Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

door
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go Ahead Eagles dat voor het eerst in zijn clubgeschiedenis met de prijs aan de haal ging. In de finale tegen AZ Alkmaar kroonde de Belgische doelman Jari De Busser tot grote held.

Nederland kreeg dit seizoen een totaal onverwachte affiche in de bekerfinale. De traditionele topclubs als PSV, Ajax en Feyenoord sneuvelden immers al eerder in het seizoen. Dat het AZ Alkmaar van coach Maarten Martens de finale wel haalde, was niet zo'n grote verrassing. De tegenstander van dienst wel.

Zo kon Go Ahead Eagles zich voor het eerst in 60 jaar plaatsen voor de bekerfinale. Een straffe prestatie, de club uit Deventer keerde immers pas in 2021 terug in de Eredivisie en kampeert daar doorgaans in de lage middenmoot. Dit seizoen staat GAE echter voor een fraaie vijfde plek in de hoogste divisie.

Spektakel in slotfase

Maar vooral de bekercampagne mocht gezien worden. Op weg naar de finale schakelde de ploeg van coach Paul Simonis onder meer PSV en FC Twente uit. Om de prijs ook effectief te winnen moest maandag echter ook met AZ afgerekend worden. En de toeschouwers in de Kuip kregen een historische finale te zien.

Voor rust kregen beide ploegen wel kansen, maar onder meer na goed keeperswerk van De Busser bleef het bij 0-0. Vlak na rust kwam AZ dan weer op voorsprong na een strafschop van Troy Parrot, die in eerste instantie zijn elfmeter gered zag worden.. In de negende (!) minuut van de extra tijd kwam Go Ahead echter toch weer langszij via eveneens een penalty van Mats Deijl.

Penaltyheld De Brusser

Verlengingen dus. Daarin was AZ de gevaarlijkste ploeg, De Busser pakte echter uit met enkele knappe reddingen. En tijdens de strafschoppenreeks kroonde de Belgische doelman zich helemaal tot de held van de finale. De Busser stopte twee penalty's en schonk Go Ahead zo de eerste beker uit zijn clubgeschiedenis. Daarmee is het volgend seizoen ook verzekerd van een plek in de League Phase van de Europa League.

De Jupiler Pro League is sterker dan de Eredivisie ...

Meest recent

Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

30
30
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

31
31
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

228
228
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

28
28
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

336
336
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

361
361
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

129
129
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

184
184
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

541
541
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

737
737
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

336
336
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

109
109
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

288
288
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

269
269
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

617
617
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

342
342
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

717
717
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

687
687
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

822
822
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

152
152
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

600
600
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1497
1497
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

807
807
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

249
249
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

488
488

Meer sportnieuws