Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

door
Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

In de Conference League worden donderdagavond de tickets voor de halve finales uitgedeeld. In de vooravond lieten de favorieten zich alvast op geen fout betrappen. Zo wisten Real Betis en ACF Fiorentina zich beiden te kwalificeren.

De grote favoriet voor de eindzege in de derde Europese clubcompetitie is Chelsea FC, dat later op de avond een 0-3-voorsprong verdedigt op eigen veld tegen Legia Warschau. Om het de Blues nog ietwat lastig te maken wordt vooral op twee clubs gerekend. Eén daarvan is Real Betis.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

Duel der Belgen-killers

De Spaanse subtopper, die eerder deze campagne nog de maat nam van AA Gent, werd voor het seizoen al gerekend bij de kanshebbers op de eindzege. Op weg naar de halve finale moest het wel zien af te rekenen met het Poolse Jagiellonia Bialystok, dat op zijn beurt de boeman was voor Cercle Brugge. De heenmatch won Betis alvast met 2-0.

Tijdens de return in Polen beperkten de Spanjaarden zich aanvankelijk dan ook tot het controleren van de partij. Meer dan een afgekeurde goal kon Bialystok daar aanvankelijke niet tegen in brengen. Pas in de slotfase ontpofte de partij helemaal. Bakambu zette Betis op voorsprong, waarna Churlinov vrijwel meteen gelijk maakte. Vervolgens voorkwam de VAR een penalty voor de bezoekers. Maar het 1-1-gelijkspel was ruim voldoende voor Betis om door te stoten.

Fiorentina zonder overschot

Naast Betis is ook Fiorentina zeker van een plek in de halve finales. De Italianen hielden Club Brugge vorig seizoen nog uit de finale, waarin ze uiteindelijk verloren van OIympiacos. Een jaartje eerder was West Ham United dan weer te sterk in de eindstrijd. Fiorentina jaagt dus op zijn derde UECL-finale op rij. Daarvoor moest het in de kwartfinales wel afrekenen met de Sloveense stuntploeg NK Celje.

Fiorentina had een week eerder de heenmatch met 1-2 gewonnen en die zege bleek ook doorslaggevend. Op eigen veld kwam het weliswaar op voorsprong, maar bij de start van de tweede helft bogen de Slovenen de situatie helemaal om. Uiteindelijk was het Kean die niet veel later voor de 2-2 zorgde en zijn ploeg zo behoedde van de verraderlijke verlengingen en eventuele strafschoppen.

Chelsea wint de Conference League sowieso ...

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

36
36
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

12
12
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

109
109
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

169
169
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

536
536
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

105
105
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

33
33
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

316
316
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

87
87
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

537
537
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

518
518
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

400
400
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1031
1031
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

287
287
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

442
442
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1207
1207
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

224
224
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

353
353
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

474
474
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws