Straf! Romelu Lukaku gaat Ronaldo én Maradona voorbij

door
Straf! Romelu Lukaku gaat Ronaldo én Maradona voorbij

Romelu Lukaku blonk maandagavond weer uit bij Napoli. De Rode Duivel scoorde en gaf twee assists in de 3-0 zege tegen Empoli. Door de heldenavond van Lukaku blijft Napoli in het spoor van competitieleider van Internazionale.

Lukaku is een goaltjesdief pur sang, maar dit seizoen laat de topscorer aller tijden van de Rode Duivels ook andere kwaliteiten zien. Onder Antonio Conte is Big Rom uitgegroeid tot een teamspeler en strooit hij zowaar met assists.

LEES OOK: Lukaku gaat "als een gek" tekeer: "Dat was de prikkel"

Legendes voorbij

Lukaku zit dit seizoen aan twaalf doelpunten en daarmee komt zijn totaal op 82 doelpunten in de Serie A. Daarmee gaat hij legendes Diego Maradona en Cristiano Ronaldo voorbij. Een ongelooflijke prestatie voor de spits die in het verleden bij Internazionale en AS Roma speelde.

Naast doelpunten geeft Lukaku nu echter ook assists. Dit seizoen staat de teller al op tien stuks en daarmee is hij de assistkoning van de Serie A. Voor het eerst in zijn carrière zit Big Rom ook in dubbele cijfers voor zowel goals als assists, straffe statistieken.

Enkel Salah beter

Qua doelpunten plus assists als aanvaller doet overigens enkel Mohamed Salah van Liverpool beter dan Lukaku. De Egyptenaar zit dit seizoen aan 27 doelpunten en 18 assists. De aanvaller verlengde onlangs zijn contract nog bij Liverpool en is op weg naar een titel met The Reds.

Lukaku mag ook nog hopen op de titel in Italië, maar momenteel staat ex-club Inter aan de leiding met 71 punten. Napoli telt 68 punten en moet aldus nog hopen op een misstap van de Italiaanse landskampioen. Lukaku is alvast de topscorer én beste assistgever van Napoli.

Vind jij dat Romelu Lukaku zwaar onderschat wordt?

Meest recent

Union verweesd: "Een punt was verdiend geweest"

Voor de derde keer op rij heeft Union dinsdagavond een nederlaag moeten incasseren in de Champions ...

10
10
Jutgla deelt zeer fraai compliment uit aan Club Brugge

Club Brugge liet in de zomer heel wat sterkhouders vertrekken. Eén van hen was Ferran Jutgla, ...

149
149
Kompany klopt nu ook PSG, ijzersterke Courtois alsnog geveld

Er viel dinsdagavond heel wat te beleven in de Champions League. Vincent Kompany en Bayern ...

67
67
Dapper Union blijft ook in Madrid met lege handen achter

Union is dinsdagavond tegen een derde nederlaag op rij aangelopen in de Champions League. Na de ...

32
32
Courtois verbaast alweer heel Europa

Real Madrid bleef tot dusver nog foutloos in de Champions League, maar dinsdagavond krijgt de ...

72
72
Hayen trainer van absolute grootmacht? "Binnen 2 jaar..."

Club Brugge staat woensdagavond voor een ferme uitdaging in de Champions League. Dan komt met FC ...

89
89
Standard komt met opmerkelijke uitleg voor tirade Wilmots

Er was de voorbije weken heel wat te doen rond Standard. Hun partij tegen Antwerp moest voortijdig ...

59
59
'AA Gent gaat transferstrijd aan met PSV'

AA Gent leek vertrokken te zijn met ruime zeges tegen Standard en Patro, maar werd vorig weekend ...

76
76
Antwerp en Gent krijgen flinke meevallers te horen

Dinsdag boog het Disciplinair Comité zich over enkele controversiële incidenten van ...

145
145
Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Om 18u45 stonden er in de Champions League twee duels op het programma. Napoli ontving Eintracht ...

37
37
Het einde van Ronaldo: CR7 licht tipje van de sluier

Cristiano Ronaldo is 40 jaar en de Portugese aanvaller weet dat het einde nadert. Op zijn leeftijd ...

96
96
Nainggolan 'plaagt' Antwerp: "Zou nog lukken"

Het gaat bijzonder slecht met Royal Antwerp FC. Sportief is de club serieus afgegleden en dat op ...

115
115
Atlético Madrid - Union: Hubert verrast stevig

Union SG speelt vanavond om 21 tegen Atlético Madrid. Een héél zware partij en ...

38
38
Flick en Lewandowski spreken: dit vinden zij van Club Brugge

FC Barcelona komt toch met veel zorgen naar Brugge. De Catalanen hebben de nodige blessures en hun ...

387
387
Dreyer schrijft geschiedenis: MLS compleet gek van de Deen

RSC Anderlecht verkocht Anders Dreyer in januari voor een spotprijsje van amper 5 miljoen euro, wat ...

312
312
Club Brugge opgelet: Hayen reageert op flirt met Celtic

Mocht het op zijn bucketlist staan mag Nicky Hayen woensdag nog een Europese grootmacht afvinken, ...

248
248
AA Gent pleit Dean volledig vrij: "Gevaarlijk precedent"

Vooraf verkeerde AA Gent omwille van het 125-jarig clubbestaan nog in feeststemming, maar na de ...

281
281
Nederland verstomt: Club Brugge plant ‘brutale’ transfer

Club Brugge jaagt op een verrassende naam uit Nederland. Een tiener die dit seizoen doorbreekt in de ...

447
447
'KRC Genk kan cashen: goudhaantje weg in januari?'

KRC Genk deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waarbij de Limburgers ...

744
744
Club-Barcelona: Hayen & Flick maken selecties bekend

Hoogdag in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdagavond gastheer speelt voor niemand minder dan FC ...

122
122
Hasi maakt brokken: Bertaccini out, Vazquez in?

Met zijn rug tegen de muur besloot Besnik Hasi om tegen KV Mechelen vier aanvallers aan de aftrap te ...

633
633
Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

Afgelopen weekend was het Halloween, en dus besloten Max Dean en Daam Foulon om nog eens uit te ...

248
248
Hayen verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. In aanloop naar het ...

261
261
Annelien Coorevits breekt taboe: “Passie was er nooit"

Ze vormden jarenlang één van de bekendste koppels van het Vlaamse medialandschap: ...

383
383
Club is klaar: Seys roept oorlogstaal naar Lamine Yamal

Club Brugge kijkt FC Barcelona recht in de ogen namens de Champions League. De gedroomde affiche ...

169
169

Meer sportnieuws