Amorim maakt opmerkelijke keuze na waanzinnige avond Man Utd

door
Amorim maakt opmerkelijke keuze na waanzinnige avond Man Utd

De kwartfinales van de Europa League kenden donderdagavond een zinderende ontknoping, vooral in de clash tussen Manchester United en Olympique Lyon. Na sensationele verlengingen trokken de Engelsen uiteindelijk met 5-4 aan het langste eind om zich te kwalificeren.

Net als in de heenmatch gaf het scorebord na 90 minuten 2-2 aan, nadat United een dubbele voorsprong nog uit handen gegeven had. In de verlengingen liep Lyon vervolgens uit tot 2-4, waarna United nog een waanzinnige remontada inzette.

LEES OOK: 'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

Man Utd zet nu alles op Europa League

Dankzij goals in minuut 120 en 121 ging het uiteindelijk nog op en over zijn tegenstander, waardoor Old Trafford nog eens als vanouds ontplofte. Het is voor United een zeldzaam hoogtepunt in een verder grijs seizoen.

In de Premier League blijft de gevallen grootmacht immers kwakkelen, met na 32 speeldagen een schamele veertiende plaats. Dat noopte trainer Ruben Amorim om na de match tegen Lyon een opvallende keuze te maken.

Amorim laat jonkies spelen in competitie

"We moeten ons nu echt focussen op de Europa League", verkondigde hij immers aan TNT Sports. "We zullen soms in de Premier League risico's moeten nemen met onze jonkies. Hopelijk kunnen de fans dat begrijpen."

Het is nooit gezien dat een Engelse club de Premier League links laat liggen om alles te zetten op de Europa League, maar in het geval van United is dat zeker te begrijpen. Het zal in de competitie geen Europees ticket meer afdwingen, terwijl de winnaar van de Europa League zich plaatst voor de league phase van de Champions League. In de halve finales zal United voorbij Athletic Bilbao moeten.

Kan je de keuze van Amorim begrijpen?

Meest recent

Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

17
17
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

43
43
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

61
61
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

18
18
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

246
246
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

89
89
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

350
350
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

283
283
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

119
119
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

195
195
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

390
390
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

107
107
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

279
279
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

202
202
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

245
245
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

452
452
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

189
189
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

316
316
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

186
186
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

222
222
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

401
401
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

571
571
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

123
123

Meer sportnieuws