Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

door
Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

In de Conference League worden donderdagavond de tickets voor de halve finales uitgedeeld. In de vooravond lieten de favorieten zich alvast op geen fout betrappen. Zo wisten Real Betis en ACF Fiorentina zich beiden te kwalificeren.

De grote favoriet voor de eindzege in de derde Europese clubcompetitie is Chelsea FC, dat later op de avond een 0-3-voorsprong verdedigt op eigen veld tegen Legia Warschau. Om het de Blues nog ietwat lastig te maken wordt vooral op twee clubs gerekend. Eén daarvan is Real Betis.

LEES OOK: 'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Duel der Belgen-killers

De Spaanse subtopper, die eerder deze campagne nog de maat nam van AA Gent, werd voor het seizoen al gerekend bij de kanshebbers op de eindzege. Op weg naar de halve finale moest het wel zien af te rekenen met het Poolse Jagiellonia Bialystok, dat op zijn beurt de boeman was voor Cercle Brugge. De heenmatch won Betis alvast met 2-0.

Tijdens de return in Polen beperkten de Spanjaarden zich aanvankelijk dan ook tot het controleren van de partij. Meer dan een afgekeurde goal kon Bialystok daar aanvankelijke niet tegen in brengen. Pas in de slotfase ontpofte de partij helemaal. Bakambu zette Betis op voorsprong, waarna Churlinov vrijwel meteen gelijk maakte. Vervolgens voorkwam de VAR een penalty voor de bezoekers. Maar het 1-1-gelijkspel was ruim voldoende voor Betis om door te stoten.

Fiorentina zonder overschot

Naast Betis is ook Fiorentina zeker van een plek in de halve finales. De Italianen hielden Club Brugge vorig seizoen nog uit de finale, waarin ze uiteindelijk verloren van OIympiacos. Een jaartje eerder was West Ham United dan weer te sterk in de eindstrijd. Fiorentina jaagt dus op zijn derde UECL-finale op rij. Daarvoor moest het in de kwartfinales wel afrekenen met de Sloveense stuntploeg NK Celje.

Fiorentina had een week eerder de heenmatch met 1-2 gewonnen en die zege bleek ook doorslaggevend. Op eigen veld kwam het weliswaar op voorsprong, maar bij de start van de tweede helft bogen de Slovenen de situatie helemaal om. Uiteindelijk was het Kean die niet veel later voor de 2-2 zorgde en zijn ploeg zo behoedde van de verraderlijke verlengingen en eventuele strafschoppen.

Chelsea wint de Conference League sowieso ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

361
361
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

309
309
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

188
188
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

240
240
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

69
69
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

589
589
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

215
215
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

402
402
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

620
620
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

394
394
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

182
182
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

169
169
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

165
165
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

259
259
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

83
83

Meer sportnieuws