Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

door
Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

RSC Anderlecht en Antwerp FC blijven ook na vier speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. Hun onderlinge duel van zondagmiddag leverde immers geen winnaar op. Ondanks een betere tweede helft bleef het uiteindelijk bij 0-0 in het Lotto Park, wat vooral AA Gent goed uitkomt. 

Zowel Anderlecht als Antwerp was tijdens de eerste drie speeldagen van de Champions' Play-Offs met lege handen achtergebleven. Daar wilden ze zondagmiddag absoluut verandering in brengen. Bovendien was het onderlinge duel een essentiële afspraak binnen de strijd om de vierde plaats. Ondanks deze belangen werd de eerste helft echter allerminst hoogstaand.

LEES OOK: 12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Eerste helft zonder kansen

De thuisploeg probeerde weliswaar het balbezit op te eisen in de aanvangsfase. Maar zoals al de hele PO's het geval is, had Anderlecht het bijzonder lastig om tot noemenswaardige doelkansen te komen. Edozie en Angulo waren weliswaar gretig in hun dribbels. Die acties rendeerden evenwel te weinig. Antwerp-goalie Lammens werd voor rust amper op de proef gezet.

Zijn collega aan de overkant, Coosemans, kwam iets meer in beeld tijdens de eerste helft. Niet dat Antwerp beter voor de dag kwam. Maar de ploeg van coach Ulderink ging wel iets doelgerichter te werk. Al moest Coosemans zeker geen mirakels verrichten op pogingen van onder meer Janssen, Kerk en Chery. Een povere eerste helft eindigde dan ook op 0-0.

Beterschap na de pauze

Bij de start van de tweede helft kregen de toeschouwers gelukkig wat meer spektakel te zien. Anderlecht kwam sterk uit de kleedkamer en kon plots wel dreigen. Pogingen van Hey en Dendoncker misten echter het kader. Edozie dook dan weer onder een goede voorzet van Augustinsson. De Engelsman probeerde het niet veel later vanop afstand, maar mikte hoog over.

Antwerp probeerde er op zijn beurt dan weer uit te komen op de tegenaanval. Coosemans anticipeerde echter uitstekend op de voorzetten van Praet en niet veel later Chery. Kerk lag ook constant op de loer, maar kwam er niet goed uit met zijn acties. Ondertussen probeerde Anderlecht-coach Hasi het verschil te maken met de invalbeurten van Hazard en Huerta.

Cruciale saves Lammens

Veel leverden die ingrepen aanvankelijk niet op. Antwerp leek het laken zelfs naar zich toe te trekken en duwde Anderlecht achteruit, maar opnieuw leverde dat veel te weinig concreet doelgevaar op. In de slotminuten leefde het Lotto Park toch weer even op na een loeiharde uithaal van Hazard. Lammens reageerde met een puike redding.

Met nog wat meer verse krachten tussen de lijnen was het ook Anderlecht nog het meest aandring voor de winnende treffer. Dendoncker vond echter ook Lammens op zijn weg, net zoals Hazard niet veel later bij een poging in twee tijden. Antwerp slaagde er dan weer niet in om enkele gevaarlijke tegenprikken tot een goed einde te brengen. Zeker Balikwisha had altijd beter moeten doen.

Gent lacht tanden bloot

Uiteindelijk bleef het echter bij 0-0. Beide ploegen schieten daar evenwel weinig mee op. Vooral voor AA Gent is deze uitslag een goede zaak. De Buffalo's zien hun concurrenten voor Europees voetbal nauwelijks uitlopen en kunnen later op de avond zelfs alleen vierde worden als ze stunten tegen Club Brugge. Anderlecht en Antwerp moeten dan weer zo snel mogelijk komaf maken met reeks zonder zeges.

Wie verdiende de overwinning het meest volgens u?

Meest recent

Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

15
15
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

182
182
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

72
72
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

201
201
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

287
287
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

92
92
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

216
216
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

280
280
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

54
54
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

490
490
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

397
397
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

158
158
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

474
474
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

432
432
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

83
83
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

369
369
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

598
598
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

222
222
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

263
263
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

315
315
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

385
385
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

564
564
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

204
204
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

316
316

Meer sportnieuws