'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

door
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel geen Belg die meer indruk maakt in de grote vijf Europese competities dan Lucas Stassin. De 20-jarige spits kan bij Saint-Etienne sinds de jaarwisseling straffe statistieken voorleggen.

De nog altijd maar 20-jarige spits zit in de Ligue 1 intussen al aan tien doelpunten en vijf assists, ondanks dat hij zijn eerste goal pas midden december scoorde. In 2025 staat de teller op negen goals in veertien matchen.

LEES OOK: 'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Drie clubs staan klaar om Stassin in te lijven

Wat die cijfers extra straf maakt, is dat zijn ploeg Saint-Etienne bezig is aan een kwakkelseizoen. Ondanks de goals van Stassin staan Les Verts pas voorlaatste en daardoor dreigen ze straks te degraderen. Dat zorgt ervoor dat er al druk gespeculeerd wordt over een transfer.

De kans lijkt immers nihil dat Stassin na zo'n sterk seizoen mee zal zakken naar de Ligue 2. Er staan ook al de nodige clubs klaar om het jeugdproduct van Anderlecht onderdak te bieden in de zomer. Sacha Tavolieri weet dat al zeker drie clubs zich gemeld hebben.

Premier League en Bundesliga lonken

Brighton en Brentford zouden Stassin graag naar de Premier League halen, terwijl hij ook terecht zou kunnen in de Bundesliga bij VfB Stuttgart. Het zijn allemaal interessante clubs waar jonge spelers kansen krijgen en die meedraaien in de subtop van hun competitie.

Maar eerst zal alle focus uiteraard gaan op de strijd om het behoud met Saint-Etienne. Op vijf speeldag van het einde hebben Stassin en zijn maats drie punten minder dan Le Havre, dat op een barrageplaats staat. De kloof met Reims op de eerste volledig veilige plaats bedraagt vijf punten.

Welke club zou de beste zijn voor Stassin?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

59
59
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

213
213
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

174
174
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

291
291
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

361
361
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

156
156
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

291
291
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

942
942
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

391
391
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

794
794
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

223
223
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

738
738
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1063
1063

Meer sportnieuws