'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

346
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk gespeculeerd over een vroegtijdig vertrek van coach Carlo Ancelotti. De Koninklijke zou alvast een ideale opvolger in het vizier hebben.

Met Ancelotti aan het roer verzekerd Real zich in 2022 en 2024 van de landstitel én de Champions League. Ook verschillende bekers en supercups werden naar de Spaanse hoofdstad gehaald. De resultaten spraken dus voor zich. Desondanks kwam er toch behoorlijk wat kritiek op de Italiaanse trainer.

Zo wordt zijn tactische aanpak al een tijdje in vraag gesteld. De Italiaan wordt al langer verweten dat hij te veel rekent op de klasse-flitsen van zijn sterspelers en geen plan-B heeft voor als het minder loopt. Zolang de resultaten naar behoren waren, stond Ancelotti evenwel sterk in zijn schoenen. Nu wordt zijn positie echter serieus in twijfel getrokken.

LEES OOK: Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Op weg naar Brazilië

Verschillende bronnen zij het er dan ook over eens dat Ancelotti zijn contract tot medio 2026 niet zal uitdoen en weldra wordt bedankt voor bewezen diensten.  De Italiaan zou zelfs een nieuw topjob op het oog hebben. Volgens Relevo heeft Ancelotti namelijk zijn zinnen gezet op het bondscoachschap van Brazilië en die interesse is wederzijds. De kans is dan ook groot dat hij nog voor het WK voor clubteams vertrek.

Ondertussen geldt Xabi Alonso als de beoogde nieuwe trainer van de Spaanse grootmacht. De kampioenenmaker van Bayer Leverkusen, die als speler een verleden heeft bij Real Madrid, geldt al een tijdje als topfavoriet. En nu zou de clubleiding dus willen doordrukken. Maar Alonso heeft in Duitsland zelf nog een lopend contract tot medio 2026. En Leverkusen blijkt niet van plan om de succescoach zomaar te laten gaan.

Speler als pasmunt?

Eerder raakte immers bekend dat de uittredende kampioen van Duitsland mikt op een afkoopsom van zo'n 15 à 20 miljoen euro, een aanzienlijk bedrag voor een coach. Real zou nu echter de opties onderzoeken om onder die som uit te raken of tenminste de prijs te drukken. Volgens SPORT is de Koninklijke immers bereid om zelf een speler naar Leverkusen te laten gaan als pasmunt, op uitleenbasis of permanent met een terugkoopclausule.

Daarvoor wordt vooral Arda Güler naar voren geschoven. De jonge Turk was op het vorige EK nog één van de smaakmakers, maar moet in Madrid vrede nemen met een bijrolletje. Een, al dan niet tijdelijke, verhuis naar Leverkusen zou dus ook voor hem goed kunnen uitpakken.

Alonso is volgend seizoen coach van Real Madrid ...

Meest recent

'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

4
4
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

4
4
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

7
7
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

18
18
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

47
47
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

138
138
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

84
84
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

273
273
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

465
465
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

82
82
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

149
149
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

379
379
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

141
141
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

406
406
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

86
86
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

408
408
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

353
353
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

627
627
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

499
499
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

131
131
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

128
128
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

384
384
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

218
218
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

561
561

Meer sportnieuws