Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

310 stemmen
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met Amerikaanse eigenaars 777 Partners willen de Rouches de weg naar de top weer inzetten. Na de aanstelling van CEO Giacomo Angelini werd nu ook oude bekende Pierre François binnengehaald.

François was eerder al succesvol bij Standard en keert nu aldus terug bij de club. Van 2015 tot 2022 was hij de CEO van de Pro League en de afgelopen drie jaar was hij ook gedelegeerd bestuurder van RFC Luik. Zodra de overnameprocedure van Standard afgerond is zal François aan de slag gaan bij Standard.

LEES OOK: Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Succesvolle periode

François was Algemeen Directeur bij Standard tussen 2003 en 2012. Met twee landstitels (2008 en 2009), een Beker van België (2011) en enkele Europese campagnes maakte hij deel uit van de succesperiode van de Rouches. De club hoopt weer naar de top te schieten met het nieuwe beleid dat samen met de overname wordt gevormd.

CEO Angelini is verheugd. "Ik ben enorm trots en vereerd dat Pierre zich bij ons project voegt. Hij kent onze club door en door en heeft een pak ervaring binnen het Belgische voetbal. Dit zal van onschatbare waarde zijn om de vele uitdagingen aan te gaan en onze doelstellingen te bereiken. Pierre is een gepassioneerde en harde werker die erop gebrand is om de strijdlust en trots van het Standard van weleer terug te brengen."

Emotionele François

Op de webstek van Standard werd zijn komst bevestigd en François reageerde emotioneel. "Met veel emotie heb ik deze uitdaging aanvaard die me opnieuw de kans geeft om deel uit te maken van deze fantastische club, waar ik het mooiste hoofdstuk van mijn professionele loopbaan heb geschreven.”

“Ik kijk ernaar uit om mijn ervaring en energie te bundelen met die van Giacomo om van zijn project een succes te maken. Ik ben er zeker van dat we, samen met onze fervente supporters en alle krachten binnen en rondom Standard, opnieuw de fundamenten en structuren kunnen neerzetten die ons naar een stralende toekomst zullen leiden."

Een goede zet van Standard Luik?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

22
22
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

361
361
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

459
459
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

97
97
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

207
207
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

374
374
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

197
197
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

364
364
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

141
141
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

77
77
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

480
480
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

273
273
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1457
1457
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

77
77
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

58
58
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

485
485
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

430
430
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

328
328
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

370
370
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

254
254
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

122
122
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

528
528
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

177
177

Meer sportnieuws