Mpoku na mislopen Standard sterke man bij Ligue 1-club?

104 stemmen
Mpoku na mislopen Standard sterke man bij Ligue 1-club?

Kent u Paul-José Mpoku nog? De voormalige aanvoerder van Standard scheert op zijn 32ste geen al te hoge toppen meer en voetbalt tegenwoordig in de anonimiteit bij de Roemeense eersteklasser UTA Arad. Intussen is hij naast het veld wel aan een opvallende carrière aan het timmeren.

De voorbije maanden dook de Congolese Belg immers al op in het overnamedossier van Standard. Mpoku was de vertegenwoordiger van een investeringsgroep uit de Verenigde Arabische Emiraten, die zijn oude club graag wou overnemen.

LEES OOK: Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Mpoku straks sterke man bij Toulouse?

Dat feestje ging uiteindelijk niet door, want A-CAP sloot uiteindelijk een deal met Giacomo Angelini, de CEO van de club. Maar nu valt de naam van Mpoku bij een zeer opvallende andere club.

L'Equipe meldt dat Mpoku en World Gate Investment - zo heet de Arabische investeringsgroep - zich nu proberen in te kopen bij Toulouse. Die club staat momenteel twaalfde in de Ligue 1 en won in 2023 nog de Franse beker.

Arabische investeerders melden zich na mislukte overname Standard

Al is volgens Mpoku een overname nog veraf. "We hebben alleen een mail gestuurd om meer informatie te vragen, want we hadden gehoord dat de club te koop stond", reageert hij. "We hebben geschreven naar Moelis, de bank die zich met de overname bezighoudt. Meer niet."

Hij probeert wel meteen de fans te sussen. "Iedereen spreekt nu met wantrouwen over ons, maar we zijn hier niet om de club kapot te maken of problemen te creëren. We zijn hier zelfs nog niet", verzekert Mpoku. "We hebben geen haast, we wachten op de juiste opportuniteit."

Denk je dat Mpoku in Toulouse meer geluk zal hebben?

Meest recent

"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

3
3
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

41
41
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

286
286
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

249
249
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

95
95
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

549
549
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

190
190
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

141
141
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

188
188
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

134
134
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

50
50
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

47
47
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

69
69
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

151
151
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

126
126
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

527
527
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

98
98
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

185
185
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

363
363
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

68
68
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1069
1069
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

512
512
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

36
36
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

12
12
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

188
188

Meer sportnieuws