Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

door
Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

RSC Anderlecht en Antwerp FC blijven ook na vier speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. Hun onderlinge duel van zondagmiddag leverde immers geen winnaar op. Ondanks een betere tweede helft bleef het uiteindelijk bij 0-0 in het Lotto Park, wat vooral AA Gent goed uitkomt. 

Zowel Anderlecht als Antwerp was tijdens de eerste drie speeldagen van de Champions' Play-Offs met lege handen achtergebleven. Daar wilden ze zondagmiddag absoluut verandering in brengen. Bovendien was het onderlinge duel een essentiële afspraak binnen de strijd om de vierde plaats. Ondanks deze belangen werd de eerste helft echter allerminst hoogstaand.

LEES OOK: Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Eerste helft zonder kansen

De thuisploeg probeerde weliswaar het balbezit op te eisen in de aanvangsfase. Maar zoals al de hele PO's het geval is, had Anderlecht het bijzonder lastig om tot noemenswaardige doelkansen te komen. Edozie en Angulo waren weliswaar gretig in hun dribbels. Die acties rendeerden evenwel te weinig. Antwerp-goalie Lammens werd voor rust amper op de proef gezet.

Zijn collega aan de overkant, Coosemans, kwam iets meer in beeld tijdens de eerste helft. Niet dat Antwerp beter voor de dag kwam. Maar de ploeg van coach Ulderink ging wel iets doelgerichter te werk. Al moest Coosemans zeker geen mirakels verrichten op pogingen van onder meer Janssen, Kerk en Chery. Een povere eerste helft eindigde dan ook op 0-0.

Beterschap na de pauze

Bij de start van de tweede helft kregen de toeschouwers gelukkig wat meer spektakel te zien. Anderlecht kwam sterk uit de kleedkamer en kon plots wel dreigen. Pogingen van Hey en Dendoncker misten echter het kader. Edozie dook dan weer onder een goede voorzet van Augustinsson. De Engelsman probeerde het niet veel later vanop afstand, maar mikte hoog over.

Antwerp probeerde er op zijn beurt dan weer uit te komen op de tegenaanval. Coosemans anticipeerde echter uitstekend op de voorzetten van Praet en niet veel later Chery. Kerk lag ook constant op de loer, maar kwam er niet goed uit met zijn acties. Ondertussen probeerde Anderlecht-coach Hasi het verschil te maken met de invalbeurten van Hazard en Huerta.

Cruciale saves Lammens

Veel leverden die ingrepen aanvankelijk niet op. Antwerp leek het laken zelfs naar zich toe te trekken en duwde Anderlecht achteruit, maar opnieuw leverde dat veel te weinig concreet doelgevaar op. In de slotminuten leefde het Lotto Park toch weer even op na een loeiharde uithaal van Hazard. Lammens reageerde met een puike redding.

Met nog wat meer verse krachten tussen de lijnen was het ook Anderlecht nog het meest aandring voor de winnende treffer. Dendoncker vond echter ook Lammens op zijn weg, net zoals Hazard niet veel later bij een poging in twee tijden. Antwerp slaagde er dan weer niet in om enkele gevaarlijke tegenprikken tot een goed einde te brengen. Zeker Balikwisha had altijd beter moeten doen.

Gent lacht tanden bloot

Uiteindelijk bleef het echter bij 0-0. Beide ploegen schieten daar evenwel weinig mee op. Vooral voor AA Gent is deze uitslag een goede zaak. De Buffalo's zien hun concurrenten voor Europees voetbal nauwelijks uitlopen en kunnen later op de avond zelfs alleen vierde worden als ze stunten tegen Club Brugge. Anderlecht en Antwerp moeten dan weer zo snel mogelijk komaf maken met reeks zonder zeges.

Wie verdiende de overwinning het meest volgens u?

Meest recent

Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

37
37
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

56
56
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

52
52
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

244
244
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

314
314
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

64
64
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

23
23
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

392
392
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

94
94
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

141
141
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

233
233
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

31
31
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

67
67
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

143
143
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2121
2121
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

191
191
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

545
545
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

266
266
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

211
211
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

655
655
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

558
558
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

504
504
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

522
522
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

101
101

Meer sportnieuws