Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

811 stemmen
Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

De afgelopen jaren doken er heel wat vreemde snuiters op in de Challenger Pro League en Jupiler Pro League. Belgische trainers, waar er meer dan genoeg talent aanwezig is, zagen het met lede ogen aan. Zo ook Sven Vandenbroeck.

Vandenbroeck kende al een ferme trainerscarrière met héél veel obstakels. Hij begon elf jaar geleden aan zijn trainerscarrière en in 2025 krijgt hij eindelijk een kans op het allerhoogste niveau. Verdiend, want de Belgische coach levert al jaren zeer goed werk.

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Vandenbroeck: een opvallend parcours

De ex-voetballer van KV Mechelen startte zijn carrière als coach bij Niki Volou als T2 en interimtrainer. Nadien was hij bijna een jaar assistent bij OHL, en toen kwam er een kans die zijn leven zou veranderen. Hugo Broos nam hem mee naar Kameroen, waar hij T2 werd. Vandenbroeck won er de Afrika Cup.

Vandenbroeck maakte naam in Afrika en ging de jaren nadien de nodige buitenlandse uitdagingen aan. Hij werd bondscoach van Zambia en hoofdtrainer van Simba FC, Far Rabat, Abha, Wydad AC en CR Belouizdad. Bij Far Rabat won hij de Marokkaanse beker.

In België nemen ze dergelijke passages te weinig serieus, ook al werkte hij bij ploegen waar enorm veel druk heerste. Clubs die veel groter zijn dan men in België kan inschatten. Onwetendheid. Vandenbroeck hoopte altijd op een kans in België.

Lierse 'ontdekt' Belgische coach

Maar zoals wel vaker het geval is, vissen de (makelaars) en clubs vaak uit een bepaalde vijver. Raak maar eens in, zelfs als Belgische coach. Lierse verdient daarom lof. Zij deden wat ploegen zoals pakweg Waasland-Beveren, STVV en anderen niet durfden: een Belgische coach zonder cv in België aanstellen. Liever werd er een 'witte merel' aangetrokken uit het buitenland die nadien na enkele weken al moest vertrekken. Onbegrijpelijk is het beleid soms bij bepaalde Belgische ploegen.

En Vandenbroeck greep die kans met beide handen. In zeven matchen wist hij hij vier keer te winnen, speelde hij een keer gelijk en verloor Lierse twee keer. Dat was genoeg voor Zulte Waregem om de voormalige middenvelder aan te stellen. Zij hadden (eindelijk) het talent van de coach Vandenbroeck gezien.

Essevee was de afgelopen jaren een ploeg waar de organisatie op het veld vaak dramatisch was. Vandenbroeck maakte van Zulte Waregem eindelijk weer een compact geheel. Zulte Waregem promoveerde naar de Jupiler Pro League en Vandenbroeck heeft daar een heel groot aandeel in.

Hij zal eindelijk zijn kunnen mogen tonen in de Jupiler Pro League. "Ik sta er zeker voor open en ook de club is tevreden, dus normaal zullen we hier wel een vervolg aan breien", zei hij na de titel. En of Vandenbroeck dit verdient.

Claudio Reulens

🚀

Had Vandenbroeck eerder een kans moeten krijgen in België?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

171
171
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

70
70
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

49
49
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

60
60
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

326
326
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

76
76
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

77
77
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

73
73
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

64
64
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

193
193
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

221
221
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

221
221
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

677
677
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

321
321
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

161
161
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

172
172
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

144
144
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

179
179
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

62
62
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

464
464
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

248
248
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

435
435

Meer sportnieuws