Nieuwe Rode Duivel roept straffe taal richting Rudi Garcia

328 stemmen
Nieuwe Rode Duivel roept straffe taal richting Rudi Garcia

Rudi Garcia riep enkele nieuwe namen op voor de Rode Duivels tijdens de vorige interlandperiode. Het tweeluik tegen Oekraïne was uiteindelijk een groot succes en onder meer Nicolas Raskin maakte veel indruk.

De voormalige middenvelder van onder meer Standard en KRC Genk is dit seizoen één van de smaakmakers van de Schotse hoogste klasse. Bij Rangers is Raskin een onbetwistbare basispion geworden. Raskin gaf een interview aan het Waalse RTBF.

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

Straffe taal 

Raskin wordt vaak vergeleken met Steven Defour. Als nummer zes bij de Rode Duivels liet hij alvast een goede indruk na. “Ik wil mijn kwaliteiten laten zien. Verdedigend en vooruit druk zetten, de bal proberen af te pakken, dat is wat ik het liefste doe. Als ik daar de Rode Duivels mee kan helpen is dat voor mij een grote eer.”

De middenvelder beseft wel dat hij wekelijks op hoog niveau zal moeten acteren. “Maar ik moet wel elke week top presteren om in beeld te blijven voor de nationale ploeg. Het WK in 2026 is alvast mijn grote doel. Dat heb ik altijd gewild, zelfs toen ik begon met voetballen. Ik praat er al jaren over met familie en vrienden.”

Kinderdroom

Ondanks de ferme concurrentie bij de Rode Duivels wil Raskin er absoluut bijzijn op het WK in 2026. “Ik heb alle grote tornooien van de Rode Duivels bekeken. Het zou fantastisch zijn om er straks bij te zijn. Vroeger zei ik tegen mezelf: ‘Het is nu misschien nog niet mijn moment, maar ik mik op dat WK.’ Het blijft mijn kinderdroom”, klinkt het ambitieus.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’
22

Moet Nicolas Raskin mee naar het WK in 2026?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

197
197
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

109
109
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

160
160
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

93
93
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

148
148
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

51
51
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

313
313
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

661
661
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

270
270
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

292
292
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

586
586
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

786
786
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

246
246
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws