Union bezorgt tandeloos Racing Genk mokerslag in titelstrijd

112 stemmen
Union bezorgt tandeloos Racing Genk mokerslag in titelstrijd

Een klinisch Union heeft deze namiddag nog een portie extra spanning geïnjecteerd in de titelstrijd. De bezoekers grepen de macht dankzij een 'goedkope' strafschop maar toonden zich vooral enorm volwassen na rust. Een matig Genk kan straks zijn leidersplaats kwijt zijn.

Kon Union de titelstrijd nog wat spannender maken? De traditieclub ging op bezoek bij competitieleider Racing Genk, dat hoopte om één concurrent KO te slaan. Fink kon opnieuw rekenen op Steuckers en bracht ook Karetsas aan de aftrap. Bij de bezoekers waren Machida en Vanhoutte er van de start bij.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Wilde tackle doet Genk pijn

De start van de wedstrijd was pittig met veel intense duels, al slaagden beide ploegen er voorlopig niet in om een echte kans af te dwingen. Pas op tien minuten van de rust kregen we echt animo: Promise David rateerde in de zestien meter zijn schot volledig maar werd in de nastoot aangetikt door een wild inglijdende El Ouahdi. Union kreeg een (betwistbare) strafschop en David zelf klaarde het klusje: 0-1 voor de bezoekers.

In het resterende deel van de eerste helft slaagden de Limburgers er niet meer in om echt een vuist te maken. Halfweg had de thuisploeg heel wat werk voor de boeg, anders kon het voor het eerst in deze Play-Offs de leidersplaats verliezen.

David wint spitsenstrijd 

Bij de start van de tweede helft zorgde Union bijna meteen voor een dubbele mokerslag. Van dichtbij kopte Promise David op doelman Penders, in de herneming kreeg ook Khalaili de bal niet tegen de touwen. Het was slechts uitstel van executie, één minuut later ging de buitenspelval dramatisch open bij Racing Genk: Promise David ontsnapte en werkte de 0-2 onder Penders in doel.

Een tandeloze competitieleider geraakte ook nadien amper tot een kans. Na dik een uur spelen ontsnapte het aan de doodsteek toen David van dichtbij onbegrijpelijk faalde. Opmerkelijk feit: op dat moment was er nog geen enkele Genkse kans tussen de palen verdwenen.

In blessuretijd kwam er toch nog even spanning: Tolu vloerde vanuit een scherpe hoek Moris en zorgde voor de 1-2. De enige bal van Racing Genk tussen de palen in deze wedstrijd. Het leverde finaal niets op (ondanks nog heel wat commotie in de slotfase), Union komt mee aan kop in deze Play-Offs. Straks kan Club alleen leider worden, mits winst in de Ghelamco Arena.

Scoreverloop:

0-1 (42') Promise David (p), 0-2 (50') Promise David, 1-2 (90+3') Tolu

Wie is voor u de beste spits?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

96
96
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

82
82
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

169
169
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

326
326
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

323
323
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws