'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

340 stemmen
'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

FC Barcelona wil zich deze week plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Die klus is eigenlijk al zo goed als geklaard na de 4-0-zege in de heenmatch tegen Borussia Dortmund. Ondertussen wordt achter de schermen dan ook al richting komend seizoen toe gewerkt.

Na een maandenlange soap kwam het eind vorig seizoen tot een breuk tussen FC Barcelona en hoofdcoach Xavi Hernandez. Om het clubboegbeeld te vervangen werd uiteindelijk gekozen voor Hansi Flick. De Duitser had destijds Barça vermorzeld met zijn Bayern München en dat was de clubleiding nog niet vergeten.

Voorlopig blijkt de keuze voor Flick ook een voltreffer. Barcelona staat immers aan de leiding in La Liga met vier punten voorsprong op Real Madrid. Het klopte de Koninklijke al in de Spaanse Supercup en speelt opnieuw tegen hen in de finale van de Copa del Rey. Ook de halve finales in de Champions League zijn dus binnen handbereik.

LEES OOK: Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Flick wil extra aanvaller

Flick kan dan ook rekenen op een sterke selectie met goudhaantjes als Lamine Yamal, Pedri, Pau Cubarsi... . Daarnaast kon hij verschillende spelers herlanceren. Raphinha is bijvoorbeeld ontbolsterd van invaller tot Ballon d'Or-kandidaat en Robert Lewandowski scoort weer met de ogen dicht. Toch blijft er ruimte voor versterking.

Volgens het clubmedium CuleMania heeft Flick immers bij het bestuur gevraagd om een extra aanvaller voor volgend seizoen. Meer bepaald een linkerwinger met scorend vermogen, die eventueel ook centraal uit de voeten kan. Op die manier kan hij vaker roteren en zijn vaste sterkhouders meer welgekomen rust gunnen.

Eerst verkopen

Maar alvorens Barça zich kan versterken, moet het zelf aan de slag aan uitgaande zijde. De financiële situatie blijft immers zorgwekkend. Om nieuwe spelers te kunnen registreren moet de club eerst inkomsten genereren en loonmassa afbouwen. Met andere woorden: er zullen eerst spelers verkocht moeten worden. Jongens als Ansu Fati, Pablo Tore en Andreas Christensen worden genoemd, maar zij zullen slechts een beperkte som opbrengen.

Daarom zou Barcelona ook bereid zijn afscheid te nemen van Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger moet wel in staat zijn een aardig bedrag op te leveren. Er wordt gewag gemaakt van 65 à 75 miljoen euro in het beste geval. Araujo is onder Flick overigens niet altijd meer verzekerd van een basisplek en zou een vertrek dus niet uitsluiten. Afwachten welke clubs zich straks melden.

🚀

Barça wint dit seizoen de Champions League ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

36
36
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

72
72
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

127
127
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

126
126
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

114
114
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

203
203
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

183
183
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

189
189
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

265
265
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

412
412
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

581
581
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

227
227
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

310
310
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

583
583
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws