Straf! Romelu Lukaku gaat Ronaldo én Maradona voorbij

door
Straf! Romelu Lukaku gaat Ronaldo én Maradona voorbij

Romelu Lukaku blonk maandagavond weer uit bij Napoli. De Rode Duivel scoorde en gaf twee assists in de 3-0 zege tegen Empoli. Door de heldenavond van Lukaku blijft Napoli in het spoor van competitieleider van Internazionale.

Lukaku is een goaltjesdief pur sang, maar dit seizoen laat de topscorer aller tijden van de Rode Duivels ook andere kwaliteiten zien. Onder Antonio Conte is Big Rom uitgegroeid tot een teamspeler en strooit hij zowaar met assists.

LEES OOK: Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Legendes voorbij

Lukaku zit dit seizoen aan twaalf doelpunten en daarmee komt zijn totaal op 82 doelpunten in de Serie A. Daarmee gaat hij legendes Diego Maradona en Cristiano Ronaldo voorbij. Een ongelooflijke prestatie voor de spits die in het verleden bij Internazionale en AS Roma speelde.

Naast doelpunten geeft Lukaku nu echter ook assists. Dit seizoen staat de teller al op tien stuks en daarmee is hij de assistkoning van de Serie A. Voor het eerst in zijn carrière zit Big Rom ook in dubbele cijfers voor zowel goals als assists, straffe statistieken.

Enkel Salah beter

Qua doelpunten plus assists als aanvaller doet overigens enkel Mohamed Salah van Liverpool beter dan Lukaku. De Egyptenaar zit dit seizoen aan 27 doelpunten en 18 assists. De aanvaller verlengde onlangs zijn contract nog bij Liverpool en is op weg naar een titel met The Reds.

Lukaku mag ook nog hopen op de titel in Italië, maar momenteel staat ex-club Inter aan de leiding met 71 punten. Napoli telt 68 punten en moet aldus nog hopen op een misstap van de Italiaanse landskampioen. Lukaku is alvast de topscorer én beste assistgever van Napoli.

Vind jij dat Romelu Lukaku zwaar onderschat wordt?

Meest recent

Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

13
13
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

18
18
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

30
30
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

114
114
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

180
180
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

167
167
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

40
40
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

110
110
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

452
452
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

284
284
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

189
189
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

26
26
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

185
185
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

311
311
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

340
340
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

101
101
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

312
312
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

244
244
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

210
210
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

218
218
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

254
254
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

226
226
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

393
393
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

336
336

Meer sportnieuws