'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

645 stemmen
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met die van de andere nacompetities. Voor Beerschot VA komen die extra vrije dagen niet ongelegen. De degradant moet immers nog zijn licentiedossier in orde krijgen.

Beerschot legde vorig seizoen beslag op de titel in de Challenger Pro League en dat was behoorlijk verrassend. Achter de schermen kreeg de club immers af te rekenen met heel wat bestuurlijke perikelen. Die waren afgelopen zomer nog steeds niet van de baan, wat de voorbereiding danig in de war bracht.

Uiteindelijk werd coach Dirk Kuyt wel aan boord gehouden, die moest echter lang wachten op de gewenste versterkingen. Bijgevolg miste Beerschot de start van het seizoen compleet. En daar kon het zich nooit van herstellen. Na één speeldag in de Play-Downs was de degradatie dan ook al een feit.

LEES OOK: Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

Nog geen licentie

De Antwerpenaren moeten komend seizoen dus een doorstart nemen op het tweede niveau. Maar dan zullen eerst een pak vraagtekens weggewerkt moeten worden. Blijft Kuyt bijvoorbeeld op post? Welke spelers vertrekken en wie komt erbij? Met welke budgetten kan gewerkt worden op de transfermarkt? ...?

Alvorens die vragen beantwoord kunnen worden, zal met echter wel een licentie moeten behalen. Dat is voorlopig niet het geval. In de eerste zit kreeg de club immers een negatief advies van de licentiecommissie. Voornamelijk wegens achterstallige betalingen. Dinsdag moet Beerschot bewijzen dat het dossier inmiddels wel aan de voorwaarden voldoet.

United World past bij

Of dat gaat lukken allerminst zeker. Volgens Het Laatste Nieuws maakte eigenaar 'United World' één miljoen euro vrij om de achterstallige betalingen weg te werken. Dat bleek evenwel niet genoeg en dus werd nog elders naar kapitaal gezocht. Dinsdag zal de club met extra documenten moeten aantonen dat het nu wel voldoende middelen heeft om de betalingen te doen. Intern zou men alvast geloven in een goede afloop. Al ligt het lot nu toch in handen van de commissie.

🚀

Beerschot speelt binnen de drie seizoenen terug op het hoogste niveau ...

Meest recent

Alarm bij Anderlecht: fans keren club de rug toe

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

5
5
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

21
21
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

49
49
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

191
191
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

36
36
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

260
260
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

140
140
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

151
151
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

335
335
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

238
238
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

591
591
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

418
418
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

450
450
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

335
335
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

143
143
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

132
132
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

59
59
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

174
174
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

401
401
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

577
577
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

100
100
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

350
350
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

478
478
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

467
467
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383

Meer sportnieuws