'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

door
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met die van de andere nacompetities. Voor Beerschot VA komen die extra vrije dagen niet ongelegen. De degradant moet immers nog zijn licentiedossier in orde krijgen.

Beerschot legde vorig seizoen beslag op de titel in de Challenger Pro League en dat was behoorlijk verrassend. Achter de schermen kreeg de club immers af te rekenen met heel wat bestuurlijke perikelen. Die waren afgelopen zomer nog steeds niet van de baan, wat de voorbereiding danig in de war bracht.

Uiteindelijk werd coach Dirk Kuyt wel aan boord gehouden, die moest echter lang wachten op de gewenste versterkingen. Bijgevolg miste Beerschot de start van het seizoen compleet. En daar kon het zich nooit van herstellen. Na één speeldag in de Play-Downs was de degradatie dan ook al een feit.

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Nog geen licentie

De Antwerpenaren moeten komend seizoen dus een doorstart nemen op het tweede niveau. Maar dan zullen eerst een pak vraagtekens weggewerkt moeten worden. Blijft Kuyt bijvoorbeeld op post? Welke spelers vertrekken en wie komt erbij? Met welke budgetten kan gewerkt worden op de transfermarkt? ...?

Alvorens die vragen beantwoord kunnen worden, zal met echter wel een licentie moeten behalen. Dat is voorlopig niet het geval. In de eerste zit kreeg de club immers een negatief advies van de licentiecommissie. Voornamelijk wegens achterstallige betalingen. Dinsdag moet Beerschot bewijzen dat het dossier inmiddels wel aan de voorwaarden voldoet.

United World past bij

Of dat gaat lukken allerminst zeker. Volgens Het Laatste Nieuws maakte eigenaar 'United World' één miljoen euro vrij om de achterstallige betalingen weg te werken. Dat bleek evenwel niet genoeg en dus werd nog elders naar kapitaal gezocht. Dinsdag zal de club met extra documenten moeten aantonen dat het nu wel voldoende middelen heeft om de betalingen te doen. Intern zou men alvast geloven in een goede afloop. Al ligt het lot nu toch in handen van de commissie.

Beerschot speelt binnen de drie seizoenen terug op het hoogste niveau ...

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

107
107
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

101
101
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

196
196
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

146
146
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

29
29
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

277
277
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

463
463
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

188
188
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

229
229
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

96
96
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

145
145
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

359
359
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

638
638
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

270
270
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

108
108
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

229
229
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

140
140
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

112
112
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

156
156
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

306
306
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

264
264
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

78
78
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

186
186
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

64
64

Meer sportnieuws