Hasi brandt zijn vingers: "Zelfs Hazard heeft er last van"

door
Hasi brandt zijn vingers:

Voor RSC Anderlecht zijn de Champions' Play-Offs tot dusver geen pretje. Na drie speeldagen telt de recordkampioen nog steeds nul punten in de nacompetitie. Nieuwe coach Besnik Hasi krijgt zijn ploeg voorlopig niet op de rails.

De recordkampioen is andermaal bezig aan een wisselvallig seizoen, maar hoopt desondanks toch een goede beurt te maken tijdens de weken van de waarheid. Om die kansen te vergroten besloot het bestuur in aanloop naar de Play-Offs om drastisch in te grijpen. Zo werd de samenwerking met David Hubert als hoofdcoach al na enkele maanden stopgezet.

Om hem te vervangen werd oude bekend Besnik Hasi terug in huis gehaald. Die kent de club natuurlijk goed en leidde RSCA eerder al naar de prijzen na een comeback. Bovendien is hij in principe een trainer die via zijn strakke organisatie in staat moet zijn om op korte termijn resultaten te behalen. Voorlopig leverde zijn aanstelling echter bitter weinig op.

LEES OOK: Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

Verkeerd spelsysteem?

Hasi werd weliswaar niet geholpen door de omstandigheden. Zo werkte RSCA een lastig programma af met drie opeenvolgende duels tegen de titelkandidaten. Daarnaast moet hij verschillende geblesseerden missen en kampen heel wat met een vormdip. Maar de trainer is zelf ook niet vrij van zonden. Er kunnen bijvoorbeeld vragen gesteld worden bij zijn tactische keuzes.

Philippe Albert vindt het speelsysteem van Hasi alvast niet geschikt voor dit Paars-Wit. "Zijn gameplan met vijf verdedigers is te defensief en werkt niet", klinkt het bij SudPresse. "Het is hoog tijd om terug te keren naar meer rationele keuzes, op een systeem dat beter past binnen de cultuur van de club. Zaterdag stonden acht defensief georiënteerde spelers in de basis. Hierdoor was Dolberg veel te geïsoleerd."

Theater langs de zijlijn

Maar niet alleen zijn tactische keuzes worden in twijfel getrokken. Ook zijn houding naast de lijn zorgt voor bedenkingen. Na de matchen toonde Hasi zich tot dusver erg nuchter en sereen in zijn analyses. Een enorm contrast met zijn gedrag tijdens de matchen. Zaterdag op Union stond hij negentig minuten lang te brullen, gesticuleren, grommelen, ... voor zijn dug-out. Veel leverde dat echter niet op.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vraagt zich dan ook af of dit wel de juiste werkwijze is voor een nu al broze ploeg. "Niets lijkt goed. Het loopt niet goed bij Paars-Wit, maar op die manier telkens de afkeuring laten blijken, is niet goed voor een spelersgroep die al niet overloopt van het zelfvertrouwen. Zelfs de ervaren en andermaal falende Thorgan Hazard lijkt er last van te hebben."

Anderlecht moest doorgaan met Hubert als hoofdcoach ...

Meest recent

Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

7
7
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

17
17
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

19
19
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

27
27
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

145
145
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

150
150
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

256
256
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

216
216
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

426
426
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

39
39
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

363
363
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

103
103
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

73
73
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

292
292
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

173
173
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

249
249
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

147
147
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

401
401
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

290
290
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

432
432
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

158
158
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

33
33
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

336
336
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

426
426

Meer sportnieuws