'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

door
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel geen Belg die meer indruk maakt in de grote vijf Europese competities dan Lucas Stassin. De 20-jarige spits kan bij Saint-Etienne sinds de jaarwisseling straffe statistieken voorleggen.

De nog altijd maar 20-jarige spits zit in de Ligue 1 intussen al aan tien doelpunten en vijf assists, ondanks dat hij zijn eerste goal pas midden december scoorde. In 2025 staat de teller op negen goals in veertien matchen.

LEES OOK: 'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Drie clubs staan klaar om Stassin in te lijven

Wat die cijfers extra straf maakt, is dat zijn ploeg Saint-Etienne bezig is aan een kwakkelseizoen. Ondanks de goals van Stassin staan Les Verts pas voorlaatste en daardoor dreigen ze straks te degraderen. Dat zorgt ervoor dat er al druk gespeculeerd wordt over een transfer.

De kans lijkt immers nihil dat Stassin na zo'n sterk seizoen mee zal zakken naar de Ligue 2. Er staan ook al de nodige clubs klaar om het jeugdproduct van Anderlecht onderdak te bieden in de zomer. Sacha Tavolieri weet dat al zeker drie clubs zich gemeld hebben.

Premier League en Bundesliga lonken

Brighton en Brentford zouden Stassin graag naar de Premier League halen, terwijl hij ook terecht zou kunnen in de Bundesliga bij VfB Stuttgart. Het zijn allemaal interessante clubs waar jonge spelers kansen krijgen en die meedraaien in de subtop van hun competitie.

Maar eerst zal alle focus uiteraard gaan op de strijd om het behoud met Saint-Etienne. Op vijf speeldag van het einde hebben Stassin en zijn maats drie punten minder dan Le Havre, dat op een barrageplaats staat. De kloof met Reims op de eerste volledig veilige plaats bedraagt vijf punten.

Welke club zou de beste zijn voor Stassin?

Meest recent

'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

56
56
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

91
91
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

28
28
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

142
142
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

70
70
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

13
13
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

259
259
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

93
93
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

84
84
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

202
202
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

126
126
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

148
148
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

385
385
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

312
312
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

292
292
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

334
334
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

554
554
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

91
91
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

161
161
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

413
413
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

85
85
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

135
135
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

389
389
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

349
349
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1084
1084

Meer sportnieuws