San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

door
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ommekeer. In de heenmatch verloor de titelverdediger immers met 3-0 van Arsenal FC. En ook tijdens de return dreigde het al snel fout te lopen, maar dat was buiten Thibaut Courtois gerekend.

Real Madrid is met voorsprong de meest succesvolle club in de meest prestigieuze clubcompetitie van Europa. In de voorbije seizoenen zorgde het ook al meermaals voor spectaculaire comebacks in het Kampioenenbal. Maar om ook nu door te stoten naar de halve finale was wel een heel groot mirakel nodig.

LEES OOK: 'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

Met rug tegen de muur

Een week geleden kreeg de Koninklijke immers een pak voor de broek in het Emirates Stadium. Onder meer na twee geweldige vrije trappen van Declan Rice haalde Arsenal het immers met duidelijke 3-0-cijfers. En gezien de waardeverhoudingen in dat duel zou het bijzonder moeilijk worden om dit goed te maken.

Maar in het Estadio Santiago Bernabeu kan het altijd spoken en dus begon Real met hernieuwde moed aan de return. Na nog geen kwartier spelen dreigde het echter weer volledig fout te lopen. Zo werd ref François Letexier plots naar het scherm geroepen voor een vermeende trekfout van Raul Asencio.

Courtois redt penalty

De Franse scheidsrechter stelde vast dat de Madrileense verdediger zijn landgenoot William Saliba inderdaad tegen de grond werkte en besloot een penalty te geven. Het was Bukayo Saka die vervolgens plaatsnam achter de bal. Maar dat bleek niet de juiste keuze van de Gunners.

De flankspeler, pas terug na weken blessureleed, trapte zijn elfmeter wel heel zwakjes in. Zo bood hij Courtois de kans aan om zijn ploeg van een vroeg drama te behoeden en dat deed het sluitstuk ook. Andermaal was de Rode Duivel dus van goudwaarde voor zijn ploeg in de UCL. 

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

17
17
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

25
25
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

17
17
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

124
124
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

5
5
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

60
60
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

357
357
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

44
44
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

70
70
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

205
205
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

158
158
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

126
126
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

162
162
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

279
279
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

284
284
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

77
77
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

34
34
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

179
179
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

450
450
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

354
354
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

246
246
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

296
296
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

87
87

Meer sportnieuws