Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

door
Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

De afgelopen jaren doken er heel wat vreemde snuiters op in de Challenger Pro League en Jupiler Pro League. Belgische trainers, waar er meer dan genoeg talent aanwezig is, zagen het met lede ogen aan. Zo ook Sven Vandenbroeck.

Vandenbroeck kende al een ferme trainerscarrière met héél veel obstakels. Hij begon elf jaar geleden aan zijn trainerscarrière en in 2025 krijgt hij eindelijk een kans op het allerhoogste niveau. Verdiend, want de Belgische coach levert al jaren zeer goed werk.

LEES OOK: Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Vandenbroeck: een opvallend parcours

De ex-voetballer van KV Mechelen startte zijn carrière als coach bij Niki Volou als T2 en interimtrainer. Nadien was hij bijna een jaar assistent bij OHL, en toen kwam er een kans die zijn leven zou veranderen. Hugo Broos nam hem mee naar Kameroen, waar hij T2 werd. Vandenbroeck won er de Afrika Cup.

Vandenbroeck maakte naam in Afrika en ging de jaren nadien de nodige buitenlandse uitdagingen aan. Hij werd bondscoach van Zambia en hoofdtrainer van Simba FC, Far Rabat, Abha, Wydad AC en CR Belouizdad. Bij Far Rabat won hij de Marokkaanse beker.

In België nemen ze dergelijke passages te weinig serieus, ook al werkte hij bij ploegen waar enorm veel druk heerste. Clubs die veel groter zijn dan men in België kan inschatten. Onwetendheid. Vandenbroeck hoopte altijd op een kans in België.

Lierse 'ontdekt' Belgische coach

Maar zoals wel vaker het geval is, vissen de (makelaars) en clubs vaak uit een bepaalde vijver. Raak maar eens in, zelfs als Belgische coach. Lierse verdient daarom lof. Zij deden wat ploegen zoals pakweg Waasland-Beveren, STVV en anderen niet durfden: een Belgische coach zonder cv in België aanstellen. Liever werd er een 'witte merel' aangetrokken uit het buitenland die nadien na enkele weken al moest vertrekken. Onbegrijpelijk is het beleid soms bij bepaalde Belgische ploegen.

En Vandenbroeck greep die kans met beide handen. In zeven matchen wist hij hij vier keer te winnen, speelde hij een keer gelijk en verloor Lierse twee keer. Dat was genoeg voor Zulte Waregem om de voormalige middenvelder aan te stellen. Zij hadden (eindelijk) het talent van de coach Vandenbroeck gezien.

Essevee was de afgelopen jaren een ploeg waar de organisatie op het veld vaak dramatisch was. Vandenbroeck maakte van Zulte Waregem eindelijk weer een compact geheel. Zulte Waregem promoveerde naar de Jupiler Pro League en Vandenbroeck heeft daar een heel groot aandeel in.

Hij zal eindelijk zijn kunnen mogen tonen in de Jupiler Pro League. "Ik sta er zeker voor open en ook de club is tevreden, dus normaal zullen we hier wel een vervolg aan breien", zei hij na de titel. En of Vandenbroeck dit verdient.

Claudio Reulens

Had Vandenbroeck eerder een kans moeten krijgen in België?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

14
14
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

56
56
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

109
109
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

245
245
Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

97
97
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

43
43
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

511
511
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

292
292
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

121
121
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

304
304
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

852
852
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

134
134
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

322
322
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

117
117
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

227
227
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

329
329
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

337
337
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

128
128
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

192
192
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

168
168
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

331
331
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

205
205

Meer sportnieuws