Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

door
Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

RSC Anderlecht en Antwerp FC blijven ook na vier speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. Hun onderlinge duel van zondagmiddag leverde immers geen winnaar op. Ondanks een betere tweede helft bleef het uiteindelijk bij 0-0 in het Lotto Park, wat vooral AA Gent goed uitkomt. 

Zowel Anderlecht als Antwerp was tijdens de eerste drie speeldagen van de Champions' Play-Offs met lege handen achtergebleven. Daar wilden ze zondagmiddag absoluut verandering in brengen. Bovendien was het onderlinge duel een essentiële afspraak binnen de strijd om de vierde plaats. Ondanks deze belangen werd de eerste helft echter allerminst hoogstaand.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Eerste helft zonder kansen

De thuisploeg probeerde weliswaar het balbezit op te eisen in de aanvangsfase. Maar zoals al de hele PO's het geval is, had Anderlecht het bijzonder lastig om tot noemenswaardige doelkansen te komen. Edozie en Angulo waren weliswaar gretig in hun dribbels. Die acties rendeerden evenwel te weinig. Antwerp-goalie Lammens werd voor rust amper op de proef gezet.

Zijn collega aan de overkant, Coosemans, kwam iets meer in beeld tijdens de eerste helft. Niet dat Antwerp beter voor de dag kwam. Maar de ploeg van coach Ulderink ging wel iets doelgerichter te werk. Al moest Coosemans zeker geen mirakels verrichten op pogingen van onder meer Janssen, Kerk en Chery. Een povere eerste helft eindigde dan ook op 0-0.

Beterschap na de pauze

Bij de start van de tweede helft kregen de toeschouwers gelukkig wat meer spektakel te zien. Anderlecht kwam sterk uit de kleedkamer en kon plots wel dreigen. Pogingen van Hey en Dendoncker misten echter het kader. Edozie dook dan weer onder een goede voorzet van Augustinsson. De Engelsman probeerde het niet veel later vanop afstand, maar mikte hoog over.

Antwerp probeerde er op zijn beurt dan weer uit te komen op de tegenaanval. Coosemans anticipeerde echter uitstekend op de voorzetten van Praet en niet veel later Chery. Kerk lag ook constant op de loer, maar kwam er niet goed uit met zijn acties. Ondertussen probeerde Anderlecht-coach Hasi het verschil te maken met de invalbeurten van Hazard en Huerta.

Cruciale saves Lammens

Veel leverden die ingrepen aanvankelijk niet op. Antwerp leek het laken zelfs naar zich toe te trekken en duwde Anderlecht achteruit, maar opnieuw leverde dat veel te weinig concreet doelgevaar op. In de slotminuten leefde het Lotto Park toch weer even op na een loeiharde uithaal van Hazard. Lammens reageerde met een puike redding.

Met nog wat meer verse krachten tussen de lijnen was het ook Anderlecht nog het meest aandring voor de winnende treffer. Dendoncker vond echter ook Lammens op zijn weg, net zoals Hazard niet veel later bij een poging in twee tijden. Antwerp slaagde er dan weer niet in om enkele gevaarlijke tegenprikken tot een goed einde te brengen. Zeker Balikwisha had altijd beter moeten doen.

Gent lacht tanden bloot

Uiteindelijk bleef het echter bij 0-0. Beide ploegen schieten daar evenwel weinig mee op. Vooral voor AA Gent is deze uitslag een goede zaak. De Buffalo's zien hun concurrenten voor Europees voetbal nauwelijks uitlopen en kunnen later op de avond zelfs alleen vierde worden als ze stunten tegen Club Brugge. Anderlecht en Antwerp moeten dan weer zo snel mogelijk komaf maken met reeks zonder zeges.

Wie verdiende de overwinning het meest volgens u?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

6
6
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

44
44
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

40
40
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

138
138
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

212
212
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

54
54
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

307
307
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

114
114
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

746
746
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

161
161
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

669
669
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

68
68
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

176
176
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

229
229
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

87
87
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

181
181
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

580
580
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

32
32
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

268
268
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

567
567
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

175
175
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws