'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

door
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. Eén van de jongens die de clubkas flink kan doen rinkelen, is Joel Ordoñez. De verdediger zou alvast kunnen rekenen op de nodige interesse vanuit de Premier League.

Blauw-Zwart speurt al enkele jaren de internationale markt op zoek naar ruwe diamanten die het via Club Nxt kan slijpen tot volwaardige profs. Binnen die optiek liet de Belgische kampioen in de zomer van 2022 zijn oog vallen op Ordoñez. De toen 18-jarige Ecuadoraan werd voor zo'n 4 miljoen euro weggeplukt bij Independiente del Valle.

Meteen werd duidelijk dat de centrale verdediger over heel wat intrinsieke kwaliteiten beschikt, maar ook dat hij nog grote stappen moest zetten in zijn ontwikkeling. Aanvankelijk deed Ordoñez dan ook vooral ervaring op bij de beloften. Maar naarmate hij meer en meer indruk maakte bij Club Nxt, mocht hij zich steeds vaker meten met de A-kern.

LEES OOK: 'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

Grof wild in Premier League

Uiteindelijk zette Ecuadoraan ook definitief de stap naar de eerste ploeg, waar hij inmiddels is uitgegroeid tot een vaste steunpilaar. Al een heel seizoen toont hij zich een uiterst stabiele kracht. Niet in het minst op Champions League-niveau. Bovendien is hij ondertussen ook een vaste international. Die goede prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven.

Zo staat Ordoñez op de verlanglijstjes van verschillende Europese ploegen, met name in Engeland. Volgens transfermedium Fichajes zijn er drie Engelse clubs concreet. Daarbij weinig verrassend Aston Villa. De ambitieuze club uit Birmingham stond dit seizoen al drie keer tegenover de verdediger in de Champions League, telkens behoorde Ordoñez bij de uitblinkers.

Londense clubs op de loer

Daarnaast wordt Chelsea FC genoemd. De Blues zetten al een tijdje hoog in op veelbelovende jonge talenten en hebben met Moises Caicedo een ploegmaat van Ordoñez bij de nationale ploeg die de lijnen uitzet op het middenveld. Tot slot zou ook Arsenal FC belangstelling tonen. De Gunners zouden in Ordoñez vooral een lange termijn-project zien. Maar hij zou er wel kunnen leren van William Saliba en Gabriel Magalhaes, één van de beste verdedigende duo's op de Europese velden. Afwachten dus welke club zal doordrukken. De vele interesse doet de kans op een hoge transfersom alvast oplopen voor Club.

Ordoñez gaat minstens 30 miljoen euro opbrengen ...

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

71
71
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

39
39
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

34
34
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

31
31
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

491
491
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

239
239
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

382
382
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

135
135
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

184
184
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

142
142
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

97
97
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

312
312
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

523
523
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

121
121
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

527
527
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

397
397

Meer sportnieuws