Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

454 stemmen
Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

RSC Anderlecht besloot om in aanloop naar de Play-Offs drastisch in te grijpen. Zo werd David Hubert na enkele maanden alweer aan de kant geschoven als hoofdcoach. De 37-jarige trainer heeft nu voor het eerst van zich laten horen sinds het plotse ontslag.

Een jaar geleden speelde RSCA nog tot de slotspeeldag mee voor de landstitel. Uiteindelijk eindigde het slechts derde, maar binnen de club oordeelde men dat er voldoende funderingen lagen om op voor te bouwen. Daar kwam men echter al snel weer op terug. Zo werd coach Brian Riemer al na enkele weken ontslagen.

De clubleiding zette vervolgens de zoektocht naar een nieuwe T1 in. Om die periode te overbruggen werd intern een tijdelijke oplossing gevonden. Hubert had tot dan immers indruk gemaakt bij de RSCA Futures. Hij werd dan ook ad-interim aangesteld als opvolger van Riemer, zodat de zoektocht naar een permanente hoofdcoach niet over één nacht ijs moet gaan.

LEES OOK: Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Ontslagen vlak voor PO's

Tijdens zijn interim-periode liet Hubert een goede indruk achter. Hij wist de ploeg aanvallender te laten voetballen en behaalde een aantal goede resultaten. Uiteindelijk besloot preses Wouter Vandenhaute dan ook om de zoektocht naar een nieuwe trainer te staken en de oud-middenvelder te belonen met een vaste benoeming.

Hubert slaagde er echter niet in om zijn veelbelovende start te bevestigen. Zowel het geleverde spel als de resultaten bleven uiterst wisselvallig. Ook zijn samenwerking met sportief directeur Olivier Renard liep naar verluidt niet meer naar behoren. Onder impuls van die laatste werd Hubert vlak voor de PO's dan ook ingeruild voor Besnik Hasi.

Eerste reactie via LinkedIn

Dat ontslag kwam ook voor Hubert als een enorme verrassing, naar verluidt reageerde hij erg aangeslagen. Naar de buitenwereld toe liet hij echter niet meer van zich horen. Maar daar komt nu verandering in. Zo plaatste Hubert donderdag een post op zijn LinkedIn-pagina, waarin hij een eerste keer openlijke reageerde op zijn ontslag.

Hij deelde enkele foto's van zijn hoogtepunten als T1 bij Anderlecht en kwam ook met een korte tekst. "Het was een privilege om drie seizoenen te werken naast getalenteerde spelers en toegewijde collega’s. Voetbal is onvoorspelbaar - zowel op als naast het veld - en ik wens de club het allerbeste voor de toekomst", aldus Hubert, die laat weten dat het hoofdstuk nu afgesloten is en uitkijkt naar een nieuwe uitdaging.

Anderlecht had Hubert het seizoen moeten laten vol maken ...

Meest recent

Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

2
2
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

67
67
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

79
79
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

56
56
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

220
220
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

39
39
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

56
56
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

31
31
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

131
131
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

33
33
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

333
333
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

43
43
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

360
360
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

44
44
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

30
30
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

122
122
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

195
195
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

402
402
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

1120
1120
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

179
179
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

494
494
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

488
488
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

522
522
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

197
197

Meer sportnieuws