Hasi brandt zijn vingers: "Zelfs Hazard heeft er last van"

door
Hasi brandt zijn vingers:

Voor RSC Anderlecht zijn de Champions' Play-Offs tot dusver geen pretje. Na drie speeldagen telt de recordkampioen nog steeds nul punten in de nacompetitie. Nieuwe coach Besnik Hasi krijgt zijn ploeg voorlopig niet op de rails.

De recordkampioen is andermaal bezig aan een wisselvallig seizoen, maar hoopt desondanks toch een goede beurt te maken tijdens de weken van de waarheid. Om die kansen te vergroten besloot het bestuur in aanloop naar de Play-Offs om drastisch in te grijpen. Zo werd de samenwerking met David Hubert als hoofdcoach al na enkele maanden stopgezet.

Om hem te vervangen werd oude bekend Besnik Hasi terug in huis gehaald. Die kent de club natuurlijk goed en leidde RSCA eerder al naar de prijzen na een comeback. Bovendien is hij in principe een trainer die via zijn strakke organisatie in staat moet zijn om op korte termijn resultaten te behalen. Voorlopig leverde zijn aanstelling echter bitter weinig op.

LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Verkeerd spelsysteem?

Hasi werd weliswaar niet geholpen door de omstandigheden. Zo werkte RSCA een lastig programma af met drie opeenvolgende duels tegen de titelkandidaten. Daarnaast moet hij verschillende geblesseerden missen en kampen heel wat met een vormdip. Maar de trainer is zelf ook niet vrij van zonden. Er kunnen bijvoorbeeld vragen gesteld worden bij zijn tactische keuzes.

Philippe Albert vindt het speelsysteem van Hasi alvast niet geschikt voor dit Paars-Wit. "Zijn gameplan met vijf verdedigers is te defensief en werkt niet", klinkt het bij SudPresse. "Het is hoog tijd om terug te keren naar meer rationele keuzes, op een systeem dat beter past binnen de cultuur van de club. Zaterdag stonden acht defensief georiënteerde spelers in de basis. Hierdoor was Dolberg veel te geïsoleerd."

Theater langs de zijlijn

Maar niet alleen zijn tactische keuzes worden in twijfel getrokken. Ook zijn houding naast de lijn zorgt voor bedenkingen. Na de matchen toonde Hasi zich tot dusver erg nuchter en sereen in zijn analyses. Een enorm contrast met zijn gedrag tijdens de matchen. Zaterdag op Union stond hij negentig minuten lang te brullen, gesticuleren, grommelen, ... voor zijn dug-out. Veel leverde dat echter niet op.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vraagt zich dan ook af of dit wel de juiste werkwijze is voor een nu al broze ploeg. "Niets lijkt goed. Het loopt niet goed bij Paars-Wit, maar op die manier telkens de afkeuring laten blijken, is niet goed voor een spelersgroep die al niet overloopt van het zelfvertrouwen. Zelfs de ervaren en andermaal falende Thorgan Hazard lijkt er last van te hebben."

Anderlecht moest doorgaan met Hubert als hoofdcoach ...

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

11
11
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

5
5
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

53
53
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

20
20
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

60
60
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

23
23
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

103
103
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

48
48
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

280
280
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

44
44
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

30
30
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

31
31
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

620
620
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

150
150
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

128
128
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

139
139
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

104
104
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

108
108
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

192
192
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

102
102
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

104
104

Meer sportnieuws