'Grote verbouwing Anderlecht: 15 transfers in de maak'

door
'Grote verbouwing Anderlecht: 15 transfers in de maak'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen met een flinke sisser te eindigen. Na een nul op negen is het nu al in de Champions' Play-Off veroordeeld door niet meer dan een bijrol en zal het tegen Antwerp en AA Gent nog volop aan de bak moeten om de vierde plaats veilig te stellen. Alle hoop is nu gevestigd op de beker.

Maar op dit moment lijkt de kans niet bijster groot dat Anderlecht op 4 mei zijn eerste trofee sinds 2017 zal pakken. In de finale treft het opnieuw Club Brugge, dat het twee weken geleden nog zeer makkelijk haalde met 2-0. Anderlecht lijkt op dit moment gewoon de kwaliteit niet te hebben om hen het vuur aan de schenen te leggen.

LEES OOK: 'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

Minstens tien vertrekkers bij Anderlecht

Om daar volgend seizoen verandering in te kunnen brengen, zal er volgens Het Nieuwsblad in de zomer een stevige renovatie plaatsvinden bij Paars-Wit. Olivier Renard zal veel werk hebben om de kern te verbouwen.

De verwachting is dat er minstens tien spelers zullen vertrekken. Huurlingen Dendoncker, Adryelson en Edozie blijven niet, Vertonghen stopt, Flips en Foket zijn overbodig, Vazquez mag weg en de toekomst van spelers als Stroeykens, Verschaeren, Leoni, Rits en Dolberg is nog een vraagteken.

Renard zoekt versterking

Daar zullen minstens een vijftal inkomende transfers tegenover staan. Anderlecht zoekt nog minstens twee centrale verdedigers die meer voetballend vermogen moeten brengen, terwijl er ook zeker een spits bij zal komen.

Daarnaast zou Renard ook nog versterking zoeken op de flanken, waar er meer snelheid en diepgang gebracht moet worden. De sportief directeur zal ook spelers met meer persoonlijkheid moeten vinden, want dat bleek de voorbije weken een pijnpunt. In totaal zal Anderlecht dus snel uitkomen op een vijftiental transfers.

Geloof je dat Anderlecht zich in de zomer zal kunnen versterken?

Meest recent

Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

6
6
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

92
92
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

275
275
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

223
223
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

158
158
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

107
107
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

69
69
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

513
513
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

300
300
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

298
298
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

363
363
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

203
203
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

170
170
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

322
322
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

784
784
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

264
264
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

210
210
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

117
117
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

181
181
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

84
84
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

294
294
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1056
1056
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

346
346
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

365
365

Meer sportnieuws