'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

door
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met die van de andere nacompetities. Voor Beerschot VA komen die extra vrije dagen niet ongelegen. De degradant moet immers nog zijn licentiedossier in orde krijgen.

Beerschot legde vorig seizoen beslag op de titel in de Challenger Pro League en dat was behoorlijk verrassend. Achter de schermen kreeg de club immers af te rekenen met heel wat bestuurlijke perikelen. Die waren afgelopen zomer nog steeds niet van de baan, wat de voorbereiding danig in de war bracht.

Uiteindelijk werd coach Dirk Kuyt wel aan boord gehouden, die moest echter lang wachten op de gewenste versterkingen. Bijgevolg miste Beerschot de start van het seizoen compleet. En daar kon het zich nooit van herstellen. Na één speeldag in de Play-Downs was de degradatie dan ook al een feit.

LEES OOK: Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Nog geen licentie

De Antwerpenaren moeten komend seizoen dus een doorstart nemen op het tweede niveau. Maar dan zullen eerst een pak vraagtekens weggewerkt moeten worden. Blijft Kuyt bijvoorbeeld op post? Welke spelers vertrekken en wie komt erbij? Met welke budgetten kan gewerkt worden op de transfermarkt? ...?

Alvorens die vragen beantwoord kunnen worden, zal met echter wel een licentie moeten behalen. Dat is voorlopig niet het geval. In de eerste zit kreeg de club immers een negatief advies van de licentiecommissie. Voornamelijk wegens achterstallige betalingen. Dinsdag moet Beerschot bewijzen dat het dossier inmiddels wel aan de voorwaarden voldoet.

United World past bij

Of dat gaat lukken allerminst zeker. Volgens Het Laatste Nieuws maakte eigenaar 'United World' één miljoen euro vrij om de achterstallige betalingen weg te werken. Dat bleek evenwel niet genoeg en dus werd nog elders naar kapitaal gezocht. Dinsdag zal de club met extra documenten moeten aantonen dat het nu wel voldoende middelen heeft om de betalingen te doen. Intern zou men alvast geloven in een goede afloop. Al ligt het lot nu toch in handen van de commissie.

Beerschot speelt binnen de drie seizoenen terug op het hoogste niveau ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

145
145
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

115
115
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

87
87
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

183
183
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

37
37
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

658
658
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

433
433
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

224
224
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

875
875
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

140
140
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

140
140
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

560
560
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws