Amorim maakt opmerkelijke keuze na waanzinnige avond Man Utd

door
Amorim maakt opmerkelijke keuze na waanzinnige avond Man Utd

De kwartfinales van de Europa League kenden donderdagavond een zinderende ontknoping, vooral in de clash tussen Manchester United en Olympique Lyon. Na sensationele verlengingen trokken de Engelsen uiteindelijk met 5-4 aan het langste eind om zich te kwalificeren.

Net als in de heenmatch gaf het scorebord na 90 minuten 2-2 aan, nadat United een dubbele voorsprong nog uit handen gegeven had. In de verlengingen liep Lyon vervolgens uit tot 2-4, waarna United nog een waanzinnige remontada inzette.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Man Utd zet nu alles op Europa League

Dankzij goals in minuut 120 en 121 ging het uiteindelijk nog op en over zijn tegenstander, waardoor Old Trafford nog eens als vanouds ontplofte. Het is voor United een zeldzaam hoogtepunt in een verder grijs seizoen.

In de Premier League blijft de gevallen grootmacht immers kwakkelen, met na 32 speeldagen een schamele veertiende plaats. Dat noopte trainer Ruben Amorim om na de match tegen Lyon een opvallende keuze te maken.

Amorim laat jonkies spelen in competitie

"We moeten ons nu echt focussen op de Europa League", verkondigde hij immers aan TNT Sports. "We zullen soms in de Premier League risico's moeten nemen met onze jonkies. Hopelijk kunnen de fans dat begrijpen."

Het is nooit gezien dat een Engelse club de Premier League links laat liggen om alles te zetten op de Europa League, maar in het geval van United is dat zeker te begrijpen. Het zal in de competitie geen Europees ticket meer afdwingen, terwijl de winnaar van de Europa League zich plaatst voor de league phase van de Champions League. In de halve finales zal United voorbij Athletic Bilbao moeten.

Kan je de keuze van Amorim begrijpen?

Meest recent

Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

15
15
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

39
39
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

371
371
Exit dreigt: Janssen stelt Antwerp heldere voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

276
276
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

78
78
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

234
234
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

24
24
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

67
67
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

30
30
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

229
229
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

198
198
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

90
90
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

67
67
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

495
495
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

122
122
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

77
77
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

101
101
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

96
96
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

227
227
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

114
114
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

981
981
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

240
240
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

127
127
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

154
154
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

179
179

Meer sportnieuws