'Vertrek De Cuyper nabij: Club Brugge legt transfersom vast'

door
'Vertrek De Cuyper nabij: Club Brugge legt transfersom vast'

Club Brugge boekte zondag een cruciale zege tegen KRC Genk na een laat strafschopdoelpunt van Maxim De Cuyper. Voor de linksback was dat allicht één van zijn laatste hoogtepunten bij Blauw-Zwart. Zo heeft het er alle schijn van dat hij komende zomer een nieuwe stap zet.

Blauw-Zwart wist de voorbije seizoenen een aantal jonge spelers te lanceren richting de Europese topcompetities. De Cuyper lijkt weldra aan dat lijstje te worden toegevoegd. Al legde de back een ietwat ander traject aan. Hij debuteerde al vroeg bij de Brugse A-ploeg en leverde goed werk af bij Club Nxt, desondanks ging hij een tijdje elders ervaring opdoen.

Zo werd De Cuyper twee seizoenen aan KVC Westerlo verhuurd. Een slimme zet, in de Kempen zette hij immers grote stappen in zijn ontwikkeling. Bij zijn terugkeer in Brugge kreeg de back dan ook een volwaardige kans als speler van de A-kern. Die wist hij ook met beide handen te grijpen, vorig seizoen groeide MDC uit tot een absolute sterkhouder.

LEES OOK: 'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Tijd voor nieuwe stap

Nadat hij Club in die rol aan de landstitel had geholpen, werd hij zelfs opgeroepen voor het EK. En hoewel hij tijdens dat toernooi niet in actie kwam, is De Cuyper sindsdien een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels. Ondertussen bevestigde hij zijn goede prestaties in de huidige jaargang ook op Champions League-niveau.

De back lijkt dus helemaal klaar voor een nieuwe stap in zijn carrière. Die wil De Cuyper zelf ook graag zetten, zo liet hij onlangs nog letterlijk verstaan. En dus wordt het uitkijken naar wat zijn bestemming zal worden. Verschillende Europese ploegen tonen alvast interesse. Maar vooral de naam van AC Milan blijft nadrukkelijk terugkeren.

Opvolger Hernandez

De Rossoneri nemen in de zomer allicht afscheid van Théo Hernandez, die zijn laatste contractjaar ingaat. Om hem te vervangen zou De Cuyper bovenaan de Milanese verlanglijst staan. Dat wordt nu ook bevestigd bij Calciomercato.it. Het medium beweert dat de interesse van Milan zeer concreet kwijt. Zodra er beweging komt in het dossier rond Hernandez, zouden de Italianen doordrukken. Al zullen daar wel een aardige som voor nodig hebben. Volgens het genoemde medium verlangt Club Brugge 25 miljoen euro ... minstens.

Milan zou een goede bestemming zijn voor De Cuyper ...

Meest recent

Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

8
8
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

23
23
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

15
15
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

55
55
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

13
13
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

259
259
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

116
116
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

34
34
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

40
40
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

96
96
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

195
195
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

298
298
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

515
515
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

223
223
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

201
201
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

188
188
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

148
148
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

471
471
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

288
288
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1052
1052
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

615
615
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

76
76
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

526
526
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

154
154
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

170
170

Meer sportnieuws