Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

399
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense aanvaller is een woelwater en ook in Limburg leek hij op ramkoers met STVV. Na het ontslag van Felice Mazzu en de aanstelling van Wouter Vrancken krijgt de spits mogelijk een nieuwe kans.

Lamkel Zé verprutste het eerder al bij Royal Antwerp FC en KV Kortrijk, maar na enkele omzwervingen wereldwijd kwam hij weer op de Belgische velden terecht. Bij STVV leek hij alweer op weg naar de exit en werd hij naar de B-kern verwezen. De podcast 90 Minutes velde een oordeel over Lamkel Zé.

LEES OOK: Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

Details STVV-ruzie onthuld

Gilles Mbiye-Beya is een vriend van Lamkel Zé en onthulde enkele pittige details. “Het was niet alleen ruzie met Mazzu. Hij is een paar keer niet of te laat naar training gekomen. Ik moet hem helpen met treintickets boeken, en kan bevestigen dat er af en toe een training is gemist. Als ik weet dat hij maandag moet trainen en hij mij vraagt om dinsdag een terugticket van Parijs te boeken, weet ik dat hij niet traint."

Toch springt Mbiye-Beya ook in de bres voor Lamkel Zé. Volgens de analist heeft hij geen slechte bedoelingen, maar gaat hij gewoon nonchalant en zorgeloos door het leven. "Het is een topkerel. Ik denk gewoon niet dat hij iemand is die in ploegsport kan functioneren. Niet omdat hij zichzelf te hoog inschat, maar omdat hij heel achteloos is. Verliezen is maar verliezen, het is wat het is. Dat is een nonchalance die er niet uit geraakt. Het is al overal hetzelfde verhaal geweest."

Bepaalde regels volgen

Volgens Tuur Dierckx zijn er bepaalde regels die moeten gevolgd worden bij een professionele voetbalclub. Mbiye-Beya denkt dat het moeilijk is voor Lamkel Zé om te ‘volgen’. "Het is een soort leervermogen om groepsgeest te kweken. Lamkel Ze mist een beetje empathisch vermogen. Hij heeft zijn hele leven moeten denken voor zichzelf, en doet dat nu nog steeds”, citeert Sporza.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito
154

Denk jij dat het probleem van Lamkel Zé zijn achteloosheid is?

Meest recent

Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

9
9
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

28
28
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

42
42
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

116
116
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

14
14
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

268
268
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

121
121
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

58
58
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

222
222
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

273
273
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

29
29
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

129
129
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

204
204
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

143
143
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

174
174
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

103
103
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

615
615
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

58
58
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

147
147
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

154
154
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

419
419
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

229
229
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

596
596
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

52
52
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

346
346

Meer sportnieuws