'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

838 stemmen
'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

Met een nul op negen dreigt Anderlecht hoogstens een bijrol te vertolken in de Champions' Play-Offs, al hopen de Brusselaars natuurlijk wel nog een Europees ticket te veroveren. Daarnaast heeft Paars-Wit haar zinnen tevens nog op de beker gezet, maar hoe dan ook is er nadien veel werk aan de winkel in het Lotto Park.

Daar gaat Olivier Renard sowieso een drukke zomer tegemoet. Niet alleen staat er om diverse redenen heel wat uitgaand verkeer op til, door hen op gepaste wijze te vervangen moet de sportief directeur de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie proberen te voorzien. Eenvoudiger gezegd dan gedaan, zo bleek reeds in januari.

LEES OOK: 'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

RSCA shopt in Afrika

Met een aantal aanwinsten trachtte Renard toen voor het eerst zijn stempel te drukken, maar hoewel vooral Lucas Hey en César Huerta tot dusver wel degelijk een meerwaarde bleken leidde dat net zomin als de trainerswissel nog niet tot het verhoopte succes. De sportieve baas schonk toen ook wel aandacht aan de RSCA Futures.

Om het degradatiespook te verjagen vervoegden met onder andere Enzo Sternal, Ibrahim Kanaté en Elyess Dao een aantal ruwe diamanten uit het buitenland de rangen. Om de kern nog beter te wapenen voor volgend seizoen lijkt Renard zijn vizier dit keer vooral op Marokko te richten, waar momenteel de Afrika Cup U17 plaatsvindt.

Renard vangt bot

De voorbije weken werden al tal van talenten die daar aan de slag zijn gelinkt aan Anderlecht. Aan dat lijstje mag volgens AfricaFoot nu ook Hamidou Diarra worden toegevoegd, een Malinese rechtsback die zijn opleiding genoot bij de Afrique Football Elite. Daar zit hij dit seizoen aan drie doelpunten en evenveel assists in 16 matchen.

Alleen dreigt Renard nog volgens dezelfde bron achter het net te vissen. Dankzij de samenwerking met diens huidige werkgever zou Diarra per slot van rekening weldra reeds zijn kribbel zetten onder een vijfjarig contract bij Stade de Reims, dat behalve Anderlecht op die manier ook onder andere RB Salzburg en Rennes te snel af blijft.

Renard mag niet overdrijven met buitenlanders voor de RSCA Futures

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

29
29
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

54
54
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

186
186
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

29
29
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

27
27
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

349
349
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

88
88
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

117
117
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

149
149
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

812
812
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

68
68
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

196
196
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

110
110
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

71
71
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

309
309
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

91
91
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

65
65
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

229
229
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

324
324
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

100
100
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

192
192
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

44
44
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

278
278
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

80
80

Meer sportnieuws