Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

454 stemmen
Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

RSC Anderlecht besloot om in aanloop naar de Play-Offs drastisch in te grijpen. Zo werd David Hubert na enkele maanden alweer aan de kant geschoven als hoofdcoach. De 37-jarige trainer heeft nu voor het eerst van zich laten horen sinds het plotse ontslag.

Een jaar geleden speelde RSCA nog tot de slotspeeldag mee voor de landstitel. Uiteindelijk eindigde het slechts derde, maar binnen de club oordeelde men dat er voldoende funderingen lagen om op voor te bouwen. Daar kwam men echter al snel weer op terug. Zo werd coach Brian Riemer al na enkele weken ontslagen.

De clubleiding zette vervolgens de zoektocht naar een nieuwe T1 in. Om die periode te overbruggen werd intern een tijdelijke oplossing gevonden. Hubert had tot dan immers indruk gemaakt bij de RSCA Futures. Hij werd dan ook ad-interim aangesteld als opvolger van Riemer, zodat de zoektocht naar een permanente hoofdcoach niet over één nacht ijs moet gaan.

LEES OOK: Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Ontslagen vlak voor PO's

Tijdens zijn interim-periode liet Hubert een goede indruk achter. Hij wist de ploeg aanvallender te laten voetballen en behaalde een aantal goede resultaten. Uiteindelijk besloot preses Wouter Vandenhaute dan ook om de zoektocht naar een nieuwe trainer te staken en de oud-middenvelder te belonen met een vaste benoeming.

Hubert slaagde er echter niet in om zijn veelbelovende start te bevestigen. Zowel het geleverde spel als de resultaten bleven uiterst wisselvallig. Ook zijn samenwerking met sportief directeur Olivier Renard liep naar verluidt niet meer naar behoren. Onder impuls van die laatste werd Hubert vlak voor de PO's dan ook ingeruild voor Besnik Hasi.

Eerste reactie via LinkedIn

Dat ontslag kwam ook voor Hubert als een enorme verrassing, naar verluidt reageerde hij erg aangeslagen. Naar de buitenwereld toe liet hij echter niet meer van zich horen. Maar daar komt nu verandering in. Zo plaatste Hubert donderdag een post op zijn LinkedIn-pagina, waarin hij een eerste keer openlijke reageerde op zijn ontslag.

Hij deelde enkele foto's van zijn hoogtepunten als T1 bij Anderlecht en kwam ook met een korte tekst. "Het was een privilege om drie seizoenen te werken naast getalenteerde spelers en toegewijde collega’s. Voetbal is onvoorspelbaar - zowel op als naast het veld - en ik wens de club het allerbeste voor de toekomst", aldus Hubert, die laat weten dat het hoofdstuk nu afgesloten is en uitkijkt naar een nieuwe uitdaging.

Anderlecht had Hubert het seizoen moeten laten vol maken ...

Meest recent

'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

21
21
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

16
16
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

137
137
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

98
98
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

77
77
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

115
115
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

331
331
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

40
40
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

356
356
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

99
99
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

284
284
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

158
158
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

364
364
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

453
453
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

449
449
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

103
103
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

544
544
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

191
191
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

654
654
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

315
315
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

328
328
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

524
524
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209

Meer sportnieuws