Slag om Vlaanderen: Club-sterkhouder valt in extremis uit

door
Slag om Vlaanderen: Club-sterkhouder valt in extremis uit

Club Brugge kan zondagavond opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Maar dan moet het wel zien te winnen op het veld van AA Gent, dat zelf een grote stap richting Europees voetbal kan zetten. Scheidsrechter Jan Boterberg fluit de 'Slag om Vlaanderen' in de Planet Group Arena om 18u30 op gang.

Gent boekte vorige week een cruciale overwinning op het veld van Antwerp FC en deed zo een goede zaak in de strijd om de begeerde vierde plaats. Zondagmiddag speelden concurrenten Anderlecht en Antwerp dan weer 0-0-gelijk. Sowieso het meest gunstige resultaat voor de Buffalo's, die tegen Club zelfs nog wat meer kunnen profiteren. Bij een stuntzege staat Gent zelfs alleen vierde.

Om die loodzware opdracht tot een goed einde te brengen, voert coach Milicevic een viertal wissels door in zijn basiself. Brown neemt zijn plaats achterin weer in, terwijl Kums ietwat verrassend de voorkeur krijgt op de Delorge. Voorin wordt Vanzeir dit keer uitgespeeld als diepste man, geen Goore of Gudjohnsen dus. Hij krijgt daarbij de steun van Hjulsager en Ito.

LEES OOK: Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

Hayen houdt vertrouwen

Club won vorige week het cruciale duel tegen leider KRC Genk. En zondag kan het opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Concurrent Genk en Union staan eerder immers tegenover mekaar en dus zal minstens één van hen punten verspelen. Om daar optimaal van te profiteren moeten de Bruggelingen wel voor de eerste keer dit seizoen winnen van het Oost-Vlaamse rivaal.

Coach Hayen houdt daarvoor vast aan dezelfde basisploeg van de voorbije matchen. Er zijn dan ook geen nieuwe blessuregevallen bijgekomen en zonder midweekvoetbal is de nood om te roteren niet langer aanwezig. Dat betekent wel slecht nieuws voor Talbi. De revelatie van de voorbije maanden moet voorlopig vrede nemen met een rol als offensieve joker.

UPDATE 18u15

Slecht nieuws voor Club in aanloop naar de aftrap. Tijdens de opwarming viel Nilsson immers uit met een blessure. De ernst van zijn kwetsuur is niet bekend, maar de Zweedse spits kan zondag dus niet in actie komen. De jonge Vermant vervangt hem in de basiself.

De basisteams:

Wie wint?

Meest recent

'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

114
114
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

41
41
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

17
17
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

186
186
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

63
63
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

228
228
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

126
126
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

183
183
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

62
62
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

239
239
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

299
299
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

52
52
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

158
158
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

89
89
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

215
215
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

194
194
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

206
206
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

26
26
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

220
220
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

291
291
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

302
302
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

153
153
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

110
110
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

146
146

Meer sportnieuws