Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

door
Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

De afgelopen jaren doken er heel wat vreemde snuiters op in de Challenger Pro League en Jupiler Pro League. Belgische trainers, waar er meer dan genoeg talent aanwezig is, zagen het met lede ogen aan. Zo ook Sven Vandenbroeck.

Vandenbroeck kende al een ferme trainerscarrière met héél veel obstakels. Hij begon elf jaar geleden aan zijn trainerscarrière en in 2025 krijgt hij eindelijk een kans op het allerhoogste niveau. Verdiend, want de Belgische coach levert al jaren zeer goed werk.

LEES OOK: Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

Vandenbroeck: een opvallend parcours

De ex-voetballer van KV Mechelen startte zijn carrière als coach bij Niki Volou als T2 en interimtrainer. Nadien was hij bijna een jaar assistent bij OHL, en toen kwam er een kans die zijn leven zou veranderen. Hugo Broos nam hem mee naar Kameroen, waar hij T2 werd. Vandenbroeck won er de Afrika Cup.

Vandenbroeck maakte naam in Afrika en ging de jaren nadien de nodige buitenlandse uitdagingen aan. Hij werd bondscoach van Zambia en hoofdtrainer van Simba FC, Far Rabat, Abha, Wydad AC en CR Belouizdad. Bij Far Rabat won hij de Marokkaanse beker.

In België nemen ze dergelijke passages te weinig serieus, ook al werkte hij bij ploegen waar enorm veel druk heerste. Clubs die veel groter zijn dan men in België kan inschatten. Onwetendheid. Vandenbroeck hoopte altijd op een kans in België.

Lierse 'ontdekt' Belgische coach

Maar zoals wel vaker het geval is, vissen de (makelaars) en clubs vaak uit een bepaalde vijver. Raak maar eens in, zelfs als Belgische coach. Lierse verdient daarom lof. Zij deden wat ploegen zoals pakweg Waasland-Beveren, STVV en anderen niet durfden: een Belgische coach zonder cv in België aanstellen. Liever werd er een 'witte merel' aangetrokken uit het buitenland die nadien na enkele weken al moest vertrekken. Onbegrijpelijk is het beleid soms bij bepaalde Belgische ploegen.

En Vandenbroeck greep die kans met beide handen. In zeven matchen wist hij hij vier keer te winnen, speelde hij een keer gelijk en verloor Lierse twee keer. Dat was genoeg voor Zulte Waregem om de voormalige middenvelder aan te stellen. Zij hadden (eindelijk) het talent van de coach Vandenbroeck gezien.

Essevee was de afgelopen jaren een ploeg waar de organisatie op het veld vaak dramatisch was. Vandenbroeck maakte van Zulte Waregem eindelijk weer een compact geheel. Zulte Waregem promoveerde naar de Jupiler Pro League en Vandenbroeck heeft daar een heel groot aandeel in.

Hij zal eindelijk zijn kunnen mogen tonen in de Jupiler Pro League. "Ik sta er zeker voor open en ook de club is tevreden, dus normaal zullen we hier wel een vervolg aan breien", zei hij na de titel. En of Vandenbroeck dit verdient.

Claudio Reulens

Had Vandenbroeck eerder een kans moeten krijgen in België?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

19
19
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

75
75
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

70
70
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

40
40
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

96
96
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

137
137
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

199
199
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

77
77
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

461
461
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

136
136
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

160
160
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

309
309
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

138
138
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

138
138
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

73
73
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

111
111
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

327
327
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

245
245
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

161
161
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

169
169
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

260
260
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

38
38
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

180
180
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws