Hasi brandt zijn vingers: "Zelfs Hazard heeft er last van"

375
Hasi brandt zijn vingers:

Voor RSC Anderlecht zijn de Champions' Play-Offs tot dusver geen pretje. Na drie speeldagen telt de recordkampioen nog steeds nul punten in de nacompetitie. Nieuwe coach Besnik Hasi krijgt zijn ploeg voorlopig niet op de rails.

De recordkampioen is andermaal bezig aan een wisselvallig seizoen, maar hoopt desondanks toch een goede beurt te maken tijdens de weken van de waarheid. Om die kansen te vergroten besloot het bestuur in aanloop naar de Play-Offs om drastisch in te grijpen. Zo werd de samenwerking met David Hubert als hoofdcoach al na enkele maanden stopgezet.

Om hem te vervangen werd oude bekend Besnik Hasi terug in huis gehaald. Die kent de club natuurlijk goed en leidde RSCA eerder al naar de prijzen na een comeback. Bovendien is hij in principe een trainer die via zijn strakke organisatie in staat moet zijn om op korte termijn resultaten te behalen. Voorlopig leverde zijn aanstelling echter bitter weinig op.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Verkeerd spelsysteem?

Hasi werd weliswaar niet geholpen door de omstandigheden. Zo werkte RSCA een lastig programma af met drie opeenvolgende duels tegen de titelkandidaten. Daarnaast moet hij verschillende geblesseerden missen en kampen heel wat met een vormdip. Maar de trainer is zelf ook niet vrij van zonden. Er kunnen bijvoorbeeld vragen gesteld worden bij zijn tactische keuzes.

Philippe Albert vindt het speelsysteem van Hasi alvast niet geschikt voor dit Paars-Wit. "Zijn gameplan met vijf verdedigers is te defensief en werkt niet", klinkt het bij SudPresse. "Het is hoog tijd om terug te keren naar meer rationele keuzes, op een systeem dat beter past binnen de cultuur van de club. Zaterdag stonden acht defensief georiënteerde spelers in de basis. Hierdoor was Dolberg veel te geïsoleerd."

Theater langs de zijlijn

Maar niet alleen zijn tactische keuzes worden in twijfel getrokken. Ook zijn houding naast de lijn zorgt voor bedenkingen. Na de matchen toonde Hasi zich tot dusver erg nuchter en sereen in zijn analyses. Een enorm contrast met zijn gedrag tijdens de matchen. Zaterdag op Union stond hij negentig minuten lang te brullen, gesticuleren, grommelen, ... voor zijn dug-out. Veel leverde dat echter niet op.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vraagt zich dan ook af of dit wel de juiste werkwijze is voor een nu al broze ploeg. "Niets lijkt goed. Het loopt niet goed bij Paars-Wit, maar op die manier telkens de afkeuring laten blijken, is niet goed voor een spelersgroep die al niet overloopt van het zelfvertrouwen. Zelfs de ervaren en andermaal falende Thorgan Hazard lijkt er last van te hebben."

Anderlecht moest doorgaan met Hubert als hoofdcoach ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

30
30
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

44
44
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

39
39
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

24
24
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

120
120
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

78
78
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

47
47
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

52
52
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

222
222
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

66
66
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

94
94
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

110
110
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

97
97
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

329
329
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

349
349
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

305
305
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

242
242
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

193
193
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

210
210

Meer sportnieuws