Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

1024 stemmen
Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

Na het volgende seizoen zijn de play-offs in principe verleden tijd, maar dat het laatste woord over het competitieformat nog niet gezegd is zal u vast niet zijn ontgaan. Nu doet de Pro League er nog een schepje bovenop door zélf voor onduidelijkheid te zorgen. 

De voornaamste reden dat er mogelijk juridische procedures zullen volgen tegen de geplande wijzigingen is het zogenaamde quotum voor U23-ploegen. Tenslotte zouden vanaf volgend seizoen vier beloftenteams gegarendeerd een plekje krijgen in de Challenger Pro League, met als gevolg dat hekkensluiter Jong Genk plots verzekerd is van het behoud.

Doek valt voor Jong Genk

In de Cegeka Arena duimt men alleszins dat daar geen verandering meer in komt, want na de nederlaag tegen Club Luik is de sportieve degradatie nu definitief een feit. Alleen de competitiehervorming kan nu dus nog soelaas brengen voor de Limburgse jonkies, die anders toch zullen zakken naar Eerste Nationale. Dat wordt bevestigd door de Pro League.

"Het doek valt voor Jong Genk. De Limburgers kunnen op één speeldag van het einde RFC Seraing niet meer bijhalen. Met 14 punten uit 28 matchen leggen de jonkies van Genk het slechtste rapport van de Challenger Pro League voor. Het zat er al langer aan te komen, maar volgend seizoen zien we Jong Genk niet terug in de Challenger Pro League."

Wachten op reddingsboei

"Omwille van de nederlaag op het veld van RFC Liège kunnen de Limburgers de degradatie niet meer ontlopen. Na het faillissement van KMSK Deinze degradeert de Limburgse beloftenploeg als enige rechtstreeks naar eerste nationale", luidt het daar op de officiële kanalen. Opvallend: over de eventuele reddingsboei wordt alvast met geen woord gerept.

Het Belang van Limburg benadrukt dan ook nog eens dat Jong Genk door het quotum normaal gezien zal worden opgevist. Tenminste: indien het format wordt goedgekeurd door de Hoge Raad van de voetbalbond. Ten vroegste in mei wordt er groen licht verwacht, al zullen er dan mogelijk dus tevens nog klachten volgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Jong Genk alsnog zal zakken?

Meest recent

'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

25
25
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

125
125
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

110
110
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

155
155
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

109
109
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

686
686
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

161
161
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

306
306
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

345
345
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

164
164
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

431
431
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

320
320
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

494
494
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

467
467
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

108
108
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

219
219
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

142
142
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

213
213
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

344
344
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

484
484
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

208
208
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

658
658
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

471
471

Meer sportnieuws