Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

454 stemmen
Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

RSC Anderlecht besloot om in aanloop naar de Play-Offs drastisch in te grijpen. Zo werd David Hubert na enkele maanden alweer aan de kant geschoven als hoofdcoach. De 37-jarige trainer heeft nu voor het eerst van zich laten horen sinds het plotse ontslag.

Een jaar geleden speelde RSCA nog tot de slotspeeldag mee voor de landstitel. Uiteindelijk eindigde het slechts derde, maar binnen de club oordeelde men dat er voldoende funderingen lagen om op voor te bouwen. Daar kwam men echter al snel weer op terug. Zo werd coach Brian Riemer al na enkele weken ontslagen.

De clubleiding zette vervolgens de zoektocht naar een nieuwe T1 in. Om die periode te overbruggen werd intern een tijdelijke oplossing gevonden. Hubert had tot dan immers indruk gemaakt bij de RSCA Futures. Hij werd dan ook ad-interim aangesteld als opvolger van Riemer, zodat de zoektocht naar een permanente hoofdcoach niet over één nacht ijs moet gaan.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Ontslagen vlak voor PO's

Tijdens zijn interim-periode liet Hubert een goede indruk achter. Hij wist de ploeg aanvallender te laten voetballen en behaalde een aantal goede resultaten. Uiteindelijk besloot preses Wouter Vandenhaute dan ook om de zoektocht naar een nieuwe trainer te staken en de oud-middenvelder te belonen met een vaste benoeming.

Hubert slaagde er echter niet in om zijn veelbelovende start te bevestigen. Zowel het geleverde spel als de resultaten bleven uiterst wisselvallig. Ook zijn samenwerking met sportief directeur Olivier Renard liep naar verluidt niet meer naar behoren. Onder impuls van die laatste werd Hubert vlak voor de PO's dan ook ingeruild voor Besnik Hasi.

Eerste reactie via LinkedIn

Dat ontslag kwam ook voor Hubert als een enorme verrassing, naar verluidt reageerde hij erg aangeslagen. Naar de buitenwereld toe liet hij echter niet meer van zich horen. Maar daar komt nu verandering in. Zo plaatste Hubert donderdag een post op zijn LinkedIn-pagina, waarin hij een eerste keer openlijke reageerde op zijn ontslag.

Hij deelde enkele foto's van zijn hoogtepunten als T1 bij Anderlecht en kwam ook met een korte tekst. "Het was een privilege om drie seizoenen te werken naast getalenteerde spelers en toegewijde collega’s. Voetbal is onvoorspelbaar - zowel op als naast het veld - en ik wens de club het allerbeste voor de toekomst", aldus Hubert, die laat weten dat het hoofdstuk nu afgesloten is en uitkijkt naar een nieuwe uitdaging.

Anderlecht had Hubert het seizoen moeten laten vol maken ...

Meest recent

Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

6
6
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

19
19
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

103
103
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

150
150
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

296
296
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

274
274
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

337
337
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

212
212
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

58
58
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

436
436
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

312
312
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

327
327
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

156
156
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

56
56
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

263
263
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

319
319
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

465
465
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

249
249
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1610
1610
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

616
616
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

257
257
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

163
163
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

362
362
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

337
337
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

1023
1023

Meer sportnieuws