'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

door
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met die van de andere nacompetities. Voor Beerschot VA komen die extra vrije dagen niet ongelegen. De degradant moet immers nog zijn licentiedossier in orde krijgen.

Beerschot legde vorig seizoen beslag op de titel in de Challenger Pro League en dat was behoorlijk verrassend. Achter de schermen kreeg de club immers af te rekenen met heel wat bestuurlijke perikelen. Die waren afgelopen zomer nog steeds niet van de baan, wat de voorbereiding danig in de war bracht.

Uiteindelijk werd coach Dirk Kuyt wel aan boord gehouden, die moest echter lang wachten op de gewenste versterkingen. Bijgevolg miste Beerschot de start van het seizoen compleet. En daar kon het zich nooit van herstellen. Na één speeldag in de Play-Downs was de degradatie dan ook al een feit.

LEES OOK: Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Nog geen licentie

De Antwerpenaren moeten komend seizoen dus een doorstart nemen op het tweede niveau. Maar dan zullen eerst een pak vraagtekens weggewerkt moeten worden. Blijft Kuyt bijvoorbeeld op post? Welke spelers vertrekken en wie komt erbij? Met welke budgetten kan gewerkt worden op de transfermarkt? ...?

Alvorens die vragen beantwoord kunnen worden, zal met echter wel een licentie moeten behalen. Dat is voorlopig niet het geval. In de eerste zit kreeg de club immers een negatief advies van de licentiecommissie. Voornamelijk wegens achterstallige betalingen. Dinsdag moet Beerschot bewijzen dat het dossier inmiddels wel aan de voorwaarden voldoet.

United World past bij

Of dat gaat lukken allerminst zeker. Volgens Het Laatste Nieuws maakte eigenaar 'United World' één miljoen euro vrij om de achterstallige betalingen weg te werken. Dat bleek evenwel niet genoeg en dus werd nog elders naar kapitaal gezocht. Dinsdag zal de club met extra documenten moeten aantonen dat het nu wel voldoende middelen heeft om de betalingen te doen. Intern zou men alvast geloven in een goede afloop. Al ligt het lot nu toch in handen van de commissie.

Beerschot speelt binnen de drie seizoenen terug op het hoogste niveau ...

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

12
12
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

18
18
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

11
11
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

12
12
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

103
103
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

45
45
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

209
209
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

117
117
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

33
33
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

113
113
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

186
186
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

193
193
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

59
59
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

78
78
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

216
216
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

67
67
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

754
754
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

410
410
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

404
404
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

149
149
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

404
404
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

145
145
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws