Geen Hazard: 2 sterkhouders Anderlecht neergesabeld

226 stemmen
Geen Hazard: 2 sterkhouders Anderlecht neergesabeld

Anderlecht beleefde vorig weekend een nieuw dieptepunt met een derde kansloze nederlaag op rij. Deze keer ging het met 2-0 onderuit in de derby tegen Union, dat nochtans lang geen grootse partij speelde. De crisis bij Paars-Wit duurt op die manier verder.

Met de aanstelling van Besnik Hasi hadden ze gehoopt nog de top drie te kunnen bestormen, maar dat is nu al een utopie. Na de nul op negen is de achterstand op Union al opgelopen tot elf punten en dus moet Anderlecht hopen op de vierde plaats en de bekerfinale.

LEES OOK: 'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Onfortuinlijke Hazard toont wel persoonlijkheid

Ook dat zal nog lastig worden, gezien het dramatische niveau dat Anderlecht in de laatste matchen aantikt. Ook de ervaren rotten slagen er niet in om de ploeg op sleeptouw te nemen. Na de nederlaag op Union werd vooral Thorgan Hazard zwaar aangepakt.

De ex-Rode Duivel lag met balverlies immers aan de basis van de openingsgoal, iets wat hem ook twee weken geleden tegen Club al overkwam. Alexandre Teklak vindt de kritiek echter niet helemaal terecht. "Je kan Hazard zijn slechte match verwijten, maar hij toont tenminste persoonlijkheid", stelt de analist in La Dernière Heure.

Dendoncker en Dolberg onzichtbaar

"Hij beweegt, hij vraagt de bal, hij probeert dingen... Hij wil meer tonen, want gezien zijn statuut voelt hij zich daartoe verplicht. Dan verwacht ik veel meer van Leander Dendoncker en Kasper Dolberg", gaat Teklak verder.

Zij verstoppen zich veel te veel volgens hem. "Ze moeten meer temperament tonen! Toon dat je in het buitenland gespeeld hebt, dat je goesting hebt, dat je kwaliteit hebt... Je kan wel zeggen dat dat niet in hun aard zit, maar dat zou wel moeten", besluit Teklak.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

23
23
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

72
72
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

375
375
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

34
34
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

44
44
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

295
295
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

411
411
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

496
496
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

825
825
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

520
520
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

148
148
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

399
399
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

715
715
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

303
303
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

231
231
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

105
105
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws