'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

door
'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

Met een nul op negen dreigt Anderlecht hoogstens een bijrol te vertolken in de Champions' Play-Offs, al hopen de Brusselaars natuurlijk wel nog een Europees ticket te veroveren. Daarnaast heeft Paars-Wit haar zinnen tevens nog op de beker gezet, maar hoe dan ook is er nadien veel werk aan de winkel in het Lotto Park.

Daar gaat Olivier Renard sowieso een drukke zomer tegemoet. Niet alleen staat er om diverse redenen heel wat uitgaand verkeer op til, door hen op gepaste wijze te vervangen moet de sportief directeur de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie proberen te voorzien. Eenvoudiger gezegd dan gedaan, zo bleek reeds in januari.

LEES OOK: Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

RSCA shopt in Afrika

Met een aantal aanwinsten trachtte Renard toen voor het eerst zijn stempel te drukken, maar hoewel vooral Lucas Hey en César Huerta tot dusver wel degelijk een meerwaarde bleken leidde dat net zomin als de trainerswissel nog niet tot het verhoopte succes. De sportieve baas schonk toen ook wel aandacht aan de RSCA Futures.

Om het degradatiespook te verjagen vervoegden met onder andere Enzo Sternal, Ibrahim Kanaté en Elyess Dao een aantal ruwe diamanten uit het buitenland de rangen. Om de kern nog beter te wapenen voor volgend seizoen lijkt Renard zijn vizier dit keer vooral op Marokko te richten, waar momenteel de Afrika Cup U17 plaatsvindt.

Renard vangt bot

De voorbije weken werden al tal van talenten die daar aan de slag zijn gelinkt aan Anderlecht. Aan dat lijstje mag volgens AfricaFoot nu ook Hamidou Diarra worden toegevoegd, een Malinese rechtsback die zijn opleiding genoot bij de Afrique Football Elite. Daar zit hij dit seizoen aan drie doelpunten en evenveel assists in 16 matchen.

Alleen dreigt Renard nog volgens dezelfde bron achter het net te vissen. Dankzij de samenwerking met diens huidige werkgever zou Diarra per slot van rekening weldra reeds zijn kribbel zetten onder een vijfjarig contract bij Stade de Reims, dat behalve Anderlecht op die manier ook onder andere RB Salzburg en Rennes te snel af blijft.

Renard mag niet overdrijven met buitenlanders voor de RSCA Futures

Meest recent

Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

81
81
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

54
54
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

20
20
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

70
70
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

96
96
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

185
185
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

86
86
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

718
718
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

105
105
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

155
155
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

14
14
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

603
603
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

303
303
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

216
216
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

113
113
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

37
37
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

376
376
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

293
293
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

159
159
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

213
213
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

114
114
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

42
42
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

108
108
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

580
580
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

73
73

Meer sportnieuws