De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

176
De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

Kevin De Bruyne moet in de komende weken op zoek naar een nieuwe werkgever voor komend seizoen. Het aflopende contract van de spelmaker wordt immers niet verlengd bij Manchester City. In een reeks interviews heeft hij nu uitgebreid gereageerd op die beslissing van de club.

De Bruyne ging in 2015 bij City aan de slag en dat werd de start van een absoluut succeshuwelijk. Met de Belg in de machinekamer op het veld, pakte de club de ene prijs na de andere. Zo won KDB in het Etihad Stadium een zestal landstitels en verschillende bekers/supercups. In 2023 volgde de ultieme bekroning met de eindwinst in de Champions League.

Maar aan die samenwerking komt nu een einde. Het contract van De Bruyne liep na het seizoen sowieso af en de club besloot hem geen verlenging aan te bieden. Dat had naar verluidt te maken met het feit dat hij straks alweer 34 jaar oud wordt en steeds vaker krijgt af te rekenen met fysieke perikelen. Al speelden er volgens KDB zelf ook andere elementen een rol.

LEES OOK: 'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Zakelijke beslissing

Bijvoorbeeld het feit dat City bezig is aan een minder seizoen. "Het is ongeveer de reden waarom ze die beslissing hebben genomen. Omdat het hele team het moeilijk heeft gehad. Misschien was de club tot een andere conclusie gekomen als de ploeg geen problemen had gekend en ik na de terugkeer uit blessure meteen weer mijn draai had gevonden", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Uiteraard speelde ook het zakelijke aspect een rol. Een klepper als De Bruyne aan boord houden heeft immers ook een prijskaartje. "Het is eigenlijk een puur zakelijke beslissing voor hen. Ze beslissen gewoon op basis daarvan. Het was ook geen lang gesprek. Ze hebben het me gewoon meegedeeld en daarna was er niks meer. Ik moet de situatie aanvaarden, zelfs als ik het gevoel heb dat ik nog steeds een bijdrage kan leveren."

Open voor alles

De Rode Duivel benadrukt dus dat hij nog steeds op een hoog niveau van waarde kan zijn. Dat bewees hij ook in de voorbije duels, zo speelt De Bruyne steeds beter nu hij verlost is van zijn fysieke perikelen. Desondanks verwacht hij niet dat de beslissing van City nog zal worden teruggedraaid. En dus wordt het uitkijken wat zijn nieuwe bestemming wordt. "Ik sta open voor alles, echt alles. Vooral omdat ik naar het totaalplaatje moet kijken. Ik kijk naar het sportieve, mijn gezin, alles samen… Eigenlijk wat het meest logisch is voor mij en mijn familie. Ik weet niet wat het zal worden", aldus De Bruyne, die sowieso nog een poosje wil doorgaan als profvoetballer.

City had De Bruyne nog een jaartje moeten houden ...

Meest recent

Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

31
31
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

58
58
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

117
117
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

346
346
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

357
357
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

9
9
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

50
50
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

234
234
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

79
79
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

178
178
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1114
1114
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

83
83
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

334
334
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

210
210
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

114
114
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

181
181
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

116
116
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

257
257
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

195
195
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

87
87
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

491
491
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

166
166
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

468
468
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

98
98

Meer sportnieuws