Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

door
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met Amerikaanse eigenaars 777 Partners willen de Rouches de weg naar de top weer inzetten. Na de aanstelling van CEO Giacomo Angelini werd nu ook oude bekende Pierre François binnengehaald.

François was eerder al succesvol bij Standard en keert nu aldus terug bij de club. Van 2015 tot 2022 was hij de CEO van de Pro League en de afgelopen drie jaar was hij ook gedelegeerd bestuurder van RFC Luik. Zodra de overnameprocedure van Standard afgerond is zal François aan de slag gaan bij Standard.

LEES OOK: Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

Succesvolle periode

François was Algemeen Directeur bij Standard tussen 2003 en 2012. Met twee landstitels (2008 en 2009), een Beker van België (2011) en enkele Europese campagnes maakte hij deel uit van de succesperiode van de Rouches. De club hoopt weer naar de top te schieten met het nieuwe beleid dat samen met de overname wordt gevormd.

CEO Angelini is verheugd. "Ik ben enorm trots en vereerd dat Pierre zich bij ons project voegt. Hij kent onze club door en door en heeft een pak ervaring binnen het Belgische voetbal. Dit zal van onschatbare waarde zijn om de vele uitdagingen aan te gaan en onze doelstellingen te bereiken. Pierre is een gepassioneerde en harde werker die erop gebrand is om de strijdlust en trots van het Standard van weleer terug te brengen."

Emotionele François

Op de webstek van Standard werd zijn komst bevestigd en François reageerde emotioneel. "Met veel emotie heb ik deze uitdaging aanvaard die me opnieuw de kans geeft om deel uit te maken van deze fantastische club, waar ik het mooiste hoofdstuk van mijn professionele loopbaan heb geschreven.”

“Ik kijk ernaar uit om mijn ervaring en energie te bundelen met die van Giacomo om van zijn project een succes te maken. Ik ben er zeker van dat we, samen met onze fervente supporters en alle krachten binnen en rondom Standard, opnieuw de fundamenten en structuren kunnen neerzetten die ons naar een stralende toekomst zullen leiden."

Een goede zet van Standard Luik?

Meest recent

Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

23
23
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

187
187
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

48
48
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

97
97
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

245
245
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

136
136
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

276
276
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

116
116
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

277
277
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

275
275
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

260
260
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

523
523
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

562
562
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

97
97
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

188
188
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

515
515
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

540
540
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

322
322
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

260
260
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

284
284
Club Brugge in nesten: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

257
257
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

277
277
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

86
86

Meer sportnieuws