Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

door
Gent lachende derde: Anderlecht en Antwerp blijven zegeloos achter

RSC Anderlecht en Antwerp FC blijven ook na vier speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. Hun onderlinge duel van zondagmiddag leverde immers geen winnaar op. Ondanks een betere tweede helft bleef het uiteindelijk bij 0-0 in het Lotto Park, wat vooral AA Gent goed uitkomt. 

Zowel Anderlecht als Antwerp was tijdens de eerste drie speeldagen van de Champions' Play-Offs met lege handen achtergebleven. Daar wilden ze zondagmiddag absoluut verandering in brengen. Bovendien was het onderlinge duel een essentiële afspraak binnen de strijd om de vierde plaats. Ondanks deze belangen werd de eerste helft echter allerminst hoogstaand.

LEES OOK: 12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Eerste helft zonder kansen

De thuisploeg probeerde weliswaar het balbezit op te eisen in de aanvangsfase. Maar zoals al de hele PO's het geval is, had Anderlecht het bijzonder lastig om tot noemenswaardige doelkansen te komen. Edozie en Angulo waren weliswaar gretig in hun dribbels. Die acties rendeerden evenwel te weinig. Antwerp-goalie Lammens werd voor rust amper op de proef gezet.

Zijn collega aan de overkant, Coosemans, kwam iets meer in beeld tijdens de eerste helft. Niet dat Antwerp beter voor de dag kwam. Maar de ploeg van coach Ulderink ging wel iets doelgerichter te werk. Al moest Coosemans zeker geen mirakels verrichten op pogingen van onder meer Janssen, Kerk en Chery. Een povere eerste helft eindigde dan ook op 0-0.

Beterschap na de pauze

Bij de start van de tweede helft kregen de toeschouwers gelukkig wat meer spektakel te zien. Anderlecht kwam sterk uit de kleedkamer en kon plots wel dreigen. Pogingen van Hey en Dendoncker misten echter het kader. Edozie dook dan weer onder een goede voorzet van Augustinsson. De Engelsman probeerde het niet veel later vanop afstand, maar mikte hoog over.

Antwerp probeerde er op zijn beurt dan weer uit te komen op de tegenaanval. Coosemans anticipeerde echter uitstekend op de voorzetten van Praet en niet veel later Chery. Kerk lag ook constant op de loer, maar kwam er niet goed uit met zijn acties. Ondertussen probeerde Anderlecht-coach Hasi het verschil te maken met de invalbeurten van Hazard en Huerta.

Cruciale saves Lammens

Veel leverden die ingrepen aanvankelijk niet op. Antwerp leek het laken zelfs naar zich toe te trekken en duwde Anderlecht achteruit, maar opnieuw leverde dat veel te weinig concreet doelgevaar op. In de slotminuten leefde het Lotto Park toch weer even op na een loeiharde uithaal van Hazard. Lammens reageerde met een puike redding.

Met nog wat meer verse krachten tussen de lijnen was het ook Anderlecht nog het meest aandring voor de winnende treffer. Dendoncker vond echter ook Lammens op zijn weg, net zoals Hazard niet veel later bij een poging in twee tijden. Antwerp slaagde er dan weer niet in om enkele gevaarlijke tegenprikken tot een goed einde te brengen. Zeker Balikwisha had altijd beter moeten doen.

Gent lacht tanden bloot

Uiteindelijk bleef het echter bij 0-0. Beide ploegen schieten daar evenwel weinig mee op. Vooral voor AA Gent is deze uitslag een goede zaak. De Buffalo's zien hun concurrenten voor Europees voetbal nauwelijks uitlopen en kunnen later op de avond zelfs alleen vierde worden als ze stunten tegen Club Brugge. Anderlecht en Antwerp moeten dan weer zo snel mogelijk komaf maken met reeks zonder zeges.

Wie verdiende de overwinning het meest volgens u?

Meest recent

'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

7
7
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

129
129
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

182
182
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

162
162
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

58
58
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

337
337
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

398
398
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

89
89
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

374
374
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

267
267
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

485
485
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

185
185
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

125
125
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

512
512
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

92
92
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

273
273
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

566
566
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

855
855
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

974
974
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

366
366
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

323
323
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

733
733
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

370
370
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

392
392

Meer sportnieuws