Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

399 stemmen
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense aanvaller is een woelwater en ook in Limburg leek hij op ramkoers met STVV. Na het ontslag van Felice Mazzu en de aanstelling van Wouter Vrancken krijgt de spits mogelijk een nieuwe kans.

Lamkel Zé verprutste het eerder al bij Royal Antwerp FC en KV Kortrijk, maar na enkele omzwervingen wereldwijd kwam hij weer op de Belgische velden terecht. Bij STVV leek hij alweer op weg naar de exit en werd hij naar de B-kern verwezen. De podcast 90 Minutes velde een oordeel over Lamkel Zé.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Details STVV-ruzie onthuld

Gilles Mbiye-Beya is een vriend van Lamkel Zé en onthulde enkele pittige details. “Het was niet alleen ruzie met Mazzu. Hij is een paar keer niet of te laat naar training gekomen. Ik moet hem helpen met treintickets boeken, en kan bevestigen dat er af en toe een training is gemist. Als ik weet dat hij maandag moet trainen en hij mij vraagt om dinsdag een terugticket van Parijs te boeken, weet ik dat hij niet traint."

Toch springt Mbiye-Beya ook in de bres voor Lamkel Zé. Volgens de analist heeft hij geen slechte bedoelingen, maar gaat hij gewoon nonchalant en zorgeloos door het leven. "Het is een topkerel. Ik denk gewoon niet dat hij iemand is die in ploegsport kan functioneren. Niet omdat hij zichzelf te hoog inschat, maar omdat hij heel achteloos is. Verliezen is maar verliezen, het is wat het is. Dat is een nonchalance die er niet uit geraakt. Het is al overal hetzelfde verhaal geweest."

Bepaalde regels volgen

Volgens Tuur Dierckx zijn er bepaalde regels die moeten gevolgd worden bij een professionele voetbalclub. Mbiye-Beya denkt dat het moeilijk is voor Lamkel Zé om te ‘volgen’. "Het is een soort leervermogen om groepsgeest te kweken. Lamkel Ze mist een beetje empathisch vermogen. Hij heeft zijn hele leven moeten denken voor zichzelf, en doet dat nu nog steeds”, citeert Sporza.

Denk jij dat het probleem van Lamkel Zé zijn achteloosheid is?

Meest recent

Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

16
16
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

32
32
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

103
103
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

126
126
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

146
146
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

56
56
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

118
118
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

281
281
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

320
320
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

76
76
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

531
531
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

68
68
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

399
399
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

602
602
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

233
233
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

291
291
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

95
95
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

888
888
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

481
481
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

147
147
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

446
446
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

589
589
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

80
80
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

110
110
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

218
218

Meer sportnieuws