Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

door
Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

Club Brugge heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de titelstrijd. Blauw-Zwart pakte op eigen veld immers de scalp van leider KRC Genk en naderde zo tot op slechts één puntje. Al had het daar wel een late strafschop voor nodig.

Voor aanvang van de titelclash stond er behoorlijk wat druk op de Brugse ketel. Bij een nederlaag zou de regerende kampioen immers serieus uit de titelstrijd geslagen worden. Aanvankelijk leek Blauw-Zwart ook last te hebben met die omstandigheden. Zo kwam Genk in de aanvangsfase beter voor de dag.

Maar naarmate de eerste helft vorderde, wist Club het evenwicht te herstellen. En in de tweede helft trok de thuisploeg het laken zelfs naar zich toe. Dat had wel te maken met de instelling van Genk. Zo leken de Limburgers op een puntje te speculeren. Bijna wisten ze hun slag ook thuis te halen.

LEES OOK: Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

Fink kritisch

Dat was evenwel buiten de slotminuten gerekend. Zo werd Romeo Vermant neergetrokken door Mujaid Sadick, waarna Nikolas Sattlberger doorging op het been van Christos Tzolis. Scheidsrechter Nicolas Laforge leek even te twijfelen, maar gaf toch strafschop. Maxim De Cuyper trapte de elfmeter met wat geluk binnen.

Genk-coach Thorsten Fink uitte achteraf echter zijn bedenkingen bij die bewuste fase. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Dubbele overtreding

In de herhalingen leek de fout van Sattlberger nochtans duidelijk. Bovendien had de bal ook gerust op de stip kunnen gaan voor de catchgreep van Sadick. Al bij al leek het dus toch een terechte beslissing van Laforge, die bovendien niet werd gecorrigeerd door de VAR. "Bij Genk was er protest, maar ik denk dat er geen twijfel mogelijk is. Eigenlijk was het zelfs al fout van Sadick", stelde commentator Peter Vandenbempt bij DAZN. "Het zijn eigenlijk twee overtredingen, je kan nog kiezen", vulde analist Gert Verheyen aan.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

4
4
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

11
11
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

64
64
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

149
149
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

129
129
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

22
22
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

131
131
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

187
187
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

225
225
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

136
136
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

46
46
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

97
97
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

251
251
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

57
57
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

92
92
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

37
37
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

69
69
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

293
293
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

98
98
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

283
283
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

254
254
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

202
202
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

525
525
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

75
75

Meer sportnieuws