou de dader schorsen tot het einde van Play-Offs”, riep Joos. “Als het een materiaalman is, mag hij eigenlijk nooit meer op de bank zitten dus er is weldegelijk een verschil tussen speler en staf”, schoof Verheyen naar voren.

Uiteindelijk won Union SG de match met 1-2 waardoor de titelstrijd volledig is losgebarsten in de Jupiler Pro League. Men denkt dat Union SG nog met een statement zal komen met de échte schuldige. "Dit gaat meespelen in het vervolg van de PO's, de refs zullen extra op Union SG gaan letten", was het besluit van Joos.

Denk jij dat de refs nu extra op Union SG gaan letten?

Meest recent

De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

9
9
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

23
23
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

17
17
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

18
18
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

105
105
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

42
42
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

152
152
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

98
98
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

164
164
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

123
123
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

181
181
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

125
125
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

361
361
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

339
339
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

22
22
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

776
776
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

68
68
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

171
171
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

139
139
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

340
340
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

467
467
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

194
194
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

128
128
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

195
195
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

120
120

Meer sportnieuws