Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

door
Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

De afgelopen jaren doken er heel wat vreemde snuiters op in de Challenger Pro League en Jupiler Pro League. Belgische trainers, waar er meer dan genoeg talent aanwezig is, zagen het met lede ogen aan. Zo ook Sven Vandenbroeck.

Vandenbroeck kende al een ferme trainerscarrière met héél veel obstakels. Hij begon elf jaar geleden aan zijn trainerscarrière en in 2025 krijgt hij eindelijk een kans op het allerhoogste niveau. Verdiend, want de Belgische coach levert al jaren zeer goed werk.

LEES OOK: Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Vandenbroeck: een opvallend parcours

De ex-voetballer van KV Mechelen startte zijn carrière als coach bij Niki Volou als T2 en interimtrainer. Nadien was hij bijna een jaar assistent bij OHL, en toen kwam er een kans die zijn leven zou veranderen. Hugo Broos nam hem mee naar Kameroen, waar hij T2 werd. Vandenbroeck won er de Afrika Cup.

Vandenbroeck maakte naam in Afrika en ging de jaren nadien de nodige buitenlandse uitdagingen aan. Hij werd bondscoach van Zambia en hoofdtrainer van Simba FC, Far Rabat, Abha, Wydad AC en CR Belouizdad. Bij Far Rabat won hij de Marokkaanse beker.

In België nemen ze dergelijke passages te weinig serieus, ook al werkte hij bij ploegen waar enorm veel druk heerste. Clubs die veel groter zijn dan men in België kan inschatten. Onwetendheid. Vandenbroeck hoopte altijd op een kans in België.

Lierse 'ontdekt' Belgische coach

Maar zoals wel vaker het geval is, vissen de (makelaars) en clubs vaak uit een bepaalde vijver. Raak maar eens in, zelfs als Belgische coach. Lierse verdient daarom lof. Zij deden wat ploegen zoals pakweg Waasland-Beveren, STVV en anderen niet durfden: een Belgische coach zonder cv in België aanstellen. Liever werd er een 'witte merel' aangetrokken uit het buitenland die nadien na enkele weken al moest vertrekken. Onbegrijpelijk is het beleid soms bij bepaalde Belgische ploegen.

En Vandenbroeck greep die kans met beide handen. In zeven matchen wist hij hij vier keer te winnen, speelde hij een keer gelijk en verloor Lierse twee keer. Dat was genoeg voor Zulte Waregem om de voormalige middenvelder aan te stellen. Zij hadden (eindelijk) het talent van de coach Vandenbroeck gezien.

Essevee was de afgelopen jaren een ploeg waar de organisatie op het veld vaak dramatisch was. Vandenbroeck maakte van Zulte Waregem eindelijk weer een compact geheel. Zulte Waregem promoveerde naar de Jupiler Pro League en Vandenbroeck heeft daar een heel groot aandeel in.

Hij zal eindelijk zijn kunnen mogen tonen in de Jupiler Pro League. "Ik sta er zeker voor open en ook de club is tevreden, dus normaal zullen we hier wel een vervolg aan breien", zei hij na de titel. En of Vandenbroeck dit verdient.

Claudio Reulens

Had Vandenbroeck eerder een kans moeten krijgen in België?

Meest recent

Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

10
10
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

22
22
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

60
60
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

9
9
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

19
19
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

48
48
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

118
118
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

26
26
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

65
65
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

13
13
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

45
45
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

76
76
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

176
176
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

75
75
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

66
66
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

143
143
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

124
124
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

73
73
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

27
27
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

90
90
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

33
33
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

243
243
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

185
185

Meer sportnieuws