Hasi brandt zijn vingers: "Zelfs Hazard heeft er last van"

375
Hasi brandt zijn vingers:

Voor RSC Anderlecht zijn de Champions' Play-Offs tot dusver geen pretje. Na drie speeldagen telt de recordkampioen nog steeds nul punten in de nacompetitie. Nieuwe coach Besnik Hasi krijgt zijn ploeg voorlopig niet op de rails.

De recordkampioen is andermaal bezig aan een wisselvallig seizoen, maar hoopt desondanks toch een goede beurt te maken tijdens de weken van de waarheid. Om die kansen te vergroten besloot het bestuur in aanloop naar de Play-Offs om drastisch in te grijpen. Zo werd de samenwerking met David Hubert als hoofdcoach al na enkele maanden stopgezet.

Om hem te vervangen werd oude bekend Besnik Hasi terug in huis gehaald. Die kent de club natuurlijk goed en leidde RSCA eerder al naar de prijzen na een comeback. Bovendien is hij in principe een trainer die via zijn strakke organisatie in staat moet zijn om op korte termijn resultaten te behalen. Voorlopig leverde zijn aanstelling echter bitter weinig op.

LEES OOK: Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Verkeerd spelsysteem?

Hasi werd weliswaar niet geholpen door de omstandigheden. Zo werkte RSCA een lastig programma af met drie opeenvolgende duels tegen de titelkandidaten. Daarnaast moet hij verschillende geblesseerden missen en kampen heel wat met een vormdip. Maar de trainer is zelf ook niet vrij van zonden. Er kunnen bijvoorbeeld vragen gesteld worden bij zijn tactische keuzes.

Philippe Albert vindt het speelsysteem van Hasi alvast niet geschikt voor dit Paars-Wit. "Zijn gameplan met vijf verdedigers is te defensief en werkt niet", klinkt het bij SudPresse. "Het is hoog tijd om terug te keren naar meer rationele keuzes, op een systeem dat beter past binnen de cultuur van de club. Zaterdag stonden acht defensief georiënteerde spelers in de basis. Hierdoor was Dolberg veel te geïsoleerd."

Theater langs de zijlijn

Maar niet alleen zijn tactische keuzes worden in twijfel getrokken. Ook zijn houding naast de lijn zorgt voor bedenkingen. Na de matchen toonde Hasi zich tot dusver erg nuchter en sereen in zijn analyses. Een enorm contrast met zijn gedrag tijdens de matchen. Zaterdag op Union stond hij negentig minuten lang te brullen, gesticuleren, grommelen, ... voor zijn dug-out. Veel leverde dat echter niet op.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vraagt zich dan ook af of dit wel de juiste werkwijze is voor een nu al broze ploeg. "Niets lijkt goed. Het loopt niet goed bij Paars-Wit, maar op die manier telkens de afkeuring laten blijken, is niet goed voor een spelersgroep die al niet overloopt van het zelfvertrouwen. Zelfs de ervaren en andermaal falende Thorgan Hazard lijkt er last van te hebben."

Anderlecht moest doorgaan met Hubert als hoofdcoach ...

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

29
29
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

37
37
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

401
401
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

115
115
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

101
101
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

81
81
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

110
110
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

47
47
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

217
217
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

478
478
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

45
45
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

194
194
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

112
112
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

102
102
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

171
171
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

42
42
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

235
235
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

438
438
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

83
83
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

254
254
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

920
920
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

298
298
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

423
423
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

280
280

Meer sportnieuws