'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

door
'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

Met een nul op negen dreigt Anderlecht hoogstens een bijrol te vertolken in de Champions' Play-Offs, al hopen de Brusselaars natuurlijk wel nog een Europees ticket te veroveren. Daarnaast heeft Paars-Wit haar zinnen tevens nog op de beker gezet, maar hoe dan ook is er nadien veel werk aan de winkel in het Lotto Park.

Daar gaat Olivier Renard sowieso een drukke zomer tegemoet. Niet alleen staat er om diverse redenen heel wat uitgaand verkeer op til, door hen op gepaste wijze te vervangen moet de sportief directeur de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie proberen te voorzien. Eenvoudiger gezegd dan gedaan, zo bleek reeds in januari.

LEES OOK: Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

RSCA shopt in Afrika

Met een aantal aanwinsten trachtte Renard toen voor het eerst zijn stempel te drukken, maar hoewel vooral Lucas Hey en César Huerta tot dusver wel degelijk een meerwaarde bleken leidde dat net zomin als de trainerswissel nog niet tot het verhoopte succes. De sportieve baas schonk toen ook wel aandacht aan de RSCA Futures.

Om het degradatiespook te verjagen vervoegden met onder andere Enzo Sternal, Ibrahim Kanaté en Elyess Dao een aantal ruwe diamanten uit het buitenland de rangen. Om de kern nog beter te wapenen voor volgend seizoen lijkt Renard zijn vizier dit keer vooral op Marokko te richten, waar momenteel de Afrika Cup U17 plaatsvindt.

Renard vangt bot

De voorbije weken werden al tal van talenten die daar aan de slag zijn gelinkt aan Anderlecht. Aan dat lijstje mag volgens AfricaFoot nu ook Hamidou Diarra worden toegevoegd, een Malinese rechtsback die zijn opleiding genoot bij de Afrique Football Elite. Daar zit hij dit seizoen aan drie doelpunten en evenveel assists in 16 matchen.

Alleen dreigt Renard nog volgens dezelfde bron achter het net te vissen. Dankzij de samenwerking met diens huidige werkgever zou Diarra per slot van rekening weldra reeds zijn kribbel zetten onder een vijfjarig contract bij Stade de Reims, dat behalve Anderlecht op die manier ook onder andere RB Salzburg en Rennes te snel af blijft.

Renard mag niet overdrijven met buitenlanders voor de RSCA Futures

Meest recent

'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

28
28
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

19
19
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

32
32
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

103
103
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

61
61
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

268
268
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

123
123
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

57
57
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

294
294
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

133
133
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

540
540
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

59
59
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

266
266
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

224
224
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

178
178
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

154
154
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

209
209
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

306
306
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

296
296
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

86
86
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

54
54
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

203
203

Meer sportnieuws