Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

door
Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

RSC Anderlecht en Antwerp FC blijven ook na vier speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. Hun onderlinge duel van zondagmiddag leverde immers geen winnaar op. Ondanks een betere tweede helft bleef het uiteindelijk bij 0-0 in het Lotto Park, wat vooral AA Gent goed uitkomt. 

Zowel Anderlecht als Antwerp was tijdens de eerste drie speeldagen van de Champions' Play-Offs met lege handen achtergebleven. Daar wilden ze zondagmiddag absoluut verandering in brengen. Bovendien was het onderlinge duel een essentiële afspraak binnen de strijd om de vierde plaats. Ondanks deze belangen werd de eerste helft echter allerminst hoogstaand.

LEES OOK: Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

Eerste helft zonder kansen

De thuisploeg probeerde weliswaar het balbezit op te eisen in de aanvangsfase. Maar zoals al de hele PO's het geval is, had Anderlecht het bijzonder lastig om tot noemenswaardige doelkansen te komen. Edozie en Angulo waren weliswaar gretig in hun dribbels. Die acties rendeerden evenwel te weinig. Antwerp-goalie Lammens werd voor rust amper op de proef gezet.

Zijn collega aan de overkant, Coosemans, kwam iets meer in beeld tijdens de eerste helft. Niet dat Antwerp beter voor de dag kwam. Maar de ploeg van coach Ulderink ging wel iets doelgerichter te werk. Al moest Coosemans zeker geen mirakels verrichten op pogingen van onder meer Janssen, Kerk en Chery. Een povere eerste helft eindigde dan ook op 0-0.

Beterschap na de pauze

Bij de start van de tweede helft kregen de toeschouwers gelukkig wat meer spektakel te zien. Anderlecht kwam sterk uit de kleedkamer en kon plots wel dreigen. Pogingen van Hey en Dendoncker misten echter het kader. Edozie dook dan weer onder een goede voorzet van Augustinsson. De Engelsman probeerde het niet veel later vanop afstand, maar mikte hoog over.

Antwerp probeerde er op zijn beurt dan weer uit te komen op de tegenaanval. Coosemans anticipeerde echter uitstekend op de voorzetten van Praet en niet veel later Chery. Kerk lag ook constant op de loer, maar kwam er niet goed uit met zijn acties. Ondertussen probeerde Anderlecht-coach Hasi het verschil te maken met de invalbeurten van Hazard en Huerta.

Cruciale saves Lammens

Veel leverden die ingrepen aanvankelijk niet op. Antwerp leek het laken zelfs naar zich toe te trekken en duwde Anderlecht achteruit, maar opnieuw leverde dat veel te weinig concreet doelgevaar op. In de slotminuten leefde het Lotto Park toch weer even op na een loeiharde uithaal van Hazard. Lammens reageerde met een puike redding.

Met nog wat meer verse krachten tussen de lijnen was het ook Anderlecht nog het meest aandring voor de winnende treffer. Dendoncker vond echter ook Lammens op zijn weg, net zoals Hazard niet veel later bij een poging in twee tijden. Antwerp slaagde er dan weer niet in om enkele gevaarlijke tegenprikken tot een goed einde te brengen. Zeker Balikwisha had altijd beter moeten doen.

Gent lacht tanden bloot

Uiteindelijk bleef het echter bij 0-0. Beide ploegen schieten daar evenwel weinig mee op. Vooral voor AA Gent is deze uitslag een goede zaak. De Buffalo's zien hun concurrenten voor Europees voetbal nauwelijks uitlopen en kunnen later op de avond zelfs alleen vierde worden als ze stunten tegen Club Brugge. Anderlecht en Antwerp moeten dan weer zo snel mogelijk komaf maken met reeks zonder zeges.

Wie verdiende de overwinning het meest volgens u?

Meest recent

Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

29
29
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

53
53
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

152
152
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

100
100
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

193
193
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

48
48
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

116
116
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

44
44
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

28
28
Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

15
15
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

208
208
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

155
155
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

71
71
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

296
296
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

36
36
Boze Cetinkaya: "Daar ligt het toch niet aan?"

KVC Westerlo werd door Beerschot uitgeschakeld in de Beker van Belgie. Vicevoorzitter Hasan ...

43
43
Anderlecht met luxeprobleem: Coucke aan zet?

RSC Anderlecht kent alweer een pover seizoen. Ook vorig jaar was het niet veel soeps. De echte stap ...

742
742
Kompany klaar voor nieuw spektakel: "Een topper!"

Vincent Kompany levert uitstekend werk bij Bayern München. Hij heeft geschiedenis geschreven ...

65
65
"Hasi? Het is normaal dat de fans hem viseren"

Besnik Hasi kreeg de afgelopen dagen steun in bepaalde media. Brian Riemer werd bijvoorbeeld veel ...

75
75
Patrick Vieira weer ontslagen na dramatische reeks

Patrick Vieira was een geweldige voetballer, maar zijn trainerscarrière is voorlopig ...

23
23
'Anderlecht verbaast: kandidaat-opvolger Hasi bekend'

De crisis loert alweer om de hoek bij RSC Anderlecht, waar Besnik Hasi zijn stoel wankelt als nooit ...

588
588
Genk recupereert sterkhouders: Fink hakt knopen door

KRC Genk gaat zondag op bezoek bij Westerlo. Na twee gelijke spelen op een rij hoopt Thorsten Fink ...

166
166
“Ja, ik doe het nog” – Van Gucht zorgt voor opschudding

Het was een ochtend met een hoek af in De Weekwatchers, het radioprogramma van Ruben Van Gucht op ...

303
303
Coucke vs. Renard: Hasi veroorzaakt rel bij Anderlecht

D-Day voor Besnik Hasi, die maar best kan winnen van zijn ex-club KV Mechelen wil hij nog aanblijven ...

523
523
Uitstel van executie: nieuwe wending in soap rond DAZN

Even leek er een rampscenario in de maak, maar vrijdag besloot DAZN om de volgende schijf van het ...

406
406

Meer sportnieuws