Amorim maakt opmerkelijke keuze na waanzinnige avond Man Utd

door
Amorim maakt opmerkelijke keuze na waanzinnige avond Man Utd

De kwartfinales van de Europa League kenden donderdagavond een zinderende ontknoping, vooral in de clash tussen Manchester United en Olympique Lyon. Na sensationele verlengingen trokken de Engelsen uiteindelijk met 5-4 aan het langste eind om zich te kwalificeren.

Net als in de heenmatch gaf het scorebord na 90 minuten 2-2 aan, nadat United een dubbele voorsprong nog uit handen gegeven had. In de verlengingen liep Lyon vervolgens uit tot 2-4, waarna United nog een waanzinnige remontada inzette.

LEES OOK: Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Man Utd zet nu alles op Europa League

Dankzij goals in minuut 120 en 121 ging het uiteindelijk nog op en over zijn tegenstander, waardoor Old Trafford nog eens als vanouds ontplofte. Het is voor United een zeldzaam hoogtepunt in een verder grijs seizoen.

In de Premier League blijft de gevallen grootmacht immers kwakkelen, met na 32 speeldagen een schamele veertiende plaats. Dat noopte trainer Ruben Amorim om na de match tegen Lyon een opvallende keuze te maken.

Amorim laat jonkies spelen in competitie

"We moeten ons nu echt focussen op de Europa League", verkondigde hij immers aan TNT Sports. "We zullen soms in de Premier League risico's moeten nemen met onze jonkies. Hopelijk kunnen de fans dat begrijpen."

Het is nooit gezien dat een Engelse club de Premier League links laat liggen om alles te zetten op de Europa League, maar in het geval van United is dat zeker te begrijpen. Het zal in de competitie geen Europees ticket meer afdwingen, terwijl de winnaar van de Europa League zich plaatst voor de league phase van de Champions League. In de halve finales zal United voorbij Athletic Bilbao moeten.

Kan je de keuze van Amorim begrijpen?

Meest recent

“Aanstellerij of spijt?”: BV fileert snoeihard Tom Waes

Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar meermaals het ...

2
2
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

0
0
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

44
44
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

10
10
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

32
32
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

39
39
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

44
44
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

649
649
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

127
127
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

40
40
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

34
34
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

76
76
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

315
315
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

46
46
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

213
213
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

67
67
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

69
69
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

292
292
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

465
465
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

438
438
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

121
121
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

407
407
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

60
60
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

159
159

Meer sportnieuws