'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

346 stemmen
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk gespeculeerd over een vroegtijdig vertrek van coach Carlo Ancelotti. De Koninklijke zou alvast een ideale opvolger in het vizier hebben.

Met Ancelotti aan het roer verzekerd Real zich in 2022 en 2024 van de landstitel én de Champions League. Ook verschillende bekers en supercups werden naar de Spaanse hoofdstad gehaald. De resultaten spraken dus voor zich. Desondanks kwam er toch behoorlijk wat kritiek op de Italiaanse trainer.

Zo wordt zijn tactische aanpak al een tijdje in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspelers en geen plan-B heeft voor als het minder loopt. Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken.

LEES OOK: Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Op weg naar Brazilië

Verschillende bronnen zij het er dan ook over eens dat Ancelotti zijn contract tot medio 2026 niet zal uitdoen en weldra wordt bedankt voor bewezen diensten.  De Italiaan zou zelfs een nieuw topjob op het oog hebben. Volgens Relevo heeft Ancelotti namelijk zijn zinnen gezet op het bondscoachschap van Brazilië en die interesse is wederzijds. De kans is dan ook groot dat hij nog voor het WK voor clubteams vertrek.

Ondertussen geldt Xabi Alonso als de beoogde nieuwe trainer van de Spaanse grootmacht. De kampioenenmaker van Bayer Leverkusen, die als speler een verleden heeft bij Real Madrid, geldt al een tijdje als topfavoriet. En nu zou de clubleiding dus willen doordrukken. Maar Alonso heeft in Duitsland zelf nog een lopend contract tot medio 2026. En Leverkusen blijkt niet van plan om de succescoach zomaar te laten gaan.

Speler als pasmunt?

Eerder raakte immers bekend dat de uittredende kampioen van Duitsland mikt op een afkoopsom van zo'n 15 à 20 miljoen euro, een aanzienlijk bedrag voor een coach. Real zou nu echter de opties onderzoeken om onder die som uit te raken of tenminste de prijs te drukken. Volgens SPORT is de Koninklijke immers bereid om zelf een speler naar Leverkusen te laten gaan als pasmunt, op uitleenbasis of permanent met een terugkoopclausule.

Daarvoor wordt vooral Arda Güler naar voren geschoven. De jonge Turk was op het vorige EK nog één van de smaakmakers, maar moet in Madrid vrede nemen met een bijrolletje. Een, al dan niet tijdelijke, verhuis naar Leverkusen zou dus ook voor hem goed kunnen uitpakken.

🚀

Alonso is volgend seizoen coach van Real Madrid ...

Meest recent

'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

25
25
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

48
48
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

19
19
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

26
26
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

45
45
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

153
153
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

113
113
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

28
28
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

152
152
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

122
122
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

112
112
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

78
78
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

357
357
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

283
283
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

121
121
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

112
112
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

84
84
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

152
152
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

184
184
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

39
39
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

125
125
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

347
347
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

396
396
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

260
260

Meer sportnieuws