Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

399 stemmen
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense aanvaller is een woelwater en ook in Limburg leek hij op ramkoers met STVV. Na het ontslag van Felice Mazzu en de aanstelling van Wouter Vrancken krijgt de spits mogelijk een nieuwe kans.

Lamkel Zé verprutste het eerder al bij Royal Antwerp FC en KV Kortrijk, maar na enkele omzwervingen wereldwijd kwam hij weer op de Belgische velden terecht. Bij STVV leek hij alweer op weg naar de exit en werd hij naar de B-kern verwezen. De podcast 90 Minutes velde een oordeel over Lamkel Zé.

LEES OOK: Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Details STVV-ruzie onthuld

Gilles Mbiye-Beya is een vriend van Lamkel Zé en onthulde enkele pittige details. “Het was niet alleen ruzie met Mazzu. Hij is een paar keer niet of te laat naar training gekomen. Ik moet hem helpen met treintickets boeken, en kan bevestigen dat er af en toe een training is gemist. Als ik weet dat hij maandag moet trainen en hij mij vraagt om dinsdag een terugticket van Parijs te boeken, weet ik dat hij niet traint."

Toch springt Mbiye-Beya ook in de bres voor Lamkel Zé. Volgens de analist heeft hij geen slechte bedoelingen, maar gaat hij gewoon nonchalant en zorgeloos door het leven. "Het is een topkerel. Ik denk gewoon niet dat hij iemand is die in ploegsport kan functioneren. Niet omdat hij zichzelf te hoog inschat, maar omdat hij heel achteloos is. Verliezen is maar verliezen, het is wat het is. Dat is een nonchalance die er niet uit geraakt. Het is al overal hetzelfde verhaal geweest."

Bepaalde regels volgen

Volgens Tuur Dierckx zijn er bepaalde regels die moeten gevolgd worden bij een professionele voetbalclub. Mbiye-Beya denkt dat het moeilijk is voor Lamkel Zé om te ‘volgen’. "Het is een soort leervermogen om groepsgeest te kweken. Lamkel Ze mist een beetje empathisch vermogen. Hij heeft zijn hele leven moeten denken voor zichzelf, en doet dat nu nog steeds”, citeert Sporza.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet
STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet
127

Denk jij dat het probleem van Lamkel Zé zijn achteloosheid is?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

54
54
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

91
91
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

18
18
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

360
360
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

218
218
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

395
395
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

471
471
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

124
124
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

674
674
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

261
261
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

515
515
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

242
242
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

295
295
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

151
151
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

481
481
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

451
451
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

91
91
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

851
851
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

368
368
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

572
572
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

186
186
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

163
163
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

865
865

Meer sportnieuws