Straf! Romelu Lukaku gaat Ronaldo én Maradona voorbij

152 stemmen
Straf! Romelu Lukaku gaat Ronaldo én Maradona voorbij

Romelu Lukaku blonk maandagavond weer uit bij Napoli. De Rode Duivel scoorde en gaf twee assists in de 3-0 zege tegen Empoli. Door de heldenavond van Lukaku blijft Napoli in het spoor van competitieleider van Internazionale.

Lukaku is een goaltjesdief pur sang, maar dit seizoen laat de topscorer aller tijden van de Rode Duivels ook andere kwaliteiten zien. Onder Antonio Conte is Big Rom uitgegroeid tot een teamspeler en strooit hij zowaar met assists.

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Legendes voorbij

Lukaku zit dit seizoen aan twaalf doelpunten en daarmee komt zijn totaal op 82 doelpunten in de Serie A. Daarmee gaat hij legendes Diego Maradona en Cristiano Ronaldo voorbij. Een ongelooflijke prestatie voor de spits die in het verleden bij Internazionale en AS Roma speelde.

Naast doelpunten geeft Lukaku nu echter ook assists. Dit seizoen staat de teller al op tien stuks en daarmee is hij de assistkoning van de Serie A. Voor het eerst in zijn carrière zit Big Rom ook in dubbele cijfers voor zowel goals als assists, straffe statistieken.

Enkel Salah beter

Qua doelpunten plus assists als aanvaller doet overigens enkel Mohamed Salah van Liverpool beter dan Lukaku. De Egyptenaar zit dit seizoen aan 27 doelpunten en 18 assists. De aanvaller verlengde onlangs zijn contract nog bij Liverpool en is op weg naar een titel met The Reds.

Lukaku mag ook nog hopen op de titel in Italië, maar momenteel staat ex-club Inter aan de leiding met 71 punten. Napoli telt 68 punten en moet aldus nog hopen op een misstap van de Italiaanse landskampioen. Lukaku is alvast de topscorer én beste assistgever van Napoli.

Vind jij dat Romelu Lukaku zwaar onderschat wordt?

Meest recent

FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

2
2
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

74
74
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

42
42
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

149
149
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

114
114
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

800
800
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

55
55
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

333
333
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

157
157
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

528
528
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

620
620
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

75
75
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

141
141
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

744
744
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

89
89
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

68
68
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

159
159
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

120
120
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

112
112
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

98
98
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

146
146
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

115
115

Meer sportnieuws