'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

door
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met die van de andere nacompetities. Voor Beerschot VA komen die extra vrije dagen niet ongelegen. De degradant moet immers nog zijn licentiedossier in orde krijgen.

Beerschot legde vorig seizoen beslag op de titel in de Challenger Pro League en dat was behoorlijk verrassend. Achter de schermen kreeg de club immers af te rekenen met heel wat bestuurlijke perikelen. Die waren afgelopen zomer nog steeds niet van de baan, wat de voorbereiding danig in de war bracht.

Uiteindelijk werd coach Dirk Kuyt wel aan boord gehouden, die moest echter lang wachten op de gewenste versterkingen. Bijgevolg miste Beerschot de start van het seizoen compleet. En daar kon het zich nooit van herstellen. Na één speeldag in de Play-Downs was de degradatie dan ook al een feit.

LEES OOK: Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

Nog geen licentie

De Antwerpenaren moeten komend seizoen dus een doorstart nemen op het tweede niveau. Maar dan zullen eerst een pak vraagtekens weggewerkt moeten worden. Blijft Kuyt bijvoorbeeld op post? Welke spelers vertrekken en wie komt erbij? Met welke budgetten kan gewerkt worden op de transfermarkt? ...?

Alvorens die vragen beantwoord kunnen worden, zal met echter wel een licentie moeten behalen. Dat is voorlopig niet het geval. In de eerste zit kreeg de club immers een negatief advies van de licentiecommissie. Voornamelijk wegens achterstallige betalingen. Dinsdag moet Beerschot bewijzen dat het dossier inmiddels wel aan de voorwaarden voldoet.

United World past bij

Of dat gaat lukken allerminst zeker. Volgens Het Laatste Nieuws maakte eigenaar 'United World' één miljoen euro vrij om de achterstallige betalingen weg te werken. Dat bleek evenwel niet genoeg en dus werd nog elders naar kapitaal gezocht. Dinsdag zal de club met extra documenten moeten aantonen dat het nu wel voldoende middelen heeft om de betalingen te doen. Intern zou men alvast geloven in een goede afloop. Al ligt het lot nu toch in handen van de commissie.

Beerschot speelt binnen de drie seizoenen terug op het hoogste niveau ...

Meest recent

'Lukaku moet kiezen: Napoli stelt ultimatum'

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

16
16
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

20
20
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

13
13
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

61
61
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

109
109
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

162
162
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

347
347
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

93
93
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

84
84
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

394
394
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

103
103
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

146
146
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

368
368
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

228
228
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

220
220
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

239
239
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

77
77
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

120
120
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

197
197
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

134
134
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

607
607
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

350
350
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

77
77

Meer sportnieuws