Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

1582
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken uiteraard uitvoerig over de topper tussen KRC Genk en Union SG. De Brusselaars smeerden de Limburgers een thuiszege aan waardoor de titelstrijd volledig openligt.

KRC Genk voelt zich echter bestolen door het spel van Union. In het slot van de match was een extra bal op het veld hét gespreksonderwerp van de afgelopen speeldag. Thorsten Fink en consorten waren ziedend en volgens het panel van Extra Time moeten er ferme straffen worden uitgedeeld.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Niet één, maar twee keer

Volgens Joos ging Union SG niet één keer, maar twee keer in de fout. "Ze bedriegen de boel een tweede keer door niet de juiste man aan te duiden.” De materiaalman kreeg een rode kaart, maar uit de herhaling bleek dat een speler eigenlijk de bal op het veld gooide. Volgens de analisten van Extra Time werd de materiaalman geofferd.

Coach Sebastien Pocognoli zei nadien dat hij niet wist wie de bal heeft gegooid, maar dat mag geen excuus zijn volgens Joos. “Als trainer moet je op tafel slaan en de échte schuldige laten boeten”, klonk het duidelijk. Gert Verheyen sprak zelfs van een eeuwige schorsing, maar dat gaat uiteraard niet op als het om een speler zou gaan. “Speler of staf, het maakt eigenlijk niet uit”, zei Joos.

Tot einde Play-Offs schorsen?

Vervolgens werd er over de strafmaat gediscussieerd. “Ik zou de dader schorsen tot het einde van Play-Offs”, riep Joos. “Als het een materiaalman is, mag hij eigenlijk nooit meer op de bank zitten dus er is weldegelijk een verschil tussen speler en staf”, schoof Verheyen naar voren.

Uiteindelijk won Union SG de match met 1-2 waardoor de titelstrijd volledig is losgebarsten in de Jupiler Pro League. Men denkt dat Union SG nog met een statement zal komen met de échte schuldige. "Dit gaat meespelen in het vervolg van de PO's, de refs zullen extra op Union SG gaan letten", was het besluit van Joos.

Denk jij dat de refs nu extra op Union SG gaan letten?

Meest recent

Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

5
5
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

25
25
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

22
22
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

70
70
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

8
8
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

57
57
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

147
147
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

75
75
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

71
71
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

644
644
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

128
128
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

78
78
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

356
356
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

387
387
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

202
202
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

372
372
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

350
350
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

82
82
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

347
347
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

47
47

Meer sportnieuws