De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

176
De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

Kevin De Bruyne moet in de komende weken op zoek naar een nieuwe werkgever voor komend seizoen. Het aflopende contract van de spelmaker wordt immers niet verlengd bij Manchester City. In een reeks interviews heeft hij nu uitgebreid gereageerd op die beslissing van de club.

De Bruyne ging in 2015 bij City aan de slag en dat werd de start van een absoluut succeshuwelijk. Met de Belg in de machinekamer op het veld, pakte de club de ene prijs na de andere. Zo won KDB in het Etihad Stadium een zestal landstitels en verschillende bekers/supercups. In 2023 volgde de ultieme bekroning met de eindwinst in de Champions League.

Maar aan die samenwerking komt nu een einde. Het contract van De Bruyne liep na het seizoen sowieso af en de club besloot hem geen verlenging aan te bieden. Dat had naar verluidt te maken met het feit dat hij straks alweer 34 jaar oud wordt en steeds vaker krijgt af te rekenen met fysieke perikelen. Al speelden er volgens KDB zelf ook andere elementen een rol.

LEES OOK: Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Zakelijke beslissing

Bijvoorbeeld het feit dat City bezig is aan een minder seizoen. "Het is ongeveer de reden waarom ze die beslissing hebben genomen. Omdat het hele team het moeilijk heeft gehad. Misschien was de club tot een andere conclusie gekomen als de ploeg geen problemen had gekend en ik na de terugkeer uit blessure meteen weer mijn draai had gevonden", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Uiteraard speelde ook het zakelijke aspect een rol. Een klepper als De Bruyne aan boord houden heeft immers ook een prijskaartje. "Het is eigenlijk een puur zakelijke beslissing voor hen. Ze beslissen gewoon op basis daarvan. Het was ook geen lang gesprek. Ze hebben het me gewoon meegedeeld en daarna was er niks meer. Ik moet de situatie aanvaarden, zelfs als ik het gevoel heb dat ik nog steeds een bijdrage kan leveren."

Open voor alles

De Rode Duivel benadrukt dus dat hij nog steeds op een hoog niveau van waarde kan zijn. Dat bewees hij ook in de voorbije duels, zo speelt De Bruyne steeds beter nu hij verlost is van zijn fysieke perikelen. Desondanks verwacht hij niet dat de beslissing van City nog zal worden teruggedraaid. En dus wordt het uitkijken wat zijn nieuwe bestemming wordt. "Ik sta open voor alles, echt alles. Vooral omdat ik naar het totaalplaatje moet kijken. Ik kijk naar het sportieve, mijn gezin, alles samen… Eigenlijk wat het meest logisch is voor mij en mijn familie. Ik weet niet wat het zal worden", aldus De Bruyne, die sowieso nog een poosje wil doorgaan als profvoetballer.

City had De Bruyne nog een jaartje moeten houden ...

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

20
20
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

15
15
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

22
22
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

19
19
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

103
103
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

91
91
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

206
206
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

25
25
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

56
56
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

250
250
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

65
65
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

212
212
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

24
24
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

44
44
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

88
88
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

75
75
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

340
340
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

29
29
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

85
85
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

232
232
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

122
122
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

121
121
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

243
243
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

58
58
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

150
150

Meer sportnieuws