'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

door
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk gespeculeerd over een vroegtijdig vertrek van coach Carlo Ancelotti. De Koninklijke zou alvast een ideale opvolger in het vizier hebben.

Met Ancelotti aan het roer verzekerd Real zich in 2022 en 2024 van de landstitel én de Champions League. Ook verschillende bekers en supercups werden naar de Spaanse hoofdstad gehaald. De resultaten spraken dus voor zich. Desondanks kwam er toch behoorlijk wat kritiek op de Italiaanse trainer.

Zo wordt zijn tactische aanpak al een tijdje in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspelers en geen plan-B heeft voor als het minder loopt. Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken.

LEES OOK: 'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Op weg naar Brazilië

Verschillende bronnen zij het er dan ook over eens dat Ancelotti zijn contract tot medio 2026 niet zal uitdoen en weldra wordt bedankt voor bewezen diensten.  De Italiaan zou zelfs een nieuw topjob op het oog hebben. Volgens Relevo heeft Ancelotti namelijk zijn zinnen gezet op het bondscoachschap van Brazilië en die interesse is wederzijds. De kans is dan ook groot dat hij nog voor het WK voor clubteams vertrek.

Ondertussen geldt Xabi Alonso als de beoogde nieuwe trainer van de Spaanse grootmacht. De kampioenenmaker van Bayer Leverkusen, die als speler een verleden heeft bij Real Madrid, geldt al een tijdje als topfavoriet. En nu zou de clubleiding dus willen doordrukken. Maar Alonso heeft in Duitsland zelf nog een lopend contract tot medio 2026. En Leverkusen blijkt niet van plan om de succescoach zomaar te laten gaan.

Speler als pasmunt?

Eerder raakte immers bekend dat de uittredende kampioen van Duitsland mikt op een afkoopsom van zo'n 15 à 20 miljoen euro, een aanzienlijk bedrag voor een coach. Real zou nu echter de opties onderzoeken om onder die som uit te raken of tenminste de prijs te drukken. Volgens SPORT is de Koninklijke immers bereid om zelf een speler naar Leverkusen te laten gaan als pasmunt, op uitleenbasis of permanent met een terugkoopclausule.

Daarvoor wordt vooral Arda Güler naar voren geschoven. De jonge Turk was op het vorige EK nog één van de smaakmakers, maar moet in Madrid vrede nemen met een bijrolletje. Een, al dan niet tijdelijke, verhuis naar Leverkusen zou dus ook voor hem goed kunnen uitpakken.

🚀

Alonso is volgend seizoen coach van Real Madrid ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

55
55
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

419
419
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

44
44
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

49
49
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

265
265
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

61
61
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

320
320
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

357
357
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

54
54
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

142
142
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

36
36
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

268
268
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

122
122
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

311
311
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

234
234
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

303
303
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

717
717
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws