Antwerp met rug tegen de muur: "Moeten dit doorbreken"

door
Antwerp met rug tegen de muur:

Antwerp FC blijft voorlopig aanmodderen en wacht nu al twee maanden op een nieuwe zege. Zondag werd op eigen veld ook verloren van AA Gent (0-1), een directe concurrent voor de Europese tickets. Al had de Great Old die nederlaag gemakkelijk kunnen voorkomen.

RAFC ging voor eigen volk voortvarend van start en speelden meteen de nodige doelkansen bij mekaar. Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout, terwijl Gent-sluitstuk Tom Vandenberghe een begenadigde middag beleefde. Die vele gemiste kansen kwamen de Antwerpenaren uiteindelijk bijzonder duur te staan.

Halfweg de eerste helft liep het namelijk ook grondig fout in de achterhoede, wat leidde tot een pijnlijke tegentreffer die de match uiteindelijk besliste. Eerst werkte Zeno Van den Bosch een voorzet onvoldoende weg. Vervolgens loste Senne Lammens een houdbare bal. Maar vooral bij Jelle Bataille ging het licht uit.

LEES OOK: Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Ulderink niet tevreden

De bal van Lammens kwam immers in zijn voeten terecht en hij legde het leer zowaar klaar voor Dante Vanzeir, die Noah Fadiga per abuis de 0-1 aanbood. "Jammer van die ongelukkige tegengoal. Ik wilde die bal aan Senne Lammens laten, omdat hij dichtbij was. Maar ik had hem gewoon moeten wegtrappen", sakkerde Bataille achteraf.

Op begrip bij coach Andries Ulderink hoefde de back echter niet te rekenen. "Drie keer krijgen we de kans om te ontzetten. Dan moet je het minstens één keer goed doen. Zo mag je niet verdedigen. Anders kan je niet in de wedstrijd blijven", werd de Nederlander geciteerd bij Gazet van Antwerpen.

Belabberde reeks

Ondertussen begint ook de druk op Ulderink toe te nemen. Sinds hij het roer overnam blijft Antwerp achter met een belabberde 1 op 15. "We moeten dit doorbreken", geeft de trainer een ommekeer in deze penibele situatie nog niet op. "De intenties om dat te doen, heb ik bij de ploeg terug gezien. Dan moet het kwartje gewoon een keer goed vallen."

Ulderink was geen goede keuze van Antwerp ...

Meest recent

'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

4
4
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

6
6
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

75
75
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

169
169
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

56
56
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

97
97
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

51
51
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

171
171
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

185
185
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

121
121
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

181
181
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

197
197
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

262
262
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

121
121
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

111
111
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

67
67
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

352
352
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

246
246
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

299
299
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

454
454
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

171
171
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

371
371
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1515
1515
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

128
128

Meer sportnieuws