Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

door
Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

Club Brugge heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de titelstrijd. Blauw-Zwart pakte op eigen veld immers de scalp van leider KRC Genk en naderde zo tot op slechts één puntje. Al had het daar wel een late strafschop voor nodig.

Voor aanvang van de titelclash stond er behoorlijk wat druk op de Brugse ketel. Bij een nederlaag zou de regerende kampioen immers serieus uit de titelstrijd geslagen worden. Aanvankelijk leek Blauw-Zwart ook last te hebben met die omstandigheden. Zo kwam Genk in de aanvangsfase beter voor de dag.

Maar naarmate de eerste helft vorderde, wist Club het evenwicht te herstellen. En in de tweede helft trok de thuisploeg het laken zelfs naar zich toe. Dat had wel te maken met de instelling van Genk. Zo leken de Limburgers op een puntje te speculeren. Bijna wisten ze hun slag ook thuis te halen.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Fink kritisch

Dat was evenwel buiten de slotminuten gerekend. Zo werd Romeo Vermant neergetrokken door Mujaid Sadick, waarna Nikolas Sattlberger doorging op het been van Christos Tzolis. Scheidsrechter Nicolas Laforge leek even te twijfelen, maar gaf toch strafschop. Maxim De Cuyper trapte de elfmeter met wat geluk binnen.

Genk-coach Thorsten Fink uitte achteraf echter zijn bedenkingen bij die bewuste fase. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Dubbele overtreding

In de herhalingen leek de fout van Sattlberger nochtans duidelijk. Bovendien had de bal ook gerust op de stip kunnen gaan voor de catchgreep van Sadick. Al bij al leek het dus toch een terechte beslissing van Laforge, die bovendien niet werd gecorrigeerd door de VAR. "Bij Genk was er protest, maar ik denk dat er geen twijfel mogelijk is. Eigenlijk was het zelfs al fout van Sadick", stelde commentator Peter Vandenbempt bij DAZN. "Het zijn eigenlijk twee overtredingen, je kan nog kiezen", vulde analist Gert Verheyen aan.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

10
10
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

13
13
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

83
83
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

59
59
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

82
82
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

50
50
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

78
78
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

134
134
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

40
40
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

702
702
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

69
69
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

330
330
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

83
83
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

356
356
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

382
382
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

61
61
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

182
182
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

150
150
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

229
229

Meer sportnieuws