'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

958
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. Eén van de jongens die de clubkas flink kan doen rinkelen, is Joel Ordoñez. De verdediger zou alvast kunnen rekenen op de nodige interesse vanuit de Premier League.

Blauw-Zwart speurt al enkele jaren de internationale markt op zoek naar ruwe diamanten die het via Club Nxt kan slijpen tot volwaardige profs. Binnen die optiek liet de Belgische kampioen in de zomer van 2022 zijn oog vallen op Ordoñez. De toen 18-jarige Ecuadoraan werd voor zo'n 4 miljoen euro weggeplukt bij Independiente del Valle.

Meteen werd duidelijk dat de centrale verdediger over heel wat intrinsieke kwaliteiten beschikt, maar ook dat hij nog grote stappen moest zetten in zijn ontwikkeling. Aanvankelijk deed Ordoñez dan ook vooral ervaring op bij de beloften. Maar naarmate hij meer en meer indruk maakte bij Club Nxt, mocht hij zich steeds vaker meten met de A-kern.

LEES OOK: 'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

Grof wild in Premier League

Uiteindelijk zette Ecuadoraan ook definitief de stap naar de eerste ploeg, waar hij inmiddels is uitgegroeid tot een vaste steunpilaar. Al een heel seizoen toont hij zich een uiterst stabiele kracht. Niet in het minst op Champions League-niveau. Bovendien is hij ondertussen ook een vaste international. Die goede prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven.

Zo staat Ordoñez op de verlanglijstjes van verschillende Europese ploegen, met name in Engeland. Volgens transfermedium Fichajes zijn er drie Engelse clubs concreet. Daarbij weinig verrassend Aston Villa. De ambitieuze club uit Birmingham stond dit seizoen al drie keer tegenover de verdediger in de Champions League, telkens behoorde Ordoñez bij de uitblinkers.

Londense clubs op de loer

Daarnaast wordt Chelsea FC genoemd. De Blues zetten al een tijdje hoog in op veelbelovende jonge talenten en hebben met Moises Caicedo een ploegmaat van Ordoñez bij de nationale ploeg die de lijnen uitzet op het middenveld. Tot slot zou ook Arsenal FC belangstelling tonen. De Gunners zouden in Ordoñez vooral een lange termijn-project zien. Maar hij zou er wel kunnen leren van William Saliba en Gabriel Magalhaes, één van de beste verdedigende duo's op de Europese velden. Afwachten dus welke club zal doordrukken. De vele interesse doet de kans op een hoge transfersom alvast oplopen voor Club.

Ordoñez gaat minstens 30 miljoen euro opbrengen ...

Meest recent

Defour ziet opvallende reden voor wisselzucht Bruno

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

12
12
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

97
97
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

29
29
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

28
28
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

18
18
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

140
140
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

409
409
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

296
296
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

192
192
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

247
247
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

404
404
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

441
441
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

115
115
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

57
57
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

71
71
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

521
521
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

263
263
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

450
450
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

111
111
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1299
1299
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

157
157
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

94
94
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

160
160

Meer sportnieuws