Slag om Vlaanderen: Club-sterkhouder valt in extremis uit

120 stemmen
Slag om Vlaanderen: Club-sterkhouder valt in extremis uit

Club Brugge kan zondagavond opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Maar dan moet het wel zien te winnen op het veld van AA Gent, dat zelf een grote stap richting Europees voetbal kan zetten. Scheidsrechter Jan Boterberg fluit de 'Slag om Vlaanderen' in de Planet Group Arena om 18u30 op gang.

Gent boekte vorige week een cruciale overwinning op het veld van Antwerp FC en deed zo een goede zaak in de strijd om de begeerde vierde plaats. Zondagmiddag speelden concurrenten Anderlecht en Antwerp dan weer 0-0-gelijk. Sowieso het meest gunstige resultaat voor de Buffalo's, die tegen Club zelfs nog wat meer kunnen profiteren. Bij een stuntzege staat Gent zelfs alleen vierde.

Om die loodzware opdracht tot een goed einde te brengen, voert coach Milicevic een viertal wissels door in zijn basiself. Brown neemt zijn plaats achterin weer in, terwijl Kums ietwat verrassend de voorkeur krijgt op de Delorge. Voorin wordt Vanzeir dit keer uitgespeeld als diepste man, geen Goore of Gudjohnsen dus. Hij krijgt daarbij de steun van Hjulsager en Ito.

LEES OOK: 'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

Hayen houdt vertrouwen

Club won vorige week het cruciale duel tegen leider KRC Genk. En zondag kan het opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Concurrent Genk en Union staan eerder immers tegenover mekaar en dus zal minstens één van hen punten verspelen. Om daar optimaal van te profiteren moeten de Bruggelingen wel voor de eerste keer dit seizoen winnen van het Oost-Vlaamse rivaal.

Coach Hayen houdt daarvoor vast aan dezelfde basisploeg van de voorbije matchen. Er zijn dan ook geen nieuwe blessuregevallen bijgekomen en zonder midweekvoetbal is de nood om te roteren niet langer aanwezig. Dat betekent wel slecht nieuws voor Talbi. De revelatie van de voorbije maanden moet voorlopig vrede nemen met een rol als offensieve joker.

UPDATE 18u15

Slecht nieuws voor Club in aanloop naar de aftrap. Tijdens de opwarming viel Nilsson immers uit met een blessure. De ernst van zijn kwetsuur is niet bekend, maar de Zweedse spits kan zondag dus niet in actie komen. De jonge Vermant vervangt hem in de basiself.

De basisteams:

Wie wint?

Meest recent

Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

38
38
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

289
289
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

139
139
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

185
185
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

320
320
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

91
91
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

79
79
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

113
113
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

205
205
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

37
37
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

260
260
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

196
196
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

37
37
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

36
36
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

148
148
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

251
251
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

68
68
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

215
215
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

214
214
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

286
286
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

119
119
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

452
452
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

641
641
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

164
164

Meer sportnieuws