'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

door
'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

FC Barcelona wil zich deze week plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Die klus is eigenlijk al zo goed als geklaard na de 4-0-zege in de heenmatch tegen Borussia Dortmund. Ondertussen wordt achter de schermen dan ook al richting komend seizoen toe gewerkt.

Na een maandenlange soap kwam het eind vorig seizoen tot een breuk tussen FC Barcelona en hoofdcoach Xavi Hernandez. Om het clubboegbeeld te vervangen werd uiteindelijk gekozen voor Hansi Flick. De Duitser had destijds Barça vermorzeld met zijn Bayern München en dat was de clubleiding nog niet vergeten.

Voorlopig blijkt de keuze voor Flick ook een voltreffer. Barcelona staat immers aan de leiding in La Liga met vier punten voorsprong op Real Madrid. Het klopte de Koninklijke al in de Spaanse Supercup en speelt opnieuw tegen hen in de finale van de Copa del Rey. Ook de halve finales in de Champions League zijn dus binnen handbereik.

LEES OOK: Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Flick wil extra aanvaller

Flick kan dan ook rekenen op een sterke selectie met goudhaantjes als Lamine Yamal, Pedri, Pau Cubarsi... . Daarnaast kon hij verschillende spelers herlanceren. Raphinha is bijvoorbeeld ontbolsterd van invaller tot Ballon d'Or-kandidaat en Robert Lewandowski scoort weer met de ogen dicht. Toch blijft er ruimte voor versterking.

Volgens het clubmedium CuleMania heeft Flick immers bij het bestuur gevraagd om een extra aanvaller voor volgend seizoen. Meer bepaald een linkerwinger met scorend vermogen, die eventueel ook centraal uit de voeten kan. Op die manier kan hij vaker roteren en zijn vaste sterkhouders meer welgekomen rust gunnen.

Eerst verkopen

Maar alvorens Barça zich kan versterken, moet het zelf aan de slag aan uitgaande zijde. De financiële situatie blijft immers zorgwekkend. Om nieuwe spelers te kunnen registreren moet de club eerst inkomsten genereren en loonmassa afbouwen. Met andere woorden: er zullen eerst spelers verkocht moeten worden. Jongens als Ansu Fati, Pablo Tore en Andreas Christensen worden genoemd, maar zij zullen slechts een beperkte som opbrengen.

Daarom zou Barcelona ook bereid zijn afscheid te nemen van Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger moet wel in staat zijn een aardig bedrag op te leveren. Er wordt gewag gemaakt van 65 à 75 miljoen euro in het beste geval. Araujo is onder Flick overigens niet altijd meer verzekerd van een basisplek en zou een vertrek dus niet uitsluiten. Afwachten welke clubs zich straks melden.

Barça wint dit seizoen de Champions League ...

Meest recent

KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

6
6
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

24
24
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

41
41
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

111
111
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

30
30
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

37
37
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

29
29
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

113
113
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

238
238
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

45
45
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

61
61
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

35
35
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

161
161
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

219
219
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

176
176
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

329
329
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

546
546
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

210
210
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

267
267
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

395
395
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

119
119
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

493
493
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

277
277

Meer sportnieuws