San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

door
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ommekeer. In de heenmatch verloor de titelverdediger immers met 3-0 van Arsenal FC. En ook tijdens de return dreigde het al snel fout te lopen, maar dat was buiten Thibaut Courtois gerekend.

Real Madrid is met voorsprong de meest succesvolle club in de meest prestigieuze clubcompetitie van Europa. In de voorbije seizoenen zorgde het ook al meermaals voor spectaculaire comebacks in het Kampioenenbal. Maar om ook nu door te stoten naar de halve finale was wel een heel groot mirakel nodig.

Met rug tegen de muur

Een week geleden kreeg de Koninklijke immers een pak voor de broek in het Emirates Stadium. Onder meer na twee geweldige vrije trappen van Declan Rice haalde Arsenal het immers met duidelijke 3-0-cijfers. En gezien de waardeverhoudingen in dat duel zou het bijzonder moeilijk worden om dit goed te maken.

Maar in het Estadio Santiago Bernabeu kan het altijd spoken en dus begon Real met hernieuwde moed aan de return. Na nog geen kwartier spelen dreigde het echter weer volledig fout te lopen. Zo werd ref François Letexier plots naar het scherm geroepen voor een vermeende trekfout van Raul Asencio.

Courtois redt penalty

De Franse scheidsrechter stelde vast dat de Madrileense verdediger zijn landgenoot William Saliba inderdaad tegen de grond werkte en besloot een penalty te geven. Het was Bukayo Saka die vervolgens plaatsnam achter de bal. Maar dat bleek niet de juiste keuze van de Gunners.

De flankspeler, pas terug na weken blessureleed, trapte zijn elfmeter wel heel zwakjes in. Zo bood hij Courtois de kans aan om zijn ploeg van een vroeg drama te behoeden en dat deed het sluitstuk ook. Andermaal was de Rode Duivel dus van goudwaarde voor zijn ploeg in de UCL. 

POLL: Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt in JPL, kassa Club Brugge’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

25
25
Straffe wending Romelu Lukaku? “Kompany-rol bij Anderlecht”

De toekomstige terugkeer van Romelu Lukaku naar RSC Anderlecht blijft de gemoederen bezighouden. De ...

55
55
Union SG hoort cruciaal nieuws over peperduur nieuw stadion

RSC Anderlecht kwam plots op de proppen met plannen om een nieuw stadion te bouwen, maar rivaal ...

80
80
‘Standard vreest: Ivan Leko krijgt plots topaanbieding’

Ivan Leko had dit seizoen een duidelijk plan voor ogen bij Standard Luik, maar uiteindelijk zullen ...

66
66
JPL of CPL? Radja Nainggolan bereikt overeenkomst

Radja Nainggolan liet zich een paar dagen geleden nog uit over zijn toekomst bij Lokeren-Temse. De ...

126
126
Hoofdpijn Anderlecht: 'Toptransfer Stroeykens in de maak'

Mario Stroeykens was dit seizoen één van de sterkhouders van RSC Anderlecht, maar de ...

233
233
Verrassing van formaat: Standard pakt uit met Marc Wilmots

Standard Luik heeft stevig uitgepakt. De Rouches maakten op de officiële kanalen de komst van ...

278
278
'Club Brugge zorgt voor transferwending met Vetlesen'

Club Brugge blijf leider Union SG onder zware druk zetten en won zondagavond ook de belangrijke ...

449
449
Genk bevestigt: twee 'fantastische' transfers in aantocht

KRC Genk is definitief uit de titelrace geslagen, maar de Limburgers mochten maandag een mooie ...

359
359
Anderlecht-titularis zorgt voor irritatie: "Patsergedrag"

RSC Anderlecht is van plan om komende zomer met de grove borstel door de spelerskern te gaan. ...

314
314
'Wending compleet: trainersdossier KVM nadert ontknoping'

KV Mechelen greep afgelopen weekend definitief naast de eindzege in de Europe Play-Offs. En dus kan ...

131
131
'Alonso drukt meteen stempel: groot slachtoffer bij Real'

Het is enkel nog wachten op een officiële bevestiging, maar de aanstelling van Xabi Alonso als ...

211
211
X gaat los op Storck-saga: "Pocognoli naar Club Brugge"

De 'transfer' van Bernd Storck, vanuit KV Kortrijk naar Cercle Brugge, sloeg gisterenavond in als ...

147
147
'Club houdt hart vast: transfergesprekken Jashari lopen'

Club Brugge pakte een jaartje geleden uit met de komst van Ardon Jashari en zijn transfer werd een ...

422
422
Schokgolf bij Cercle Brugge: "Dacht dat het een grap was"

In aanloop naar de barragewedstrijden om het behoud, heeft Cercle Brugge voor een grote verrassing ...

114
114
'Tovernaarswerk Renard: miljoenenjackpot met ballen'

Anderlecht gooit het over een andere boeg en zet volop in op jeugd. Onder leiding van sportief ...

295
295
'Doorbraak nabij: De Bruyne op zucht van nieuwe club'

Het begint er steeds meer op te lijken dat Kevin De Bruyne nog niet uitgevoetbald is aan de Europese ...

187
187
'Hete zomer KRC Genk: acht transferdeals in pijplijn'

KRC Genk is sinds afgelopen weekend mathematisch uitgeteld voor de titel, anderzijds heeft het de ...

422
422
'Anderlecht toont geen genade: transferflop gratis weg'

RSC Anderlecht zal het seizoen andermaal zonder prijs afsluiten. Dat heeft onder meer te maken met ...

559
559
'Eerste grote Club-transfer: dossier in stroomversnelling'

Terwijl Club Brugge nog volop aan het strijden is om de titel, is de sportieve leiding ook al in de ...

1161
1161

Meer sportnieuws