Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

door
Te lichte strafschop voor Club? Verheyen klaar en duidelijk

Club Brugge heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de titelstrijd. Blauw-Zwart pakte op eigen veld immers de scalp van leider KRC Genk en naderde zo tot op slechts één puntje. Al had het daar wel een late strafschop voor nodig.

Voor aanvang van de titelclash stond er behoorlijk wat druk op de Brugse ketel. Bij een nederlaag zou de regerende kampioen immers serieus uit de titelstrijd geslagen worden. Aanvankelijk leek Blauw-Zwart ook last te hebben met die omstandigheden. Zo kwam Genk in de aanvangsfase beter voor de dag.

Maar naarmate de eerste helft vorderde, wist Club het evenwicht te herstellen. En in de tweede helft trok de thuisploeg het laken zelfs naar zich toe. Dat had wel te maken met de instelling van Genk. Zo leken de Limburgers op een puntje te speculeren. Bijna wisten ze hun slag ook thuis te halen.

LEES OOK: Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

Fink kritisch

Dat was evenwel buiten de slotminuten gerekend. Zo werd Romeo Vermant neergetrokken door Mujaid Sadick, waarna Nikolas Sattlberger doorging op het been van Christos Tzolis. Scheidsrechter Nicolas Laforge leek even te twijfelen, maar gaf toch strafschop. Maxim De Cuyper trapte de elfmeter met wat geluk binnen.

Genk-coach Thorsten Fink uitte achteraf echter zijn bedenkingen bij die bewuste fase. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Dubbele overtreding

In de herhalingen leek de fout van Sattlberger nochtans duidelijk. Bovendien had de bal ook gerust op de stip kunnen gaan voor de catchgreep van Sadick. Al bij al leek het dus toch een terechte beslissing van Laforge, die bovendien niet werd gecorrigeerd door de VAR. "Bij Genk was er protest, maar ik denk dat er geen twijfel mogelijk is. Eigenlijk was het zelfs al fout van Sadick", stelde commentator Peter Vandenbempt bij DAZN. "Het zijn eigenlijk twee overtredingen, je kan nog kiezen", vulde analist Gert Verheyen aan.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

66
66
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

265
265
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

43
43
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

106
106
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

276
276
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

77
77
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

120
120
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

260
260
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

100
100
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

483
483
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

602
602
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

186
186
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

484
484
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

67
67
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

189
189
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

773
773
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

705
705
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

976
976
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

287
287
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

77
77
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

45
45
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

204
204
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

201
201

Meer sportnieuws