Hasi brandt zijn vingers: "Zelfs Hazard heeft er last van"

375 stemmen
Hasi brandt zijn vingers:

Voor RSC Anderlecht zijn de Champions' Play-Offs tot dusver geen pretje. Na drie speeldagen telt de recordkampioen nog steeds nul punten in de nacompetitie. Nieuwe coach Besnik Hasi krijgt zijn ploeg voorlopig niet op de rails.

De recordkampioen is andermaal bezig aan een wisselvallig seizoen, maar hoopt desondanks toch een goede beurt te maken tijdens de weken van de waarheid. Om die kansen te vergroten besloot het bestuur in aanloop naar de Play-Offs om drastisch in te grijpen. Zo werd de samenwerking met David Hubert als hoofdcoach al na enkele maanden stopgezet.

Om hem te vervangen werd oude bekend Besnik Hasi terug in huis gehaald. Die kent de club natuurlijk goed en leidde RSCA eerder al naar de prijzen na een comeback. Bovendien is hij in principe een trainer die via zijn strakke organisatie in staat moet zijn om op korte termijn resultaten te behalen. Voorlopig leverde zijn aanstelling echter bitter weinig op.

LEES OOK: Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

Verkeerd spelsysteem?

Hasi werd weliswaar niet geholpen door de omstandigheden. Zo werkte RSCA een lastig programma af met drie opeenvolgende duels tegen de titelkandidaten. Daarnaast moet hij verschillende geblesseerden missen en kampen heel wat met een vormdip. Maar de trainer is zelf ook niet vrij van zonden. Er kunnen bijvoorbeeld vragen gesteld worden bij zijn tactische keuzes.

Philippe Albert vindt het speelsysteem van Hasi alvast niet geschikt voor dit Paars-Wit. "Zijn gameplan met vijf verdedigers is te defensief en werkt niet", klinkt het bij SudPresse. "Het is hoog tijd om terug te keren naar meer rationele keuzes, op een systeem dat beter past binnen de cultuur van de club. Zaterdag stonden acht defensief georiënteerde spelers in de basis. Hierdoor was Dolberg veel te geïsoleerd."

Theater langs de zijlijn

Maar niet alleen zijn tactische keuzes worden in twijfel getrokken. Ook zijn houding naast de lijn zorgt voor bedenkingen. Na de matchen toonde Hasi zich tot dusver erg nuchter en sereen in zijn analyses. Een enorm contrast met zijn gedrag tijdens de matchen. Zaterdag op Union stond hij negentig minuten lang te brullen, gesticuleren, grommelen, ... voor zijn dug-out. Veel leverde dat echter niet op.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vraagt zich dan ook af of dit wel de juiste werkwijze is voor een nu al broze ploeg. "Niets lijkt goed. Het loopt niet goed bij Paars-Wit, maar op die manier telkens de afkeuring laten blijken, is niet goed voor een spelersgroep die al niet overloopt van het zelfvertrouwen. Zelfs de ervaren en andermaal falende Thorgan Hazard lijkt er last van te hebben."

Anderlecht moest doorgaan met Hubert als hoofdcoach ...

Meest recent

Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

10
10
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

23
23
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

125
125
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

231
231
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

299
299
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

246
246
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

171
171
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

65
65
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

213
213
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

204
204
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

40
40
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

127
127
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

293
293
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

153
153
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

356
356
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

105
105
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

532
532
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

519
519
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

341
341
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

95
95
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

182
182
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

932
932
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

48
48
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

140
140
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

79
79

Meer sportnieuws