Andries Ulderink scherp: "Dat kan gewoon niet"

door
Andries Ulderink scherp:

Royal Antwerp FC speelde vorig jaar schabouwelijke Play-Offs, dit seizoen lijken ze verder te gaan op dat elan. Een 0 op 9 lonkt. Trainer Andries Ulderink kent een dramatische start op de Bosuil. Wat had hij te zeggen na deze nederlaag?

LEES OOK: Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Antwerp pakt 0 op 9

Jonas De Roeck werd ontslagen wegens het mindere voetbal en de povere resultaten. Andries Ulderink moest voor beterschap zorgen, maar valt dat even tegen... De start is met 1 op 15 rampzalig.

Al verdiende Antwerp meer tegen AA Gent. De 0-1 was gevleid. "In de eerste helft hebben we enorm veel gevaarlijke momenten gecreëerd. In de tweede helft trok Gent zich wat verder terug en ging het wat compacter spelen. Toen werd het voor ons wat moeilijker om grote kansen te creëren", stelde hij vast bij Sporza. 

"Als je dan blijft drukken, weet je ook dat je tegen omschakelmomenten van Gent kan aanlopen. Ik kan de ploeg eigenlijk alleen maar een compliment geven voor de manier waarop ze vandaag gestreden hebben", vertelt hij.

Verliezen tegen Anderlecht 'verboden'

Mooie woorden, maar een 0 op 9 staat wel op het bord. Dat is een fikse tegenvaller en bovendien staat Antwerp nu zesde. Volgende week mogen ze absoluut niet verliezen in Anderlecht, anders dreigt wéér een jaar zonder Europees voetbal. Een blamage voor een topclub.

Ulderink legt de huidige lat dan ook hoger. "We moeten ook kritisch zijn. De doelpunten die we de laatste drie wedstrijden weggeven, dat kan gewoon niet. Zo wordt het heel lastig om wedstrijden te winnen. We moeten dit een keer gaan omdraaien."

Is Ulderink volgend jaar nog coach van Antwerp?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

103
103
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

155
155
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

186
186
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

100
100
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

102
102
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

185
185
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

137
137
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1206
1206
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

78
78
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

529
529
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1063
1063
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

400
400
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

895
895

Meer sportnieuws