'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

340 stemmen
'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

FC Barcelona wil zich deze week plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Die klus is eigenlijk al zo goed als geklaard na de 4-0-zege in de heenmatch tegen Borussia Dortmund. Ondertussen wordt achter de schermen dan ook al richting komend seizoen toe gewerkt.

Na een maandenlange soap kwam het eind vorig seizoen tot een breuk tussen FC Barcelona en hoofdcoach Xavi Hernandez. Om het clubboegbeeld te vervangen werd uiteindelijk gekozen voor Hansi Flick. De Duitser had destijds Barça vermorzeld met zijn Bayern München en dat was de clubleiding nog niet vergeten.

Voorlopig blijkt de keuze voor Flick ook een voltreffer. Barcelona staat immers aan de leiding in La Liga met vier punten voorsprong op Real Madrid. Het klopte de Koninklijke al in de Spaanse Supercup en speelt opnieuw tegen hen in de finale van de Copa del Rey. Ook de halve finales in de Champions League zijn dus binnen handbereik.

LEES OOK: 'Barça niet te stuiten: zesvoudig PL-kampioen op komst'

Flick wil extra aanvaller

Flick kan dan ook rekenen op een sterke selectie met goudhaantjes als Lamine Yamal, Pedri, Pau Cubarsi... . Daarnaast kon hij verschillende spelers herlanceren. Raphinha is bijvoorbeeld ontbolsterd van invaller tot Ballon d'Or-kandidaat en Robert Lewandowski scoort weer met de ogen dicht. Toch blijft er ruimte voor versterking.

Volgens het clubmedium CuleMania heeft Flick immers bij het bestuur gevraagd om een extra aanvaller voor volgend seizoen. Meer bepaald een linkerwinger met scorend vermogen, die eventueel ook centraal uit de voeten kan. Op die manier kan hij vaker roteren en zijn vaste sterkhouders meer welgekomen rust gunnen.

Eerst verkopen

Maar alvorens Barça zich kan versterken, moet het zelf aan de slag aan uitgaande zijde. De financiële situatie blijft immers zorgwekkend. Om nieuwe spelers te kunnen registreren moet de club eerst inkomsten genereren en loonmassa afbouwen. Met andere woorden: er zullen eerst spelers verkocht moeten worden. Jongens als Ansu Fati, Pablo Tore en Andreas Christensen worden genoemd, maar zij zullen slechts een beperkte som opbrengen.

Daarom zou Barcelona ook bereid zijn afscheid te nemen van Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger moet wel in staat zijn een aardig bedrag op te leveren. Er wordt gewag gemaakt van 65 à 75 miljoen euro in het beste geval. Araujo is onder Flick overigens niet altijd meer verzekerd van een basisplek en zou een vertrek dus niet uitsluiten. Afwachten welke clubs zich straks melden.

Barça wint dit seizoen de Champions League ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

78
78
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

46
46
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

83
83
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

180
180
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

78
78
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

172
172
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

444
444
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

106
106
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

530
530
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

305
305
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

645
645
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

409
409
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

185
185
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

121
121
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

302
302
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

320
320
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

455
455
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

493
493
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

514
514
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

184
184
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

220
220
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws