Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

door
Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

De eerste grote uitgaande transfer voor komende zomer in de Jupiler Pro League werd een tijdje geleden al bekendgemaakt. OH Leuven bereikte immers nu al een akkoord met RB Leipzig over de verkoop van Ezechiel Banzuzi, die de club een absoluut recordbedrag oplevert.

Leipzig zou maar liefst 16 miljoen euro neertellen voor de 20-jarige middenvelder, die zo het transferrecord van OHL verbrijzelt. Hij levert het drievoud op van de vorige recordhouder. In 2021 trok Thomas Henry voor 'slechts' 5,5 miljoen naar Venezia.

Het stond echter al een tijdje in de sterren geschreven dat Banzuzi OHL voor een hoog bedrag zou verlaten. Tijdens de wintermercato leek een transfer al op komst te zijn, maar ondanks vele geruchten bleef hij toen toch in Leuven.

LEES OOK: ‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Banzuzi kon in januari naar Monaco en West Ham

"Het was geen gemakkelijke periode", blikt de Nederlander terug in Het Laatste Nieuws. "Ik had in de winter een persoonlijk akkoord met AS Monaco, maar dat ging niet door. Heel plots allemaal. Dat heeft me wel even geraakt."

"En ook West Ham kwam kloppen, maar ook dat kwam er niet door", onthult hij ook. "Leuven wou me nog even hier houden, om tegen de degradatie te vechten. Ik wou die stap heel graag zetten, maar het ging niet door."

Bundesliga goede volgende stap

Met zes maanden vertraging krijgt Banzuzi echter alsnog zijn droomtransfer. Op die manier kan hij bovendien een stap zetten die beter past in zijn persoonlijke planning dan de clubs die zich in januari aandienden.

"Mijn voorkeur ging altijd uit naar de Bundesliga", stelt hij immers. "Dat is een goeie volgende stap. Leipzig heeft ook veel spelers gelanceerd naar absolute topclubs. Ik voel er ook vertrouwen. Ze tekenen een goed plan uit voor jonge spelers, ook voor mij."

Zal Banzuzi de Europese top halen?

Meest recent

'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

18
18
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

115
115
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

64
64
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

81
81
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

81
81
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

94
94
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

331
331
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

289
289
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

78
78
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

131
131
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

309
309
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

117
117
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

286
286
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

184
184
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

735
735
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

185
185
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

153
153
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

58
58
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

128
128
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

362
362
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

460
460
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

295
295
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

286
286
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

306
306
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

593
593

Meer sportnieuws