Achilleshiel bij AA Gent: tweetal valt door de mand

554 stemmen
Achilleshiel bij AA Gent: tweetal valt door de mand

AA Gent heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. De Buffalo's wonnen afgelopen weekend met de nodige meeval van directe concurrent Antwerp FC. Desondanks blijft er heel wat ruimte voor beterschap bij de Oost-Vlamingen.

Voor de Oost-Vlamingen viel de start van de nacompetitie zwaar tegen. Tijdens de eerste twee wedstrijden werd telkens verloren en slikten ze in totaal zeven tegengoals. Die negatieve reeks kwam op de Bosuil aan een einde. Gent wist namelijk te winnen én boekte een clean-sheet.

LEES OOK: AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

Beresterke Vandenberghe

Met die clean-sheet was wel behoorlijk wat geluk gemoeid. Zo kreeg Antwerp een waslijst aan doelkansen, maar wrong het een pak mogelijkheden de nek om. Daarnaast speelde Gent-doelman Tom Vandenberghe ook een uitstekende wedstrijd. Zeker in de eerste helft was het sluitstuk outstanding.

Analist Wim De Coninck zwaait dan ook met lof naar de doelman, die in de wintermercato als tweede keeper werd overgenomen van KV Kortrijk. "Ik ben heel blij heel blij met de prestatie van Vandenberghe op de Bosuil. In zijn eerste matchen had hij wat tegenslag, maar nu groeide hij uit tot matchwinnaar en dat verdiende hij ook", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Probleemgevallen voorin

Maar daar tegenover liepen bij Gent ook verschillende tegenvallers rond. Vooral het aanvallende compartiment had het, niet voor de eerste keer, lastig om zijn stempel te drukken. Het doelpunt viel dan ook na defensief geblunder in de Antwerpse defensie. Voorts toonden de Buffalo's zich offensief onmondig.

Daarbij wordt vooral de positie van diepe spits steeds meer een achilleshiel. "Dante Vanzeir heel sterk bij Gent en ook nu is hij nog sterk aanwezig, maar Hyllarion Goore of Andri Gudjohnsen zijn nu niet bepaald de jongens die de tegenpartij snel in de problemen brengen. Zeker voorin blijft dus het zoeken en is er nog wel ruimte tot progressie", aldus De Coninck.

Gent moet komende zomer sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

16
16
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

21
21
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

128
128
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

180
180
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

254
254
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

36
36
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

58
58
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

92
92
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

72
72
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

323
323
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

236
236
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

56
56
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

450
450
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

198
198
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

539
539
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

69
69
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

123
123
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

55
55
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

416
416
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

735
735
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

589
589
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

171
171
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1226
1226
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

178
178
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

82
82

Meer sportnieuws