Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

door
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense aanvaller is een woelwater en ook in Limburg leek hij op ramkoers met STVV. Na het ontslag van Felice Mazzu en de aanstelling van Wouter Vrancken krijgt de spits mogelijk een nieuwe kans.

Lamkel Zé verprutste het eerder al bij Royal Antwerp FC en KV Kortrijk, maar na enkele omzwervingen wereldwijd kwam hij weer op de Belgische velden terecht. Bij STVV leek hij alweer op weg naar de exit en werd hij naar de B-kern verwezen. De podcast 90 Minutes velde een oordeel over Lamkel Zé.

LEES OOK: Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Details STVV-ruzie onthuld

Gilles Mbiye-Beya is een vriend van Lamkel Zé en onthulde enkele pittige details. “Het was niet alleen ruzie met Mazzu. Hij is een paar keer niet of te laat naar training gekomen. Ik moet hem helpen met treintickets boeken, en kan bevestigen dat er af en toe een training is gemist. Als ik weet dat hij maandag moet trainen en hij mij vraagt om dinsdag een terugticket van Parijs te boeken, weet ik dat hij niet traint."

Toch springt Mbiye-Beya ook in de bres voor Lamkel Zé. Volgens de analist heeft hij geen slechte bedoelingen, maar gaat hij gewoon nonchalant en zorgeloos door het leven. "Het is een topkerel. Ik denk gewoon niet dat hij iemand is die in ploegsport kan functioneren. Niet omdat hij zichzelf te hoog inschat, maar omdat hij heel achteloos is. Verliezen is maar verliezen, het is wat het is. Dat is een nonchalance die er niet uit geraakt. Het is al overal hetzelfde verhaal geweest."

Bepaalde regels volgen

Volgens Tuur Dierckx zijn er bepaalde regels die moeten gevolgd worden bij een professionele voetbalclub. Mbiye-Beya denkt dat het moeilijk is voor Lamkel Zé om te ‘volgen’. "Het is een soort leervermogen om groepsgeest te kweken. Lamkel Ze mist een beetje empathisch vermogen. Hij heeft zijn hele leven moeten denken voor zichzelf, en doet dat nu nog steeds”, citeert Sporza.

Denk jij dat het probleem van Lamkel Zé zijn achteloosheid is?

Meest recent

Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

16
16
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

35
35
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

32
32
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

23
23
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

134
134
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

297
297
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

84
84
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

51
51
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

159
159
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

106
106
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

50
50
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

140
140
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

16
16
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

433
433
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

147
147
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

49
49
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

117
117
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

273
273
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

360
360
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

656
656
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

293
293
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

271
271
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

233
233
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

172
172

Meer sportnieuws