Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

310
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met Amerikaanse eigenaars 777 Partners willen de Rouches de weg naar de top weer inzetten. Na de aanstelling van CEO Giacomo Angelini werd nu ook oude bekende Pierre François binnengehaald.

François was eerder al succesvol bij Standard en keert nu aldus terug bij de club. Van 2015 tot 2022 was hij de CEO van de Pro League en de afgelopen drie jaar was hij ook gedelegeerd bestuurder van RFC Luik. Zodra de overnameprocedure van Standard afgerond is zal François aan de slag gaan bij Standard.

LEES OOK: Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Succesvolle periode

François was Algemeen Directeur bij Standard tussen 2003 en 2012. Met twee landstitels (2008 en 2009), een Beker van België (2011) en enkele Europese campagnes maakte hij deel uit van de succesperiode van de Rouches. De club hoopt weer naar de top te schieten met het nieuwe beleid dat samen met de overname wordt gevormd.

CEO Angelini is verheugd. "Ik ben enorm trots en vereerd dat Pierre zich bij ons project voegt. Hij kent onze club door en door en heeft een pak ervaring binnen het Belgische voetbal. Dit zal van onschatbare waarde zijn om de vele uitdagingen aan te gaan en onze doelstellingen te bereiken. Pierre is een gepassioneerde en harde werker die erop gebrand is om de strijdlust en trots van het Standard van weleer terug te brengen."

Emotionele François

Op de webstek van Standard werd zijn komst bevestigd en François reageerde emotioneel. "Met veel emotie heb ik deze uitdaging aanvaard die me opnieuw de kans geeft om deel uit te maken van deze fantastische club, waar ik het mooiste hoofdstuk van mijn professionele loopbaan heb geschreven.”

“Ik kijk ernaar uit om mijn ervaring en energie te bundelen met die van Giacomo om van zijn project een succes te maken. Ik ben er zeker van dat we, samen met onze fervente supporters en alle krachten binnen en rondom Standard, opnieuw de fundamenten en structuren kunnen neerzetten die ons naar een stralende toekomst zullen leiden."

Een goede zet van Standard Luik?

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

0
0
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

9
9
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

12
12
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

27
27
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

9
9
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

16
16
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

24
24
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

63
63
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

53
53
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

68
68
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

97
97
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

373
373
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

295
295
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

349
349
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

400
400
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

496
496
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

401
401
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

120
120
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

55
55
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

43
43
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

140
140
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

176
176
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

38
38
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

100
100

Meer sportnieuws