'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

838 stemmen
'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

Met een nul op negen dreigt Anderlecht hoogstens een bijrol te vertolken in de Champions' Play-Offs, al hopen de Brusselaars natuurlijk wel nog een Europees ticket te veroveren. Daarnaast heeft Paars-Wit haar zinnen tevens nog op de beker gezet, maar hoe dan ook is er nadien veel werk aan de winkel in het Lotto Park.

Daar gaat Olivier Renard sowieso een drukke zomer tegemoet. Niet alleen staat er om diverse redenen heel wat uitgaand verkeer op til, door hen op gepaste wijze te vervangen moet de sportief directeur de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie proberen te voorzien. Eenvoudiger gezegd dan gedaan, zo bleek reeds in januari.

LEES OOK: Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

RSCA shopt in Afrika

Met een aantal aanwinsten trachtte Renard toen voor het eerst zijn stempel te drukken, maar hoewel vooral Lucas Hey en César Huerta tot dusver wel degelijk een meerwaarde bleken leidde dat net zomin als de trainerswissel nog niet tot het verhoopte succes. De sportieve baas schonk toen ook wel aandacht aan de RSCA Futures.

Om het degradatiespook te verjagen vervoegden met onder andere Enzo Sternal, Ibrahim Kanaté en Elyess Dao een aantal ruwe diamanten uit het buitenland de rangen. Om de kern nog beter te wapenen voor volgend seizoen lijkt Renard zijn vizier dit keer vooral op Marokko te richten, waar momenteel de Afrika Cup U17 plaatsvindt.

Renard vangt bot

De voorbije weken werden al tal van talenten die daar aan de slag zijn gelinkt aan Anderlecht. Aan dat lijstje mag volgens AfricaFoot nu ook Hamidou Diarra worden toegevoegd, een Malinese rechtsback die zijn opleiding genoot bij de Afrique Football Elite. Daar zit hij dit seizoen aan drie doelpunten en evenveel assists in 16 matchen.

Alleen dreigt Renard nog volgens dezelfde bron achter het net te vissen. Dankzij de samenwerking met diens huidige werkgever zou Diarra per slot van rekening weldra reeds zijn kribbel zetten onder een vijfjarig contract bij Stade de Reims, dat behalve Anderlecht op die manier ook onder andere RB Salzburg en Rennes te snel af blijft.

Renard mag niet overdrijven met buitenlanders voor de RSCA Futures

Meest recent

'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

33
33
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

141
141
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

319
319
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

96
96
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

23
23
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

208
208
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

76
76
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

65
65
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

46
46
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

359
359
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

195
195
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

239
239
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

122
122
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

157
157
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

412
412
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

286
286
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

251
251
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

210
210
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

300
300
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

236
236
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

97
97
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

568
568
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

250
250
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

413
413

Meer sportnieuws