Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

door
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met Amerikaanse eigenaars 777 Partners willen de Rouches de weg naar de top weer inzetten. Na de aanstelling van CEO Giacomo Angelini werd nu ook oude bekende Pierre François binnengehaald.

François was eerder al succesvol bij Standard en keert nu aldus terug bij de club. Van 2015 tot 2022 was hij de CEO van de Pro League en de afgelopen drie jaar was hij ook gedelegeerd bestuurder van RFC Luik. Zodra de overnameprocedure van Standard afgerond is zal François aan de slag gaan bij Standard.

LEES OOK: 'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Succesvolle periode

François was Algemeen Directeur bij Standard tussen 2003 en 2012. Met twee landstitels (2008 en 2009), een Beker van België (2011) en enkele Europese campagnes maakte hij deel uit van de succesperiode van de Rouches. De club hoopt weer naar de top te schieten met het nieuwe beleid dat samen met de overname wordt gevormd.

CEO Angelini is verheugd. "Ik ben enorm trots en vereerd dat Pierre zich bij ons project voegt. Hij kent onze club door en door en heeft een pak ervaring binnen het Belgische voetbal. Dit zal van onschatbare waarde zijn om de vele uitdagingen aan te gaan en onze doelstellingen te bereiken. Pierre is een gepassioneerde en harde werker die erop gebrand is om de strijdlust en trots van het Standard van weleer terug te brengen."

Emotionele François

Op de webstek van Standard werd zijn komst bevestigd en François reageerde emotioneel. "Met veel emotie heb ik deze uitdaging aanvaard die me opnieuw de kans geeft om deel uit te maken van deze fantastische club, waar ik het mooiste hoofdstuk van mijn professionele loopbaan heb geschreven.”

“Ik kijk ernaar uit om mijn ervaring en energie te bundelen met die van Giacomo om van zijn project een succes te maken. Ik ben er zeker van dat we, samen met onze fervente supporters en alle krachten binnen en rondom Standard, opnieuw de fundamenten en structuren kunnen neerzetten die ons naar een stralende toekomst zullen leiden."

Een goede zet van Standard Luik?

Meest recent

Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

14
14
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

97
97
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

69
69
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

93
93
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

235
235
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

23
23
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

277
277
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

249
249
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

70
70
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

169
169
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

364
364
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

127
127
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

92
92
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

62
62
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

205
205
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

143
143
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

126
126
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

363
363
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

290
290
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

128
128
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

608
608
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

84
84
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

93
93
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

230
230

Meer sportnieuws