Bliksemontslag Besnik Hasi? 'Anderlecht hakt knoop door'

door
Bliksemontslag Besnik Hasi? 'Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht is erg tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en blijft na drie matchen met lege handen achter. De Brusselaars willen die negatieve reeks zo snel mogelijk keren in de belangrijke matchen die eraan komen. Dat zal voor Besnik Hasi ook nodig zijn om zijn job te behouden.

Een jaar geleden speelde RSCA nog tot de slotspeeldag mee voor de landstitel. Uiteindelijk eindigde het slechts derde, maar binnen de club oordeelde men dat er voldoende funderingen lagen om op voor te bouwen. Daar kwam men echter al snel weer op terug. Zo werd coach Brian Riemer al na enkele weken ontslagen. Niet veel later vertrok ook CEO Jesper Fredberg.

Een groot deel van die laatste zijn takenpakket kwam in handen van nieuwe sportief directeur Olivier Renard. Ondertussen werd David Hubert na een goede interim-periode benoemd als hoofdcoach. Maar die tandem bleek niet bepaald goed te werken. Na een erg wisselvallige tweede seizoenshelft werd Hubert in aanloop naar de Play-Offs alweer bedankt voor bewezen diensten.

LEES OOK: Hasi klopt op tafel bij Renard: "Dat heeft geen enkele zin"

Trainerswissel rendeert niet

Met name Renard was er namelijk van overtuigd dat deze ploeg beter zou renderen onder Hasi, die op de markt was verschenen na zijn ontslag bij KV Mechelen. Hij kent de club immers van zijn vorige passages en staat bekend als een coach die met zijn goede organisatie resultaten kan boeken op korte termijn. Maar voorlopig is zijn aanwerving een behoorlijk grote teleurstelling.

Onder Hasi pakte RSCA nog geen punt en liet het vooral op aanvallend vlak een belabberde indruk achter. De coach werd weliswaar niet geholpen door de omstandigheden (lastig programma, geblesseerden, vormverlies, ...), maar er mag toch meer van hem verwacht worden. Zijn tactische keuzes staan niet op punt, zijn houding aan de zijlijn zorgt nu al voor een pak ergernis.

Resultaten halen of vertrekken

De vraag is dan ook of Anderlecht op langere termijn verder kan met Hasi. Zijn huidige contract loopt tot eind dit seizoen, al heeft de club een optie om die overeenkomst met een jaartje te verlengen. Voorlopig staat het echter allerminst vast of ook beroep zal gedaan op deze optie. Volgens La Dernière Heure is de situatie alvast duidelijk. Als Anderlecht in de Champions' Play-Offs blijft wegzakken en de bekerfinale draait uit op een sof, mag Hasi een verlengd verblijf op zijn buik schrijven. Enkel als in de komende weken wél resultaten volgen, zal hij volgend seizoen op post zijn als T1 van Paars-Wit.

Anderlecht moet volgend seizoen doorgaan met Hasi ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

55
55
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

117
117
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

74
74
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

20
20
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

178
178
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

84
84
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

73
73
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

151
151
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

57
57
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

249
249
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

248
248
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

260
260
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

602
602
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

90
90
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

318
318
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

454
454
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

347
347
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

242
242
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

590
590
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

315
315
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

442
442
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

404
404
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

326
326
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws