Zes nieuwe Hall of Fame-genomineerden bekendgemaakt

door
Zes nieuwe Hall of Fame-genomineerden bekendgemaakt

De Pro League startte vorig seizoen met een nieuw initiatief: de Hall of Fame. De fans konden stemmen op hun legendes en vervolgens werden er elf namen opgenomen in de Belgische HOF. Nu komt de Pro League met zes nieuwe genomineerden.

Eerder werden al Aline Zeler, Eric Gerets, Franky Van der Elst, Jan Ceulemans, Jean-Marie Pfaff, Luc Nilis, Michel Preud-homme, Par Zetterberg, Thomas Buffel, Vincent Kompany en Wesley Sonck opgenomen in de HOF. Nu kunnen de fans weer twee legendes selecteren.

LEES OOK: Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

RSCA en Club boven 

Bij de vrouwen is Heleen Jaques van RSC Anderlecht genomineerd. Ook Rob Rensenbrink representeert Paars-Wit. Johan Boskamp heeft eveneens een Anderlecht-verleden, maar de Nederlander wordt vanuit RWDM naar voren geschoven als legende.

Ook Club Brugge rekent op een aantal iconen. Clublegende Raoul Lambert is het icoon van Club Brugge zelf terwijl Lei Clijsters ook het shirt van Blauw-Zwart heeft gedragen, maar de voormalige Rode Duivel wordt vooral gezien als KV Mechelen-legende.

Wildcard gekozen

Als wildcard heeft de Pro League gekozen voor Wilfried van Moer. De 57-voudige international heeft een verleden als speler bij STVV, KSK Beveren, Beringen, Standard Luik en Royal Antwerp FC. De supporters kunnen vanaf nu stemmen op hun favoriete legende.

Het tweede zitje zal worden bepaald door de huidige HOF'ers en een vakjury bestaande uit Christine Schréder, Evert Winkelmans, Mbo Mpenza en Frank Raes. Op maandag 26 mei zullen de de laureaten bekend worden gemaakt tijdens de Pro League Awards in Antwerpen.

Wie verdient het volgens jou het meest om opgenomen te worden in de HOF?

Meest recent

'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

39
39
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

50
50
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

198
198
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

144
144
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

109
109
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

98
98
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

133
133
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

277
277
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

155
155
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

103
103
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

134
134
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

105
105
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

166
166
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

53
53
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

124
124
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

368
368
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

147
147
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

223
223
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

60
60
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

230
230
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

102
102
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

153
153
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100

Meer sportnieuws