Union bezorgt tandeloos Racing Genk mokerslag in titelstrijd

112
Union bezorgt tandeloos Racing Genk mokerslag in titelstrijd

Een klinisch Union heeft deze namiddag nog een portie extra spanning geïnjecteerd in de titelstrijd. De bezoekers grepen de macht dankzij een 'goedkope' strafschop maar toonden zich vooral enorm volwassen na rust. Een matig Genk kan straks zijn leidersplaats kwijt zijn.

Kon Union de titelstrijd nog wat spannender maken? De traditieclub ging op bezoek bij competitieleider Racing Genk, dat hoopte om één concurrent KO te slaan. Fink kon opnieuw rekenen op Steuckers en bracht ook Karetsas aan de aftrap. Bij de bezoekers waren Machida en Vanhoutte er van de start bij.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Wilde tackle doet Genk pijn

De start van de wedstrijd was pittig met veel intense duels, al slaagden beide ploegen er voorlopig niet in om een echte kans af te dwingen. Pas op tien minuten van de rust kregen we echt animo: Promise David rateerde in de zestien meter zijn schot volledig maar werd in de nastoot aangetikt door een wild inglijdende El Ouahdi. Union kreeg een (betwistbare) strafschop en David zelf klaarde het klusje: 0-1 voor de bezoekers.

In het resterende deel van de eerste helft slaagden de Limburgers er niet meer in om echt een vuist te maken. Halfweg had de thuisploeg heel wat werk voor de boeg, anders kon het voor het eerst in deze Play-Offs de leidersplaats verliezen.

David wint spitsenstrijd 

Bij de start van de tweede helft zorgde Union bijna meteen voor een dubbele mokerslag. Van dichtbij kopte Promise David op doelman Penders, in de herneming kreeg ook Khalaili de bal niet tegen de touwen. Het was slechts uitstel van executie, één minuut later ging de buitenspelval dramatisch open bij Racing Genk: Promise David ontsnapte en werkte de 0-2 onder Penders in doel.

Een tandeloze competitieleider geraakte ook nadien amper tot een kans. Na dik een uur spelen ontsnapte het aan de doodsteek toen David van dichtbij onbegrijpelijk faalde. Opmerkelijk feit: op dat moment was er nog geen enkele Genkse kans tussen de palen verdwenen.

In blessuretijd kwam er toch nog even spanning: Tolu vloerde vanuit een scherpe hoek Moris en zorgde voor de 1-2. De enige bal van Racing Genk tussen de palen in deze wedstrijd. Het leverde finaal niets op (ondanks nog heel wat commotie in de slotfase), Union komt mee aan kop in deze Play-Offs. Straks kan Club alleen leider worden, mits winst in de Ghelamco Arena.

Scoreverloop:

0-1 (42') Promise David (p), 0-2 (50') Promise David, 1-2 (90+3') Tolu

Wie is voor u de beste spits?

Meest recent

'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

0
0
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

54
54
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

53
53
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

244
244
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

122
122
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

98
98
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

75
75
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

239
239
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

137
137
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

271
271
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

188
188
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

172
172
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

155
155
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

119
119
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

214
214
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

284
284
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

129
129
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

108
108
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

132
132
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

20
20
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

27
27
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

92
92
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

246
246
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

138
138

Meer sportnieuws