Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

454 stemmen
Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

RSC Anderlecht besloot om in aanloop naar de Play-Offs drastisch in te grijpen. Zo werd David Hubert na enkele maanden alweer aan de kant geschoven als hoofdcoach. De 37-jarige trainer heeft nu voor het eerst van zich laten horen sinds het plotse ontslag.

Een jaar geleden speelde RSCA nog tot de slotspeeldag mee voor de landstitel. Uiteindelijk eindigde het slechts derde, maar binnen de club oordeelde men dat er voldoende funderingen lagen om op voor te bouwen. Daar kwam men echter al snel weer op terug. Zo werd coach Brian Riemer al na enkele weken ontslagen.

De clubleiding zette vervolgens de zoektocht naar een nieuwe T1 in. Om die periode te overbruggen werd intern een tijdelijke oplossing gevonden. Hubert had tot dan immers indruk gemaakt bij de RSCA Futures. Hij werd dan ook ad-interim aangesteld als opvolger van Riemer, zodat de zoektocht naar een permanente hoofdcoach niet over één nacht ijs moet gaan.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Ontslagen vlak voor PO's

Tijdens zijn interim-periode liet Hubert een goede indruk achter. Hij wist de ploeg aanvallender te laten voetballen en behaalde een aantal goede resultaten. Uiteindelijk besloot preses Wouter Vandenhaute dan ook om de zoektocht naar een nieuwe trainer te staken en de oud-middenvelder te belonen met een vaste benoeming.

Hubert slaagde er echter niet in om zijn veelbelovende start te bevestigen. Zowel het geleverde spel als de resultaten bleven uiterst wisselvallig. Ook zijn samenwerking met sportief directeur Olivier Renard liep naar verluidt niet meer naar behoren. Onder impuls van die laatste werd Hubert vlak voor de PO's dan ook ingeruild voor Besnik Hasi.

Eerste reactie via LinkedIn

Dat ontslag kwam ook voor Hubert als een enorme verrassing, naar verluidt reageerde hij erg aangeslagen. Naar de buitenwereld toe liet hij echter niet meer van zich horen. Maar daar komt nu verandering in. Zo plaatste Hubert donderdag een post op zijn LinkedIn-pagina, waarin hij een eerste keer openlijke reageerde op zijn ontslag.

Hij deelde enkele foto's van zijn hoogtepunten als T1 bij Anderlecht en kwam ook met een korte tekst. "Het was een privilege om drie seizoenen te werken naast getalenteerde spelers en toegewijde collega’s. Voetbal is onvoorspelbaar - zowel op als naast het veld - en ik wens de club het allerbeste voor de toekomst", aldus Hubert, die laat weten dat het hoofdstuk nu afgesloten is en uitkijkt naar een nieuwe uitdaging.

Anderlecht had Hubert het seizoen moeten laten vol maken ...

Meest recent

Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

5
5
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

17
17
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

67
67
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

97
97
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

41
41
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

90
90
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

91
91
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

54
54
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

332
332
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

304
304
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

91
91
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

288
288
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

245
245
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

244
244
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

452
452
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

177
177
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

92
92
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

231
231
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

74
74
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

151
151
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

69
69
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

160
160
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

279
279
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

670
670

Meer sportnieuws