Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

7457 stemmen
Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

Club Brugge heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de titelstrijd. Blauw-Zwart pakte op eigen veld immers de scalp van leider KRC Genk en naderde zo tot op slechts één puntje. Al had het daar wel een late strafschop voor nodig.

Voor aanvang van de titelclash stond er behoorlijk wat druk op de Brugse ketel. Bij een nederlaag zou de regerende kampioen immers serieus uit de titelstrijd geslagen worden. Aanvankelijk leek Blauw-Zwart ook last te hebben met die omstandigheden. Zo kwam Genk in de aanvangsfase beter voor de dag.

Maar naarmate de eerste helft vorderde, wist Club het evenwicht te herstellen. En in de tweede helft trok de thuisploeg het laken zelfs naar zich toe. Dat had wel te maken met de instelling van Genk. Zo leken de Limburgers op een puntje te speculeren. Bijna wisten ze hun slag ook thuis te halen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Fink kritisch

Dat was evenwel buiten de slotminuten gerekend. Zo werd Romeo Vermant neergetrokken door Mujaid Sadick, waarna Nikolas Sattlberger doorging op het been van Christos Tzolis. Scheidsrechter Nicolas Laforge leek even te twijfelen, maar gaf toch strafschop. Maxim De Cuyper trapte de elfmeter met wat geluk binnen.

Genk-coach Thorsten Fink uitte achteraf echter zijn bedenkingen bij die bewuste fase. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Dubbele overtreding

In de herhalingen leek de fout van Sattlberger nochtans duidelijk. Bovendien had de bal ook gerust op de stip kunnen gaan voor de catchgreep van Sadick. Al bij al leek het dus toch een terechte beslissing van Laforge, die bovendien niet werd gecorrigeerd door de VAR. "Bij Genk was er protest, maar ik denk dat er geen twijfel mogelijk is. Eigenlijk was het zelfs al fout van Sadick", stelde commentator Peter Vandenbempt bij DAZN. "Het zijn eigenlijk twee overtredingen, je kan nog kiezen", vulde analist Gert Verheyen aan.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

57
57
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

65
65
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

27
27
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

67
67
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

207
207
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

429
429
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

68
68
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

271
271
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

409
409
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

362
362
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

358
358
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

272
272
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

244
244
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

466
466
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

314
314
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

293
293
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

308
308
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

83
83
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

201
201
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

199
199
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

180
180
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

64
64
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

328
328
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

503
503

Meer sportnieuws