De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

door
De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

Kevin De Bruyne moet in de komende weken op zoek naar een nieuwe werkgever voor komend seizoen. Het aflopende contract van de spelmaker wordt immers niet verlengd bij Manchester City. In een reeks interviews heeft hij nu uitgebreid gereageerd op die beslissing van de club.

De Bruyne ging in 2015 bij City aan de slag en dat werd de start van een absoluut succeshuwelijk. Met de Belg in de machinekamer op het veld, pakte de club de ene prijs na de andere. Zo won KDB in het Etihad Stadium een zestal landstitels en verschillende bekers/supercups. In 2023 volgde de ultieme bekroning met de eindwinst in de Champions League.

Maar aan die samenwerking komt nu een einde. Het contract van De Bruyne liep na het seizoen sowieso af en de club besloot hem geen verlenging aan te bieden. Dat had naar verluidt te maken met het feit dat hij straks alweer 34 jaar oud wordt en steeds vaker krijgt af te rekenen met fysieke perikelen. Al speelden er volgens KDB zelf ook andere elementen een rol.

LEES OOK: Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Zakelijke beslissing

Bijvoorbeeld het feit dat City bezig is aan een minder seizoen. "Het is ongeveer de reden waarom ze die beslissing hebben genomen. Omdat het hele team het moeilijk heeft gehad. Misschien was de club tot een andere conclusie gekomen als de ploeg geen problemen had gekend en ik na de terugkeer uit blessure meteen weer mijn draai had gevonden", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Uiteraard speelde ook het zakelijke aspect een rol. Een klepper als De Bruyne aan boord houden heeft immers ook een prijskaartje. "Het is eigenlijk een puur zakelijke beslissing voor hen. Ze beslissen gewoon op basis daarvan. Het was ook geen lang gesprek. Ze hebben het me gewoon meegedeeld en daarna was er niks meer. Ik moet de situatie aanvaarden, zelfs als ik het gevoel heb dat ik nog steeds een bijdrage kan leveren."

Open voor alles

De Rode Duivel benadrukt dus dat hij nog steeds op een hoog niveau van waarde kan zijn. Dat bewees hij ook in de voorbije duels, zo speelt De Bruyne steeds beter nu hij verlost is van zijn fysieke perikelen. Desondanks verwacht hij niet dat de beslissing van City nog zal worden teruggedraaid. En dus wordt het uitkijken wat zijn nieuwe bestemming wordt. "Ik sta open voor alles, echt alles. Vooral omdat ik naar het totaalplaatje moet kijken. Ik kijk naar het sportieve, mijn gezin, alles samen… Eigenlijk wat het meest logisch is voor mij en mijn familie. Ik weet niet wat het zal worden", aldus De Bruyne, die sowieso nog een poosje wil doorgaan als profvoetballer.

🚀

City had De Bruyne nog een jaartje moeten houden ...

Meest recent

Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

23
23
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

32
32
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

77
77
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

84
84
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

284
284
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

159
159
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

100
100
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

73
73
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

305
305
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

251
251
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

236
236
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

356
356
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

90
90
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

186
186
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

196
196
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1099
1099
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

91
91
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

130
130
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

412
412
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

164
164
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

537
537
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

53
53
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

210
210
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

180
180
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

257
257

Meer sportnieuws