Dendoncker wéér onder vuur: "Hij wandelt voorbij de bal"

door
Dendoncker wéér onder vuur:

RSC Anderlecht incasseerde afgelopen zijn derde opeenvolgende nederlaag in de Champions' Play-Offs en verloor met 2-0 van Union SG. Bij de recordkampioen waren verschillende spelers dan ook niet op de afspraak. Leander Dendoncker bijvoorbeeld, maakte andermaal geen goede beurt.

Na de nederlagen tegen Club Brugge en Genk wou Anderlecht tegen de derde titelkandidaat wel een vuist maken. Dat lukte slechts met mondjesmaat. Paars-Wit werd zeker niet overspoeld door de stadsrivaal en hield behoorlijk goed stand in de duels. Maar op aanvallend vlak kwam RSCA amper in het stuk voor.

Al voor de derde wedstrijd op rij kreeg de ploeg van coach Besnik Hasi amper een noemenswaardige kans bij mekaar gespeeld. Jongens als Kasper Dolberg, Thorgan Hazard, ... zullen hun niveau aanzienlijk moeten opkrikken in aanloop naar de bekerfinale. Het liep echter niet alleen in de voorlinie fout.

LEES OOK: Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Geen rugdekking

Niet dat de bezoekers veel kansen weggaven in het Dudenpark, integendeel. Maar bij beide tegengoals liet de achterhoede het afweten. Bij de 2-0 kreeg doelpuntenmaker Anouar Aït El-Hadj wel heel veel ruimte in de zestien. En ook bij de openingstreffer van Promise David liep behoorlijk wat fout.

Hazard was weliswaar de hoofdschuldige met andermaal duur balverlies. Zijn ploegmaats hadden bij die situatie echter ook beter kunnen reageren. Dendoncker bijvoorbeeld, die als meest controlerende middenvelder voor extra rugdekking moet zorgen. Hij liet zich echter veel te makkelijk afschudden.

Passieve Dendoncker

Analist Franky Van der Elst toonde zich bij Extra Time dan ook kritisch voor Dendoncker, die dinsdag zijn 30ste verjaardag viert. "Ik vind dat Dendoncker veel te passief is na het balverlies van Thorgan Hazard", opperde de voormalige Gouden Schoen-winnaar. "Je kan op deze manier de bal niet verliezen, maar oké. Dan ben je de nummer 6 en zit je nog voor de bal. Terwijl de bal 10 meter voor hem verloren wordt. Dan moet je toch een klein sprintje trekken om die zone af te dekken. Maar hij wandelt voorbij de bal. Je bent er toch om de fouten van je medemaats te proberen recht te zetten. Je zegt toch niet van: 'Jij verliest de bal, laat hem maar lopen.' Zo leek het toch."

Verdient Dendoncker momenteel nog een basisplaats?

Meest recent

Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

57
57
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

66
66
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

65
65
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

29
29
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

80
80
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

84
84
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

33
33
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

399
399
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

65
65
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

404
404
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

152
152
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

268
268
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

167
167
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

127
127
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

532
532
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

114
114
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

91
91
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

208
208
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

198
198
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

474
474
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

673
673
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

352
352
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

716
716
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

357
357

Meer sportnieuws