Slag om Vlaanderen: Club-sterkhouder valt in extremis uit

door
Slag om Vlaanderen: Club-sterkhouder valt in extremis uit

Club Brugge kan zondagavond opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Maar dan moet het wel zien te winnen op het veld van AA Gent, dat zelf een grote stap richting Europees voetbal kan zetten. Scheidsrechter Jan Boterberg fluit de 'Slag om Vlaanderen' in de Planet Group Arena om 18u30 op gang.

Gent boekte vorige week een cruciale overwinning op het veld van Antwerp FC en deed zo een goede zaak in de strijd om de begeerde vierde plaats. Zondagmiddag speelden concurrenten Anderlecht en Antwerp dan weer 0-0-gelijk. Sowieso het meest gunstige resultaat voor de Buffalo's, die tegen Club zelfs nog wat meer kunnen profiteren. Bij een stuntzege staat Gent zelfs alleen vierde.

Om die loodzware opdracht tot een goed einde te brengen, voert coach Milicevic een viertal wissels door in zijn basiself. Brown neemt zijn plaats achterin weer in, terwijl Kums ietwat verrassend de voorkeur krijgt op de Delorge. Voorin wordt Vanzeir dit keer uitgespeeld als diepste man, geen Goore of Gudjohnsen dus. Hij krijgt daarbij de steun van Hjulsager en Ito.

LEES OOK: Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Hayen houdt vertrouwen

Club won vorige week het cruciale duel tegen leider KRC Genk. En zondag kan het opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Concurrent Genk en Union staan eerder immers tegenover mekaar en dus zal minstens één van hen punten verspelen. Om daar optimaal van te profiteren moeten de Bruggelingen wel voor de eerste keer dit seizoen winnen van het Oost-Vlaamse rivaal.

Coach Hayen houdt daarvoor vast aan dezelfde basisploeg van de voorbije matchen. Er zijn dan ook geen nieuwe blessuregevallen bijgekomen en zonder midweekvoetbal is de nood om te roteren niet langer aanwezig. Dat betekent wel slecht nieuws voor Talbi. De revelatie van de voorbije maanden moet voorlopig vrede nemen met een rol als offensieve joker.

UPDATE 18u15

Slecht nieuws voor Club in aanloop naar de aftrap. Tijdens de opwarming viel Nilsson immers uit met een blessure. De ernst van zijn kwetsuur is niet bekend, maar de Zweedse spits kan zondag dus niet in actie komen. De jonge Vermant vervangt hem in de basiself.

De basisteams:

Wie wint?

Meest recent

JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

1
1
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

6
6
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

27
27
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

47
47
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

560
560
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

60
60
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

69
69
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

256
256
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

70
70
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

717
717
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

214
214
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

358
358
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

40
40
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

148
148
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

219
219
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

60
60
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

118
118
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

531
531
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

92
92
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

35
35
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

215
215
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

56
56
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

164
164
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

199
199
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

168
168

Meer sportnieuws