San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

122 stemmen
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ommekeer. In de heenmatch verloor de titelverdediger immers met 3-0 van Arsenal FC. En ook tijdens de return dreigde het al snel fout te lopen, maar dat was buiten Thibaut Courtois gerekend.

Real Madrid is met voorsprong de meest succesvolle club in de meest prestigieuze clubcompetitie van Europa. In de voorbije seizoenen zorgde het ook al meermaals voor spectaculaire comebacks in het Kampioenenbal. Maar om ook nu door te stoten naar de halve finale was wel een heel groot mirakel nodig.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Met rug tegen de muur

Een week geleden kreeg de Koninklijke immers een pak voor de broek in het Emirates Stadium. Onder meer na twee geweldige vrije trappen van Declan Rice haalde Arsenal het immers met duidelijke 3-0-cijfers. En gezien de waardeverhoudingen in dat duel zou het bijzonder moeilijk worden om dit goed te maken.

Maar in het Estadio Santiago Bernabeu kan het altijd spoken en dus begon Real met hernieuwde moed aan de return. Na nog geen kwartier spelen dreigde het echter weer volledig fout te lopen. Zo werd ref François Letexier plots naar het scherm geroepen voor een vermeende trekfout van Raul Asencio.

Courtois redt penalty

De Franse scheidsrechter stelde vast dat de Madrileense verdediger zijn landgenoot William Saliba inderdaad tegen de grond werkte en besloot een penalty te geven. Het was Bukayo Saka die vervolgens plaatsnam achter de bal. Maar dat bleek niet de juiste keuze van de Gunners.

De flankspeler, pas terug na weken blessureleed, trapte zijn elfmeter wel heel zwakjes in. Zo bood hij Courtois de kans aan om zijn ploeg van een vroeg drama te behoeden en dat deed het sluitstuk ook. Andermaal was de Rode Duivel dus van goudwaarde voor zijn ploeg in de UCL. 

🚀

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

1
1
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

15
15
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

11
11
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

187
187
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

31
31
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

157
157
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

34
34
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

196
196
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

128
128
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

93
93
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

617
617
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

60
60
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

138
138
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

152
152
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

975
975
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

611
611
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

419
419
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

808
808
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

784
784
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

127
127
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

468
468
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

778
778
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

374
374
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

211
211

Meer sportnieuws