Chery verrast na 0 op 9: "Dat is een lichtpuntje"

door
Chery verrast na 0 op 9:

De Champions' Play-Off ontpopte zich de voorbije weken tot een competitie op twee snelheden. De kloof tussen de eerste en laatste drie blijkt immers zeer groot. Antwerp moet vrede nemen met een bijrol in die laatste categorie en blijft zelfs achter met nul op negen.

Nadat ze eerder al slaag kregen van Union en onderuit gingen tegen Club Brugge, leed de Great Old zondag immers ook nog een pijnlijke nederlaag tegen een rechtstreekse concurrent. AA Gent kwam met 0-1 winnen op de Bosuil.

LEES OOK: Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

Chery blijft optimistisch

Dat had Antwerp vooral aan zichzelf te wijten. Het maakte zelf zijn kansen niet af en slikte ook op zeer klungelige wijze een tegendoelpunt. Daardoor zakt het weg naar de zesde plaats, op drie punten van Anderlecht en Gent.

Een rampscenario dreigt opnieuw voor de club, maar niet iedereen laat het hoofd al hangen. Tjaronn Chery toont zich nog steeds strijdbaar en hoopt op een snelle kentering.

Spel is lichtpuntje voor Antwerp

"Het verschil is maar drie punten, toch. Als we van Anderlecht winnen, staan we weer allemaal gelijk", merkt hij immers op bij Gazet van Antwerpen. "Het spel moeten we meenemen als lichtpuntje, ook al klinkt dat raar na een nederlaag. Er kan nog veel gebeuren. We mogen ons nu geen negatieve spiraal aanpraten. Als we één keer die goals weer maken, keert het tij wel weer."

Volgende week moet Antwerp naar het Lotto Park, waar het eveneens tot dusver puntenloze Anderlecht als tegenstander wacht. Drie punten zijn noodzakelijk voor de Great Old, anders dreigt het een mission impossible te worden om nog een Europees ticket te pakken.

Zal Antwerp volgende week voor de kentering zorgen?

Meest recent

Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

19
19
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

179
179
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

155
155
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

249
249
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

64
64
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

132
132
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

181
181
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

200
200
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

47
47
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

298
298
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

85
85
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

63
63
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

25
25
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

222
222
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

456
456
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

153
153
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

167
167
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

89
89
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

152
152
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

526
526
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

187
187
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

108
108
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

696
696
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

199
199
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

54
54

Meer sportnieuws