'Standard verliest sterkhouder met onmiddellijke ingang'

door
'Standard verliest sterkhouder met onmiddellijke ingang'

Standard probeert de komende weken nog een Europees ticket af te dwingen, maar met een twee op negen is het niet al te best aan de play-offs begonnen. Bovendien dreigen de Rouches nog een tik te krijgen, want ze dreigen nog een sterkhouder te verliezen.

De financiële situatie van Standard blijft penibel en dus moet de club elke kans aangrijpen om een speler te gelde te maken. Dat gebeurde in de voorbije mercato's ook telkens. In de zomer vertrok onder meer Hayao Kawabe, in januari was het de beurt aan Isaac Price.

LEES OOK: 'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

O'Neill kan Standard nog verlaten

Nu zou Standard nog een belangrijke speler met onmiddellijke ingang kunnen verliezen. Het Laatste Nieuws weet dat Aiden O'Neill de club nog zou kunnen verlaten. De 26-jarige Australiër is sinds de zomer van 2023 aan de slag op Sclessin.

Standard nam hem toen transfervrij over van Melbourne City en sindsdien groeide de middenvelder uit tot een sterkhouder op het middenveld. Dit seizoen is hij ook aanvoerder. Maar na net geen twee jaar komt er mogelijk een einde aan dat verhaal.

New York City maakt werk van bod

New York City zou immers aan de mouw van O'Neill trekken. Die zou een transfer wel zien zitten, maar de clubs moeten nog een akkoord vinden. De Amerikanen zouden 2 miljoen euro willen neertellen, Standard mikt op een transfersom van 3 miljoen.

De kans wordt echter wel groot geacht dat een akkoord gevonden zal worden, ook omdat huidig technisch directeur Fergal Harkin een uitstekende band heeft met de City Football Group, zijn voormalige werkgever. In de Verenigde Staten is de transfermarkt nog open tot 23 april, dus O'Neill kan met onmiddellijke ingang vertrekken. 

Moet Standard hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

3
3
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

87
87
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

21
21
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

69
69
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

180
180
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

118
118
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

252
252
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

213
213
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

78
78
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

76
76
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

359
359
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

211
211
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

265
265
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

570
570
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

226
226
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

427
427
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

553
553
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

608
608
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

632
632
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

218
218
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

354
354
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

287
287
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

392
392
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

396
396
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

596
596

Meer sportnieuws