'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

door
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk gespeculeerd over een vroegtijdig vertrek van coach Carlo Ancelotti. De Koninklijke zou alvast een ideale opvolger in het vizier hebben.

Met Ancelotti aan het roer verzekerd Real zich in 2022 en 2024 van de landstitel én de Champions League. Ook verschillende bekers en supercups werden naar de Spaanse hoofdstad gehaald. De resultaten spraken dus voor zich. Desondanks kwam er toch behoorlijk wat kritiek op de Italiaanse trainer.

Zo wordt zijn tactische aanpak al een tijdje in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspelers en geen plan-B heeft voor als het minder loopt. Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken.

LEES OOK: Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

Op weg naar Brazilië

Verschillende bronnen zij het er dan ook over eens dat Ancelotti zijn contract tot medio 2026 niet zal uitdoen en weldra wordt bedankt voor bewezen diensten.  De Italiaan zou zelfs een nieuw topjob op het oog hebben. Volgens Relevo heeft Ancelotti namelijk zijn zinnen gezet op het bondscoachschap van Brazilië en die interesse is wederzijds. De kans is dan ook groot dat hij nog voor het WK voor clubteams vertrek.

Ondertussen geldt Xabi Alonso als de beoogde nieuwe trainer van de Spaanse grootmacht. De kampioenenmaker van Bayer Leverkusen, die als speler een verleden heeft bij Real Madrid, geldt al een tijdje als topfavoriet. En nu zou de clubleiding dus willen doordrukken. Maar Alonso heeft in Duitsland zelf nog een lopend contract tot medio 2026. En Leverkusen blijkt niet van plan om de succescoach zomaar te laten gaan.

Speler als pasmunt?

Eerder raakte immers bekend dat de uittredende kampioen van Duitsland mikt op een afkoopsom van zo'n 15 à 20 miljoen euro, een aanzienlijk bedrag voor een coach. Real zou nu echter de opties onderzoeken om onder die som uit te raken of tenminste de prijs te drukken. Volgens SPORT is de Koninklijke immers bereid om zelf een speler naar Leverkusen te laten gaan als pasmunt, op uitleenbasis of permanent met een terugkoopclausule.

Daarvoor wordt vooral Arda Güler naar voren geschoven. De jonge Turk was op het vorige EK nog één van de smaakmakers, maar moet in Madrid vrede nemen met een bijrolletje. Een, al dan niet tijdelijke, verhuis naar Leverkusen zou dus ook voor hem goed kunnen uitpakken.

Alonso is volgend seizoen coach van Real Madrid ...

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

66
66
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

20
20
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

133
133
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

214
214
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

595
595
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

115
115
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

36
36
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

348
348
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

95
95
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

552
552
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

540
540
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

413
413
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

59
59
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1054
1054
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

305
305
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

449
449
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1235
1235
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

116
116
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

231
231
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

362
362
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

125
125
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

491
491
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

374
374
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws