Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

door
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken uiteraard uitvoerig over de topper tussen KRC Genk en Union SG. De Brusselaars smeerden de Limburgers een thuiszege aan waardoor de titelstrijd volledig openligt.

KRC Genk voelt zich echter bestolen door het spel van Union. In het slot van de match was een extra bal op het veld hét gespreksonderwerp van de afgelopen speeldag. Thorsten Fink en consorten waren ziedend en volgens het panel van Extra Time moeten er ferme straffen worden uitgedeeld.

LEES OOK: Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Niet één, maar twee keer

Volgens Joos ging Union SG niet één keer, maar twee keer in de fout. "Ze bedriegen de boel een tweede keer door niet de juiste man aan te duiden.” De materiaalman kreeg een rode kaart, maar uit de herhaling bleek dat een speler eigenlijk de bal op het veld gooide. Volgens de analisten van Extra Time werd de materiaalman geofferd.

Coach Sebastien Pocognoli zei nadien dat hij niet wist wie de bal heeft gegooid, maar dat mag geen excuus zijn volgens Joos. “Als trainer moet je op tafel slaan en de échte schuldige laten boeten”, klonk het duidelijk. Gert Verheyen sprak zelfs van een eeuwige schorsing, maar dat gaat uiteraard niet op als het om een speler zou gaan. “Speler of staf, het maakt eigenlijk niet uit”, zei Joos.

Tot einde Play-Offs schorsen?

Vervolgens werd er over de strafmaat gediscussieerd. “Ik zou de dader schorsen tot het einde van Play-Offs”, riep Joos. “Als het een materiaalman is, mag hij eigenlijk nooit meer op de bank zitten dus er is weldegelijk een verschil tussen speler en staf”, schoof Verheyen naar voren.

Uiteindelijk won Union SG de match met 1-2 waardoor de titelstrijd volledig is losgebarsten in de Jupiler Pro League. Men denkt dat Union SG nog met een statement zal komen met de échte schuldige. "Dit gaat meespelen in het vervolg van de PO's, de refs zullen extra op Union SG gaan letten", was het besluit van Joos.

Denk jij dat de refs nu extra op Union SG gaan letten?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

35
35
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

36
36
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

142
142
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

40
40
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

83
83
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

96
96
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

34
34
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

111
111
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

180
180
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

280
280
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

146
146
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

29
29
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

396
396
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

188
188
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

132
132
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

83
83
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

77
77
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

102
102
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

95
95
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

172
172
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

187
187
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

102
102
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

270
270
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws