De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

176
De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

Kevin De Bruyne moet in de komende weken op zoek naar een nieuwe werkgever voor komend seizoen. Het aflopende contract van de spelmaker wordt immers niet verlengd bij Manchester City. In een reeks interviews heeft hij nu uitgebreid gereageerd op die beslissing van de club.

De Bruyne ging in 2015 bij City aan de slag en dat werd de start van een absoluut succeshuwelijk. Met de Belg in de machinekamer op het veld, pakte de club de ene prijs na de andere. Zo won KDB in het Etihad Stadium een zestal landstitels en verschillende bekers/supercups. In 2023 volgde de ultieme bekroning met de eindwinst in de Champions League.

Maar aan die samenwerking komt nu een einde. Het contract van De Bruyne liep na het seizoen sowieso af en de club besloot hem geen verlenging aan te bieden. Dat had naar verluidt te maken met het feit dat hij straks alweer 34 jaar oud wordt en steeds vaker krijgt af te rekenen met fysieke perikelen. Al speelden er volgens KDB zelf ook andere elementen een rol.

LEES OOK: ‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Zakelijke beslissing

Bijvoorbeeld het feit dat City bezig is aan een minder seizoen. "Het is ongeveer de reden waarom ze die beslissing hebben genomen. Omdat het hele team het moeilijk heeft gehad. Misschien was de club tot een andere conclusie gekomen als de ploeg geen problemen had gekend en ik na de terugkeer uit blessure meteen weer mijn draai had gevonden", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Uiteraard speelde ook het zakelijke aspect een rol. Een klepper als De Bruyne aan boord houden heeft immers ook een prijskaartje. "Het is eigenlijk een puur zakelijke beslissing voor hen. Ze beslissen gewoon op basis daarvan. Het was ook geen lang gesprek. Ze hebben het me gewoon meegedeeld en daarna was er niks meer. Ik moet de situatie aanvaarden, zelfs als ik het gevoel heb dat ik nog steeds een bijdrage kan leveren."

Open voor alles

De Rode Duivel benadrukt dus dat hij nog steeds op een hoog niveau van waarde kan zijn. Dat bewees hij ook in de voorbije duels, zo speelt De Bruyne steeds beter nu hij verlost is van zijn fysieke perikelen. Desondanks verwacht hij niet dat de beslissing van City nog zal worden teruggedraaid. En dus wordt het uitkijken wat zijn nieuwe bestemming wordt. "Ik sta open voor alles, echt alles. Vooral omdat ik naar het totaalplaatje moet kijken. Ik kijk naar het sportieve, mijn gezin, alles samen… Eigenlijk wat het meest logisch is voor mij en mijn familie. Ik weet niet wat het zal worden", aldus De Bruyne, die sowieso nog een poosje wil doorgaan als profvoetballer.

🚀

City had De Bruyne nog een jaartje moeten houden ...

Meest recent

JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

77
77
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

21
21
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

29
29
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

26
26
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

127
127
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

40
40
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

40
40
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

29
29
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

156
156
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

98
98
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

64
64
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

162
162
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

286
286
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

480
480
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

369
369
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

279
279
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

113
113
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

302
302
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

54
54
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

197
197
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

80
80
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

124
124
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

145
145
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

75
75

Meer sportnieuws