Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

1024 stemmen
Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

Na het volgende seizoen zijn de play-offs in principe verleden tijd, maar dat het laatste woord over het competitieformat nog niet gezegd is zal u vast niet zijn ontgaan. Nu doet de Pro League er nog een schepje bovenop door zélf voor onduidelijkheid te zorgen. 

De voornaamste reden dat er mogelijk juridische procedures zullen volgen tegen de geplande wijzigingen is het zogenaamde quotum voor U23-ploegen. Tenslotte zouden vanaf volgend seizoen vier beloftenteams gegarendeerd een plekje krijgen in de Challenger Pro League, met als gevolg dat hekkensluiter Jong Genk plots verzekerd is van het behoud.

Doek valt voor Jong Genk

In de Cegeka Arena duimt men alleszins dat daar geen verandering meer in komt, want na de nederlaag tegen Club Luik is de sportieve degradatie nu definitief een feit. Alleen de competitiehervorming kan nu dus nog soelaas brengen voor de Limburgse jonkies, die anders toch zullen zakken naar Eerste Nationale. Dat wordt bevestigd door de Pro League.

"Het doek valt voor Jong Genk. De Limburgers kunnen op één speeldag van het einde RFC Seraing niet meer bijhalen. Met 14 punten uit 28 matchen leggen de jonkies van Genk het slechtste rapport van de Challenger Pro League voor. Het zat er al langer aan te komen, maar volgend seizoen zien we Jong Genk niet terug in de Challenger Pro League."

Wachten op reddingsboei

"Omwille van de nederlaag op het veld van RFC Liège kunnen de Limburgers de degradatie niet meer ontlopen. Na het faillissement van KMSK Deinze degradeert de Limburgse beloftenploeg als enige rechtstreeks naar eerste nationale", luidt het daar op de officiële kanalen. Opvallend: over de eventuele reddingsboei wordt alvast met geen woord gerept.

Het Belang van Limburg benadrukt dan ook nog eens dat Jong Genk door het quotum normaal gezien zal worden opgevist. Tenminste: indien het format wordt goedgekeurd door de Hoge Raad van de voetbalbond. Ten vroegste in mei wordt er groen licht verwacht, al zullen er dan mogelijk dus tevens nog klachten volgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Jong Genk alsnog zal zakken?

Meest recent

Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

42
42
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

27
27
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

29
29
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

113
113
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

42
42
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

42
42
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

85
85
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

76
76
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

33
33
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

51
51
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

296
296
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

52
52
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

175
175
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

237
237
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

63
63
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

165
165
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

256
256
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

191
191
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

128
128
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

378
378
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

241
241
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

238
238
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

280
280
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

424
424
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

275
275

Meer sportnieuws