Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

door
Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

De eerste grote uitgaande transfer voor komende zomer in de Jupiler Pro League werd een tijdje geleden al bekendgemaakt. OH Leuven bereikte immers nu al een akkoord met RB Leipzig over de verkoop van Ezechiel Banzuzi, die de club een absoluut recordbedrag oplevert.

Leipzig zou maar liefst 16 miljoen euro neertellen voor de 20-jarige middenvelder, die zo het transferrecord van OHL verbrijzelt. Hij levert het drievoud op van de vorige recordhouder. In 2021 trok Thomas Henry voor 'slechts' 5,5 miljoen naar Venezia.

Het stond echter al een tijdje in de sterren geschreven dat Banzuzi OHL voor een hoog bedrag zou verlaten. Tijdens de wintermercato leek een transfer al op komst te zijn, maar ondanks vele geruchten bleef hij toen toch in Leuven.

LEES OOK: Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Banzuzi kon in januari naar Monaco en West Ham

"Het was geen gemakkelijke periode", blikt de Nederlander terug in Het Laatste Nieuws. "Ik had in de winter een persoonlijk akkoord met AS Monaco, maar dat ging niet door. Heel plots allemaal. Dat heeft me wel even geraakt."

"En ook West Ham kwam kloppen, maar ook dat kwam er niet door", onthult hij ook. "Leuven wou me nog even hier houden, om tegen de degradatie te vechten. Ik wou die stap heel graag zetten, maar het ging niet door."

Bundesliga goede volgende stap

Met zes maanden vertraging krijgt Banzuzi echter alsnog zijn droomtransfer. Op die manier kan hij bovendien een stap zetten die beter past in zijn persoonlijke planning dan de clubs die zich in januari aandienden.

"Mijn voorkeur ging altijd uit naar de Bundesliga", stelt hij immers. "Dat is een goeie volgende stap. Leipzig heeft ook veel spelers gelanceerd naar absolute topclubs. Ik voel er ook vertrouwen. Ze tekenen een goed plan uit voor jonge spelers, ook voor mij."

Zal Banzuzi de Europese top halen?

Meest recent

Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

0
0
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

14
14
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

105
105
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

25
25
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

344
344
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

357
357
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

66
66
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

342
342
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

106
106
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

121
121
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

61
61
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

693
693
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

76
76
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

441
441
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

536
536
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

354
354
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

597
597
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

286
286
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

392
392
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1147
1147
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

477
477
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

520
520
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

134
134
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

252
252

Meer sportnieuws