Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

door
Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

De eerste grote uitgaande transfer voor komende zomer in de Jupiler Pro League werd een tijdje geleden al bekendgemaakt. OH Leuven bereikte immers nu al een akkoord met RB Leipzig over de verkoop van Ezechiel Banzuzi, die de club een absoluut recordbedrag oplevert.

Leipzig zou maar liefst 16 miljoen euro neertellen voor de 20-jarige middenvelder, die zo het transferrecord van OHL verbrijzelt. Hij levert het drievoud op van de vorige recordhouder. In 2021 trok Thomas Henry voor 'slechts' 5,5 miljoen naar Venezia.

Het stond echter al een tijdje in de sterren geschreven dat Banzuzi OHL voor een hoog bedrag zou verlaten. Tijdens de wintermercato leek een transfer al op komst te zijn, maar ondanks vele geruchten bleef hij toen toch in Leuven.

LEES OOK: Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

Banzuzi kon in januari naar Monaco en West Ham

"Het was geen gemakkelijke periode", blikt de Nederlander terug in Het Laatste Nieuws. "Ik had in de winter een persoonlijk akkoord met AS Monaco, maar dat ging niet door. Heel plots allemaal. Dat heeft me wel even geraakt."

"En ook West Ham kwam kloppen, maar ook dat kwam er niet door", onthult hij ook. "Leuven wou me nog even hier houden, om tegen de degradatie te vechten. Ik wou die stap heel graag zetten, maar het ging niet door."

Bundesliga goede volgende stap

Met zes maanden vertraging krijgt Banzuzi echter alsnog zijn droomtransfer. Op die manier kan hij bovendien een stap zetten die beter past in zijn persoonlijke planning dan de clubs die zich in januari aandienden.

"Mijn voorkeur ging altijd uit naar de Bundesliga", stelt hij immers. "Dat is een goeie volgende stap. Leipzig heeft ook veel spelers gelanceerd naar absolute topclubs. Ik voel er ook vertrouwen. Ze tekenen een goed plan uit voor jonge spelers, ook voor mij."

Zal Banzuzi de Europese top halen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

31
31
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

105
105
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

33
33
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

45
45
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

26
26
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

58
58
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

175
175
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

70
70
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

335
335
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

79
79
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

192
192
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

136
136
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

325
325
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

100
100
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

88
88
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

872
872
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

476
476
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

12
12
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

281
281
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

306
306
Anderlecht liet hem gaan… en krijgt nu spijt

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

224
224
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

209
209
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

27
27
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

58
58
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

82
82

Meer sportnieuws