Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

310 stemmen
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met Amerikaanse eigenaars 777 Partners willen de Rouches de weg naar de top weer inzetten. Na de aanstelling van CEO Giacomo Angelini werd nu ook oude bekende Pierre François binnengehaald.

François was eerder al succesvol bij Standard en keert nu aldus terug bij de club. Van 2015 tot 2022 was hij de CEO van de Pro League en de afgelopen drie jaar was hij ook gedelegeerd bestuurder van RFC Luik. Zodra de overnameprocedure van Standard afgerond is zal François aan de slag gaan bij Standard.

LEES OOK: DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

Succesvolle periode

François was Algemeen Directeur bij Standard tussen 2003 en 2012. Met twee landstitels (2008 en 2009), een Beker van België (2011) en enkele Europese campagnes maakte hij deel uit van de succesperiode van de Rouches. De club hoopt weer naar de top te schieten met het nieuwe beleid dat samen met de overname wordt gevormd.

CEO Angelini is verheugd. "Ik ben enorm trots en vereerd dat Pierre zich bij ons project voegt. Hij kent onze club door en door en heeft een pak ervaring binnen het Belgische voetbal. Dit zal van onschatbare waarde zijn om de vele uitdagingen aan te gaan en onze doelstellingen te bereiken. Pierre is een gepassioneerde en harde werker die erop gebrand is om de strijdlust en trots van het Standard van weleer terug te brengen."

Emotionele François

Op de webstek van Standard werd zijn komst bevestigd en François reageerde emotioneel. "Met veel emotie heb ik deze uitdaging aanvaard die me opnieuw de kans geeft om deel uit te maken van deze fantastische club, waar ik het mooiste hoofdstuk van mijn professionele loopbaan heb geschreven.”

“Ik kijk ernaar uit om mijn ervaring en energie te bundelen met die van Giacomo om van zijn project een succes te maken. Ik ben er zeker van dat we, samen met onze fervente supporters en alle krachten binnen en rondom Standard, opnieuw de fundamenten en structuren kunnen neerzetten die ons naar een stralende toekomst zullen leiden."

🚀

Een goede zet van Standard Luik?

Meest recent

Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

20
20
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

8
8
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

69
69
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

105
105
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

384
384
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

118
118
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

77
77
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

48
48
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

301
301
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

278
278
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

700
700
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

140
140
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

20
20
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

461
461
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

134
134
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

155
155
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

685
685
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

802
802
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

355
355
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

414
414
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

106
106
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

249
249
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

179
179

Meer sportnieuws