De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

176 stemmen
De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

Kevin De Bruyne moet in de komende weken op zoek naar een nieuwe werkgever voor komend seizoen. Het aflopende contract van de spelmaker wordt immers niet verlengd bij Manchester City. In een reeks interviews heeft hij nu uitgebreid gereageerd op die beslissing van de club.

De Bruyne ging in 2015 bij City aan de slag en dat werd de start van een absoluut succeshuwelijk. Met de Belg in de machinekamer op het veld, pakte de club de ene prijs na de andere. Zo won KDB in het Etihad Stadium een zestal landstitels en verschillende bekers/supercups. In 2023 volgde de ultieme bekroning met de eindwinst in de Champions League.

Maar aan die samenwerking komt nu een einde. Het contract van De Bruyne liep na het seizoen sowieso af en de club besloot hem geen verlenging aan te bieden. Dat had naar verluidt te maken met het feit dat hij straks alweer 34 jaar oud wordt en steeds vaker krijgt af te rekenen met fysieke perikelen. Al speelden er volgens KDB zelf ook andere elementen een rol.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Zakelijke beslissing

Bijvoorbeeld het feit dat City bezig is aan een minder seizoen. "Het is ongeveer de reden waarom ze die beslissing hebben genomen. Omdat het hele team het moeilijk heeft gehad. Misschien was de club tot een andere conclusie gekomen als de ploeg geen problemen had gekend en ik na de terugkeer uit blessure meteen weer mijn draai had gevonden", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Uiteraard speelde ook het zakelijke aspect een rol. Een klepper als De Bruyne aan boord houden heeft immers ook een prijskaartje. "Het is eigenlijk een puur zakelijke beslissing voor hen. Ze beslissen gewoon op basis daarvan. Het was ook geen lang gesprek. Ze hebben het me gewoon meegedeeld en daarna was er niks meer. Ik moet de situatie aanvaarden, zelfs als ik het gevoel heb dat ik nog steeds een bijdrage kan leveren."

Open voor alles

De Rode Duivel benadrukt dus dat hij nog steeds op een hoog niveau van waarde kan zijn. Dat bewees hij ook in de voorbije duels, zo speelt De Bruyne steeds beter nu hij verlost is van zijn fysieke perikelen. Desondanks verwacht hij niet dat de beslissing van City nog zal worden teruggedraaid. En dus wordt het uitkijken wat zijn nieuwe bestemming wordt. "Ik sta open voor alles, echt alles. Vooral omdat ik naar het totaalplaatje moet kijken. Ik kijk naar het sportieve, mijn gezin, alles samen… Eigenlijk wat het meest logisch is voor mij en mijn familie. Ik weet niet wat het zal worden", aldus De Bruyne, die sowieso nog een poosje wil doorgaan als profvoetballer.

🚀

City had De Bruyne nog een jaartje moeten houden ...

Meest recent

Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

21
21
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

58
58
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

40
40
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

14
14
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

156
156
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

99
99
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

38
38
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

18
18
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

34
34
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

31
31
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

70
70
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

261
261
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

217
217
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

105
105
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

658
658
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

251
251
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

321
321
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

650
650
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

68
68
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

401
401
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

172
172
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

622
622
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

92
92
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

710
710

Meer sportnieuws