'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

838
'Renard loopt blauwtje: transfertarget weigert Anderlecht'

Met een nul op negen dreigt Anderlecht hoogstens een bijrol te vertolken in de Champions' Play-Offs, al hopen de Brusselaars natuurlijk wel nog een Europees ticket te veroveren. Daarnaast heeft Paars-Wit haar zinnen tevens nog op de beker gezet, maar hoe dan ook is er nadien veel werk aan de winkel in het Lotto Park.

Daar gaat Olivier Renard sowieso een drukke zomer tegemoet. Niet alleen staat er om diverse redenen heel wat uitgaand verkeer op til, door hen op gepaste wijze te vervangen moet de sportief directeur de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie proberen te voorzien. Eenvoudiger gezegd dan gedaan, zo bleek reeds in januari.

LEES OOK: 'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

RSCA shopt in Afrika

Met een aantal aanwinsten trachtte Renard toen voor het eerst zijn stempel te drukken, maar hoewel vooral Lucas Hey en César Huerta tot dusver wel degelijk een meerwaarde bleken leidde dat net zomin als de trainerswissel nog niet tot het verhoopte succes. De sportieve baas schonk toen ook wel aandacht aan de RSCA Futures.

Om het degradatiespook te verjagen vervoegden met onder andere Enzo Sternal, Ibrahim Kanaté en Elyess Dao een aantal ruwe diamanten uit het buitenland de rangen. Om de kern nog beter te wapenen voor volgend seizoen lijkt Renard zijn vizier dit keer vooral op Marokko te richten, waar momenteel de Afrika Cup U17 plaatsvindt.

Renard vangt bot

De voorbije weken werden al tal van talenten die daar aan de slag zijn gelinkt aan Anderlecht. Aan dat lijstje mag volgens AfricaFoot nu ook Hamidou Diarra worden toegevoegd, een Malinese rechtsback die zijn opleiding genoot bij de Afrique Football Elite. Daar zit hij dit seizoen aan drie doelpunten en evenveel assists in 16 matchen.

Alleen dreigt Renard nog volgens dezelfde bron achter het net te vissen. Dankzij de samenwerking met diens huidige werkgever zou Diarra per slot van rekening weldra reeds zijn kribbel zetten onder een vijfjarig contract bij Stade de Reims, dat behalve Anderlecht op die manier ook onder andere RB Salzburg en Rennes te snel af blijft.

Renard mag niet overdrijven met buitenlanders voor de RSCA Futures

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

20
20
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

36
36
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

34
34
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

106
106
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

45
45
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

218
218
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

119
119
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

93
93
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

108
108
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

94
94
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

327
327
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws