Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

7457
Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

Club Brugge heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de titelstrijd. Blauw-Zwart pakte op eigen veld immers de scalp van leider KRC Genk en naderde zo tot op slechts één puntje. Al had het daar wel een late strafschop voor nodig.

Voor aanvang van de titelclash stond er behoorlijk wat druk op de Brugse ketel. Bij een nederlaag zou de regerende kampioen immers serieus uit de titelstrijd geslagen worden. Aanvankelijk leek Blauw-Zwart ook last te hebben met die omstandigheden. Zo kwam Genk in de aanvangsfase beter voor de dag.

Maar naarmate de eerste helft vorderde, wist Club het evenwicht te herstellen. En in de tweede helft trok de thuisploeg het laken zelfs naar zich toe. Dat had wel te maken met de instelling van Genk. Zo leken de Limburgers op een puntje te speculeren. Bijna wisten ze hun slag ook thuis te halen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Fink kritisch

Dat was evenwel buiten de slotminuten gerekend. Zo werd Romeo Vermant neergetrokken door Mujaid Sadick, waarna Nikolas Sattlberger doorging op het been van Christos Tzolis. Scheidsrechter Nicolas Laforge leek even te twijfelen, maar gaf toch strafschop. Maxim De Cuyper trapte de elfmeter met wat geluk binnen.

Genk-coach Thorsten Fink uitte achteraf echter zijn bedenkingen bij die bewuste fase. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Dubbele overtreding

In de herhalingen leek de fout van Sattlberger nochtans duidelijk. Bovendien had de bal ook gerust op de stip kunnen gaan voor de catchgreep van Sadick. Al bij al leek het dus toch een terechte beslissing van Laforge, die bovendien niet werd gecorrigeerd door de VAR. "Bij Genk was er protest, maar ik denk dat er geen twijfel mogelijk is. Eigenlijk was het zelfs al fout van Sadick", stelde commentator Peter Vandenbempt bij DAZN. "Het zijn eigenlijk twee overtredingen, je kan nog kiezen", vulde analist Gert Verheyen aan.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

0
0
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

46
46
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

11
11
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

12
12
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

27
27
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

59
59
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

29
29
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

88
88
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

105
105
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

206
206
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

178
178
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

242
242
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

123
123
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

118
118
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

85
85
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

28
28
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

50
50
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

195
195
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

255
255
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

115
115
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

97
97
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

44
44
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

63
63
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

78
78
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

38
38

Meer sportnieuws