Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

1024 stemmen
Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

Na het volgende seizoen zijn de play-offs in principe verleden tijd, maar dat het laatste woord over het competitieformat nog niet gezegd is zal u vast niet zijn ontgaan. Nu doet de Pro League er nog een schepje bovenop door zélf voor onduidelijkheid te zorgen. 

De voornaamste reden dat er mogelijk juridische procedures zullen volgen tegen de geplande wijzigingen is het zogenaamde quotum voor U23-ploegen. Tenslotte zouden vanaf volgend seizoen vier beloftenteams gegarendeerd een plekje krijgen in de Challenger Pro League, met als gevolg dat hekkensluiter Jong Genk plots verzekerd is van het behoud.

LEES OOK: KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

Doek valt voor Jong Genk

In de Cegeka Arena duimt men alleszins dat daar geen verandering meer in komt, want na de nederlaag tegen Club Luik is de sportieve degradatie nu definitief een feit. Alleen de competitiehervorming kan nu dus nog soelaas brengen voor de Limburgse jonkies, die anders toch zullen zakken naar Eerste Nationale. Dat wordt bevestigd door de Pro League.

"Het doek valt voor Jong Genk. De Limburgers kunnen op één speeldag van het einde RFC Seraing niet meer bijhalen. Met 14 punten uit 28 matchen leggen de jonkies van Genk het slechtste rapport van de Challenger Pro League voor. Het zat er al langer aan te komen, maar volgend seizoen zien we Jong Genk niet terug in de Challenger Pro League."

Wachten op reddingsboei

"Omwille van de nederlaag op het veld van RFC Liège kunnen de Limburgers de degradatie niet meer ontlopen. Na het faillissement van KMSK Deinze degradeert de Limburgse beloftenploeg als enige rechtstreeks naar eerste nationale", luidt het daar op de officiële kanalen. Opvallend: over de eventuele reddingsboei wordt alvast met geen woord gerept.

Het Belang van Limburg benadrukt dan ook nog eens dat Jong Genk door het quotum normaal gezien zal worden opgevist. Tenminste: indien het format wordt goedgekeurd door de Hoge Raad van de voetbalbond. Ten vroegste in mei wordt er groen licht verwacht, al zullen er dan mogelijk dus tevens nog klachten volgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Jong Genk alsnog zal zakken?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

12
12
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

90
90
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

81
81
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

81
81
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

264
264
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

154
154
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

145
145
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

340
340
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

590
590
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3406
3406
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

57
57
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

221
221
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws