Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

door
Pro League verrast en kondigt degradatie Jong Genk aan

Na het volgende seizoen zijn de play-offs in principe verleden tijd, maar dat het laatste woord over het competitieformat nog niet gezegd is zal u vast niet zijn ontgaan. Nu doet de Pro League er nog een schepje bovenop door zélf voor onduidelijkheid te zorgen. 

De voornaamste reden dat er mogelijk juridische procedures zullen volgen tegen de geplande wijzigingen is het zogenaamde quotum voor U23-ploegen. Tenslotte zouden vanaf volgend seizoen vier beloftenteams gegarendeerd een plekje krijgen in de Challenger Pro League, met als gevolg dat hekkensluiter Jong Genk plots verzekerd is van het behoud.

LEES OOK: Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

Doek valt voor Jong Genk

In de Cegeka Arena duimt men alleszins dat daar geen verandering meer in komt, want na de nederlaag tegen Club Luik is de sportieve degradatie nu definitief een feit. Alleen de competitiehervorming kan nu dus nog soelaas brengen voor de Limburgse jonkies, die anders toch zullen zakken naar Eerste Nationale. Dat wordt bevestigd door de Pro League.

"Het doek valt voor Jong Genk. De Limburgers kunnen op één speeldag van het einde RFC Seraing niet meer bijhalen. Met 14 punten uit 28 matchen leggen de jonkies van Genk het slechtste rapport van de Challenger Pro League voor. Het zat er al langer aan te komen, maar volgend seizoen zien we Jong Genk niet terug in de Challenger Pro League."

Wachten op reddingsboei

"Omwille van de nederlaag op het veld van RFC Liège kunnen de Limburgers de degradatie niet meer ontlopen. Na het faillissement van KMSK Deinze degradeert de Limburgse beloftenploeg als enige rechtstreeks naar eerste nationale", luidt het daar op de officiële kanalen. Opvallend: over de eventuele reddingsboei wordt alvast met geen woord gerept.

Het Belang van Limburg benadrukt dan ook nog eens dat Jong Genk door het quotum normaal gezien zal worden opgevist. Tenminste: indien het format wordt goedgekeurd door de Hoge Raad van de voetbalbond. Ten vroegste in mei wordt er groen licht verwacht, al zullen er dan mogelijk dus tevens nog klachten volgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Jong Genk alsnog zal zakken?

Meest recent

Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

2
2
Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

53
53
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

107
107
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

26
26
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

79
79
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

316
316
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

108
108
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

83
83
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

172
172
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

80
80
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

162
162
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

134
134
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

44
44
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

86
86
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

334
334
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

88
88
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

368
368
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

38
38
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

89
89
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

111
111
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

322
322
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

259
259
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

606
606
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

581
581

Meer sportnieuws