Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

454 stemmen
Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

RSC Anderlecht besloot om in aanloop naar de Play-Offs drastisch in te grijpen. Zo werd David Hubert na enkele maanden alweer aan de kant geschoven als hoofdcoach. De 37-jarige trainer heeft nu voor het eerst van zich laten horen sinds het plotse ontslag.

Een jaar geleden speelde RSCA nog tot de slotspeeldag mee voor de landstitel. Uiteindelijk eindigde het slechts derde, maar binnen de club oordeelde men dat er voldoende funderingen lagen om op voor te bouwen. Daar kwam men echter al snel weer op terug. Zo werd coach Brian Riemer al na enkele weken ontslagen.

De clubleiding zette vervolgens de zoektocht naar een nieuwe T1 in. Om die periode te overbruggen werd intern een tijdelijke oplossing gevonden. Hubert had tot dan immers indruk gemaakt bij de RSCA Futures. Hij werd dan ook ad-interim aangesteld als opvolger van Riemer, zodat de zoektocht naar een permanente hoofdcoach niet over één nacht ijs moet gaan.

LEES OOK: 'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Ontslagen vlak voor PO's

Tijdens zijn interim-periode liet Hubert een goede indruk achter. Hij wist de ploeg aanvallender te laten voetballen en behaalde een aantal goede resultaten. Uiteindelijk besloot preses Wouter Vandenhaute dan ook om de zoektocht naar een nieuwe trainer te staken en de oud-middenvelder te belonen met een vaste benoeming.

Hubert slaagde er echter niet in om zijn veelbelovende start te bevestigen. Zowel het geleverde spel als de resultaten bleven uiterst wisselvallig. Ook zijn samenwerking met sportief directeur Olivier Renard liep naar verluidt niet meer naar behoren. Onder impuls van die laatste werd Hubert vlak voor de PO's dan ook ingeruild voor Besnik Hasi.

Eerste reactie via LinkedIn

Dat ontslag kwam ook voor Hubert als een enorme verrassing, naar verluidt reageerde hij erg aangeslagen. Naar de buitenwereld toe liet hij echter niet meer van zich horen. Maar daar komt nu verandering in. Zo plaatste Hubert donderdag een post op zijn LinkedIn-pagina, waarin hij een eerste keer openlijke reageerde op zijn ontslag.

Hij deelde enkele foto's van zijn hoogtepunten als T1 bij Anderlecht en kwam ook met een korte tekst. "Het was een privilege om drie seizoenen te werken naast getalenteerde spelers en toegewijde collega’s. Voetbal is onvoorspelbaar - zowel op als naast het veld - en ik wens de club het allerbeste voor de toekomst", aldus Hubert, die laat weten dat het hoofdstuk nu afgesloten is en uitkijkt naar een nieuwe uitdaging.

Anderlecht had Hubert het seizoen moeten laten vol maken ...

Meest recent

Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

38
38
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

121
121
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

20
20
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

89
89
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

194
194
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

66
66
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

356
356
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

161
161
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

170
170
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

79
79
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

509
509
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

21
21
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

117
117
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

402
402
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

262
262
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

134
134
Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Beerschot hoopt dit seizoen weer voor de promotie te spelen in de Challenger Pro League. De Kielse ...

199
199
Lukaku roept straffe taal richting Spanje én de wereld

België staat vrijdagavond tegenover Spanje namens de kwartfinale van het WK. De Rode Duivels ...

206
206
Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Cercle Brugge neemt waarschijnlijk binnenkort afscheid van Warleson. De Braziliaan is op weg naar ...

127
127
Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

377
377
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

420
420
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

97
97
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

82
82
De la Fuente roept stevige Yamal-waarschuwing naar Duivels

Om 21u zijn de Rode Duivels aan zet in hun kwartfinale op dit WK. Daarin wacht met Spanje ...

161
161
Engeland en Noorwegen met grote zorgen voor kwartfinale

Het is voor de Belgische voetballiefhebber uiteraard vooral uitkijken naar de clash tussen de Rode ...

133
133

Meer sportnieuws