Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

door
Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

Na het volgende seizoen zijn de play-offs in principe verleden tijd, maar dat het laatste woord over het competitieformat nog niet gezegd is zal u vast niet zijn ontgaan. Nu doet de Pro League er nog een schepje bovenop door zélf voor onduidelijkheid te zorgen. 

De voornaamste reden dat er mogelijk juridische procedures zullen volgen tegen de geplande wijzigingen is het zogenaamde quotum voor U23-ploegen. Tenslotte zouden vanaf volgend seizoen vier beloftenteams gegarendeerd een plekje krijgen in de Challenger Pro League, met als gevolg dat hekkensluiter Jong Genk plots verzekerd is van het behoud.

LEES OOK: Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

Doek valt voor Jong Genk

In de Cegeka Arena duimt men alleszins dat daar geen verandering meer in komt, want na de nederlaag tegen Club Luik is de sportieve degradatie nu definitief een feit. Alleen de competitiehervorming kan nu dus nog soelaas brengen voor de Limburgse jonkies, die anders toch zullen zakken naar Eerste Nationale. Dat wordt bevestigd door de Pro League.

"Het doek valt voor Jong Genk. De Limburgers kunnen op één speeldag van het einde RFC Seraing niet meer bijhalen. Met 14 punten uit 28 matchen leggen de jonkies van Genk het slechtste rapport van de Challenger Pro League voor. Het zat er al langer aan te komen, maar volgend seizoen zien we Jong Genk niet terug in de Challenger Pro League."

Wachten op reddingsboei

"Omwille van de nederlaag op het veld van RFC Liège kunnen de Limburgers de degradatie niet meer ontlopen. Na het faillissement van KMSK Deinze degradeert de Limburgse beloftenploeg als enige rechtstreeks naar eerste nationale", luidt het daar op de officiële kanalen. Opvallend: over de eventuele reddingsboei wordt alvast met geen woord gerept.

Het Belang van Limburg benadrukt dan ook nog eens dat Jong Genk door het quotum normaal gezien zal worden opgevist. Tenminste: indien het format wordt goedgekeurd door de Hoge Raad van de voetbalbond. Ten vroegste in mei wordt er groen licht verwacht, al zullen er dan mogelijk dus tevens nog klachten volgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Jong Genk alsnog zal zakken?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

21
21
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

21
21
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

18
18
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

84
84
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

225
225
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

134
134
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

276
276
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

151
151
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

190
190
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

33
33
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

44
44
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

610
610
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

722
722
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

120
120
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

300
300
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

368
368
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

457
457
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

394
394
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

373
373
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

566
566
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

403
403
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

458
458
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

233
233
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws