'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

958 stemmen
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. Eén van de jongens die de clubkas flink kan doen rinkelen, is Joel Ordoñez. De verdediger zou alvast kunnen rekenen op de nodige interesse vanuit de Premier League.

Blauw-Zwart speurt al enkele jaren de internationale markt op zoek naar ruwe diamanten die het via Club Nxt kan slijpen tot volwaardige profs. Binnen die optiek liet de Belgische kampioen in de zomer van 2022 zijn oog vallen op Ordoñez. De toen 18-jarige Ecuadoraan werd voor zo'n 4 miljoen euro weggeplukt bij Independiente del Valle.

Meteen werd duidelijk dat de centrale verdediger over heel wat intrinsieke kwaliteiten beschikt, maar ook dat hij nog grote stappen moest zetten in zijn ontwikkeling. Aanvankelijk deed Ordoñez dan ook vooral ervaring op bij de beloften. Maar naarmate hij meer en meer indruk maakte bij Club Nxt, mocht hij zich steeds vaker meten met de A-kern.

LEES OOK: Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Grof wild in Premier League

Uiteindelijk zette Ecuadoraan ook definitief de stap naar de eerste ploeg, waar hij inmiddels is uitgegroeid tot een vaste steunpilaar. Al een heel seizoen toont hij zich een uiterst stabiele kracht. Niet in het minst op Champions League-niveau. Bovendien is hij ondertussen ook een vaste international. Die goede prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven.

Zo staat Ordoñez op de verlanglijstjes van verschillende Europese ploegen, met name in Engeland. Volgens transfermedium Fichajes zijn er drie Engelse clubs concreet. Daarbij weinig verrassend Aston Villa. De ambitieuze club uit Birmingham stond dit seizoen al drie keer tegenover de verdediger in de Champions League, telkens behoorde Ordoñez bij de uitblinkers.

Londense clubs op de loer

Daarnaast wordt Chelsea FC genoemd. De Blues zetten al een tijdje hoog in op veelbelovende jonge talenten en hebben met Moises Caicedo een ploegmaat van Ordoñez bij de nationale ploeg die de lijnen uitzet op het middenveld. Tot slot zou ook Arsenal FC belangstelling tonen. De Gunners zouden in Ordoñez vooral een lange termijn-project zien. Maar hij zou er wel kunnen leren van William Saliba en Gabriel Magalhaes, één van de beste verdedigende duo's op de Europese velden. Afwachten dus welke club zal doordrukken. De vele interesse doet de kans op een hoge transfersom alvast oplopen voor Club.

Ordoñez gaat minstens 30 miljoen euro opbrengen ...

Meest recent

"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

10
10
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

40
40
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

38
38
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

194
194
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

36
36
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

55
55
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

26
26
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

119
119
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

30
30
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

320
320
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

43
43
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

349
349
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

44
44
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

29
29
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

121
121
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

191
191
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

397
397
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

1099
1099
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

178
178
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

485
485
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

483
483
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

514
514
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

192
192
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

188
188

Meer sportnieuws