Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

door
Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

In de Conference League worden donderdagavond de tickets voor de halve finales uitgedeeld. In de vooravond lieten de favorieten zich alvast op geen fout betrappen. Zo wisten Real Betis en ACF Fiorentina zich beiden te kwalificeren.

De grote favoriet voor de eindzege in de derde Europese clubcompetitie is Chelsea FC, dat later op de avond een 0-3-voorsprong verdedigt op eigen veld tegen Legia Warschau. Om het de Blues nog ietwat lastig te maken wordt vooral op twee clubs gerekend. Eén daarvan is Real Betis.

Duel der Belgen-killers

De Spaanse subtopper, die eerder deze campagne nog de maat nam van AA Gent, werd voor het seizoen al gerekend bij de kanshebbers op de eindzege. Op weg naar de halve finale moest het wel zien af te rekenen met het Poolse Jagiellonia Bialystok, dat op zijn beurt de boeman was voor Cercle Brugge. De heenmatch won Betis alvast met 2-0.

Tijdens de return in Polen beperkten de Spanjaarden zich aanvankelijk dan ook tot het controleren van de partij. Meer dan een afgekeurde goal kon Bialystok daar aanvankelijke niet tegen in brengen. Pas in de slotfase ontpofte de partij helemaal. Bakambu zette Betis op voorsprong, waarna Churlinov vrijwel meteen gelijk maakte. Vervolgens voorkwam de VAR een penalty voor de bezoekers. Maar het 1-1-gelijkspel was ruim voldoende voor Betis om door te stoten.

Fiorentina zonder overschot

Naast Betis is ook Fiorentina zeker van een plek in de halve finales. De Italianen hielden Club Brugge vorig seizoen nog uit de finale, waarin ze uiteindelijk verloren van OIympiacos. Een jaartje eerder was West Ham United dan weer te sterk in de eindstrijd. Fiorentina jaagt dus op zijn derde UECL-finale op rij. Daarvoor moest het in de kwartfinales wel afrekenen met de Sloveense stuntploeg NK Celje.

Fiorentina had een week eerder de heenmatch met 1-2 gewonnen en die zege bleek ook doorslaggevend. Op eigen veld kwam het weliswaar op voorsprong, maar bij de start van de tweede helft bogen de Slovenen de situatie helemaal om. Uiteindelijk was het Kean die niet veel later voor de 2-2 zorgde en zijn ploeg zo behoedde van de verraderlijke verlengingen en eventuele strafschoppen.

Chelsea wint de Conference League sowieso ...

Meest recent

'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

40
40
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

186
186
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

288
288
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

17
17
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

239
239
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

79
79
Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

77
77
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

155
155
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

85
85
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

50
50
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

213
213
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

120
120
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

172
172
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

225
225
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

310
310
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

416
416
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

198
198
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

318
318
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

68
68
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

208
208
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

266
266
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

142
142
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

168
168

Meer sportnieuws