Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

door
Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

In de Conference League worden donderdagavond de tickets voor de halve finales uitgedeeld. In de vooravond lieten de favorieten zich alvast op geen fout betrappen. Zo wisten Real Betis en ACF Fiorentina zich beiden te kwalificeren.

De grote favoriet voor de eindzege in de derde Europese clubcompetitie is Chelsea FC, dat later op de avond een 0-3-voorsprong verdedigt op eigen veld tegen Legia Warschau. Om het de Blues nog ietwat lastig te maken wordt vooral op twee clubs gerekend. Eén daarvan is Real Betis.

LEES OOK: UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Duel der Belgen-killers

De Spaanse subtopper, die eerder deze campagne nog de maat nam van AA Gent, werd voor het seizoen al gerekend bij de kanshebbers op de eindzege. Op weg naar de halve finale moest het wel zien af te rekenen met het Poolse Jagiellonia Bialystok, dat op zijn beurt de boeman was voor Cercle Brugge. De heenmatch won Betis alvast met 2-0.

Tijdens de return in Polen beperkten de Spanjaarden zich aanvankelijk dan ook tot het controleren van de partij. Meer dan een afgekeurde goal kon Bialystok daar aanvankelijke niet tegen in brengen. Pas in de slotfase ontpofte de partij helemaal. Bakambu zette Betis op voorsprong, waarna Churlinov vrijwel meteen gelijk maakte. Vervolgens voorkwam de VAR een penalty voor de bezoekers. Maar het 1-1-gelijkspel was ruim voldoende voor Betis om door te stoten.

Fiorentina zonder overschot

Naast Betis is ook Fiorentina zeker van een plek in de halve finales. De Italianen hielden Club Brugge vorig seizoen nog uit de finale, waarin ze uiteindelijk verloren van OIympiacos. Een jaartje eerder was West Ham United dan weer te sterk in de eindstrijd. Fiorentina jaagt dus op zijn derde UECL-finale op rij. Daarvoor moest het in de kwartfinales wel afrekenen met de Sloveense stuntploeg NK Celje.

Fiorentina had een week eerder de heenmatch met 1-2 gewonnen en die zege bleek ook doorslaggevend. Op eigen veld kwam het weliswaar op voorsprong, maar bij de start van de tweede helft bogen de Slovenen de situatie helemaal om. Uiteindelijk was het Kean die niet veel later voor de 2-2 zorgde en zijn ploeg zo behoedde van de verraderlijke verlengingen en eventuele strafschoppen.

Chelsea wint de Conference League sowieso ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

15
15
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

43
43
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

82
82
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

146
146
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

214
214
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

80
80
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

61
61
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

152
152
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

475
475
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

190
190
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

718
718
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

177
177
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

125
125
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

152
152
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

227
227
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

651
651
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

364
364
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

303
303
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

422
422
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

201
201
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

54
54
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

316
316

Meer sportnieuws