'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

340 stemmen
'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

FC Barcelona wil zich deze week plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Die klus is eigenlijk al zo goed als geklaard na de 4-0-zege in de heenmatch tegen Borussia Dortmund. Ondertussen wordt achter de schermen dan ook al richting komend seizoen toe gewerkt.

Na een maandenlange soap kwam het eind vorig seizoen tot een breuk tussen FC Barcelona en hoofdcoach Xavi Hernandez. Om het clubboegbeeld te vervangen werd uiteindelijk gekozen voor Hansi Flick. De Duitser had destijds Barça vermorzeld met zijn Bayern München en dat was de clubleiding nog niet vergeten.

Voorlopig blijkt de keuze voor Flick ook een voltreffer. Barcelona staat immers aan de leiding in La Liga met vier punten voorsprong op Real Madrid. Het klopte de Koninklijke al in de Spaanse Supercup en speelt opnieuw tegen hen in de finale van de Copa del Rey. Ook de halve finales in de Champions League zijn dus binnen handbereik.

LEES OOK: 'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

Flick wil extra aanvaller

Flick kan dan ook rekenen op een sterke selectie met goudhaantjes als Lamine Yamal, Pedri, Pau Cubarsi... . Daarnaast kon hij verschillende spelers herlanceren. Raphinha is bijvoorbeeld ontbolsterd van invaller tot Ballon d'Or-kandidaat en Robert Lewandowski scoort weer met de ogen dicht. Toch blijft er ruimte voor versterking.

Volgens het clubmedium CuleMania heeft Flick immers bij het bestuur gevraagd om een extra aanvaller voor volgend seizoen. Meer bepaald een linkerwinger met scorend vermogen, die eventueel ook centraal uit de voeten kan. Op die manier kan hij vaker roteren en zijn vaste sterkhouders meer welgekomen rust gunnen.

Eerst verkopen

Maar alvorens Barça zich kan versterken, moet het zelf aan de slag aan uitgaande zijde. De financiële situatie blijft immers zorgwekkend. Om nieuwe spelers te kunnen registreren moet de club eerst inkomsten genereren en loonmassa afbouwen. Met andere woorden: er zullen eerst spelers verkocht moeten worden. Jongens als Ansu Fati, Pablo Tore en Andreas Christensen worden genoemd, maar zij zullen slechts een beperkte som opbrengen.

Daarom zou Barcelona ook bereid zijn afscheid te nemen van Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger moet wel in staat zijn een aardig bedrag op te leveren. Er wordt gewag gemaakt van 65 à 75 miljoen euro in het beste geval. Araujo is onder Flick overigens niet altijd meer verzekerd van een basisplek en zou een vertrek dus niet uitsluiten. Afwachten welke clubs zich straks melden.

🚀

Barça wint dit seizoen de Champions League ...

Meest recent

'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

1
1
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

14
14
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

15
15
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

105
105
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

79
79
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

19
19
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

107
107
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

22
22
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

262
262
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

349
349
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

155
155
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

103
103
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

781
781
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

457
457
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

362
362
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

806
806
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

597
597
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360

Meer sportnieuws