Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

door
Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

De eerste grote uitgaande transfer voor komende zomer in de Jupiler Pro League werd een tijdje geleden al bekendgemaakt. OH Leuven bereikte immers nu al een akkoord met RB Leipzig over de verkoop van Ezechiel Banzuzi, die de club een absoluut recordbedrag oplevert.

Leipzig zou maar liefst 16 miljoen euro neertellen voor de 20-jarige middenvelder, die zo het transferrecord van OHL verbrijzelt. Hij levert het drievoud op van de vorige recordhouder. In 2021 trok Thomas Henry voor 'slechts' 5,5 miljoen naar Venezia.

Het stond echter al een tijdje in de sterren geschreven dat Banzuzi OHL voor een hoog bedrag zou verlaten. Tijdens de wintermercato leek een transfer al op komst te zijn, maar ondanks vele geruchten bleef hij toen toch in Leuven.

LEES OOK: 'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Banzuzi kon in januari naar Monaco en West Ham

"Het was geen gemakkelijke periode", blikt de Nederlander terug in Het Laatste Nieuws. "Ik had in de winter een persoonlijk akkoord met AS Monaco, maar dat ging niet door. Heel plots allemaal. Dat heeft me wel even geraakt."

"En ook West Ham kwam kloppen, maar ook dat kwam er niet door", onthult hij ook. "Leuven wou me nog even hier houden, om tegen de degradatie te vechten. Ik wou die stap heel graag zetten, maar het ging niet door."

Bundesliga goede volgende stap

Met zes maanden vertraging krijgt Banzuzi echter alsnog zijn droomtransfer. Op die manier kan hij bovendien een stap zetten die beter past in zijn persoonlijke planning dan de clubs die zich in januari aandienden.

"Mijn voorkeur ging altijd uit naar de Bundesliga", stelt hij immers. "Dat is een goeie volgende stap. Leipzig heeft ook veel spelers gelanceerd naar absolute topclubs. Ik voel er ook vertrouwen. Ze tekenen een goed plan uit voor jonge spelers, ook voor mij."

Zal Banzuzi de Europese top halen?

Meest recent

Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

19
19
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

21
21
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

392
392
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

98
98
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

169
169
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

37
37
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

182
182
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

280
280
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

262
262
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

191
191
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

27
27
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

364
364
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

393
393
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

79
79
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

217
217
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

46
46
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

98
98
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

370
370
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

835
835
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

363
363
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

1030
1030
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

102
102
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

350
350
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

483
483

Meer sportnieuws