Donkerrode Mbappé overschaduwt overwinning Real Madrid

door
Donkerrode Mbappé overschaduwt overwinning Real Madrid

Na de pijnlijke nederlagen tegen Valencia CF en Arsenal FC, heeft Real Madrid zich zondagnamiddag ietwat kunnen herpakken. Zo werd een overwinning geboekt op het veld van Deportivo Alaves. Al werd die zege overschaduwd door de uitsluiting van Kylian Mbappé.

De Madrilenen hebben een ware rotweek achter de rug. Zo ligt de titelverdediger met anderhalf been uit de Champions League na een 3-0-nederlaag op Arsenal. In La Liga werd dan weer op eigen veld verloren van Valencia CF, waardoor leider FC Barcelona kon uitlopen tot vier punten voorsprong.

De Catalanen pakten zaterdag overigens de volle buit tegen Leganes. En dus zat er voor Real niets anders op dan zelf te winnen van Alaves om te voorkomen dat de achterstand nog groter werd. Desondanks liet coach Ancelotti onder meer Vinicius, Bellingham, Alaba en Modric op de bank starten.

LEES OOK: Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Mbappé van veld gestuurd

Dat leek aanvankelijk geen problemen op te leveren. Na een halfuur spelen wist Camavinga de Koninklijke immers op voorsprong te brengen. Maar niet veel later volgde een flinke opdoffer. Mbappé ging immers met zijn studs door op het been van een tegenstander en werd weggestuurd met een donkerrode kaart.

Alaves kon echter niet profiteren van het mannetje meer tussen de lijnen. Dat voordeel viel halfweg de tweede helft overigens helemaal weg toen ook Sanchez rood pakte namens de thuisploeg. En zo kon Real de zege dus over de streep trekken: 0-1. Courtois is dus een clean-sheet rijker.

Hopen op remontada

In het klassement blijft Real zo op vier punten van Barcelona staan. Allicht wordt de onderlinge confrontatie van 11 mei beslissend binnen de titelstrijd. Bovendien wordt het uitkijken of Mbappé een bijkomende schorsing zal krijgen voor zijn drieste overtreding. Maar nu gaat de focus eerst naar de partij van woensdag. Dan wil de Koninklijke tegen Arsenal voor een enorme remontada zorgen.

Mbappé moet een extra sanctie krijgen ...

Meest recent

'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

58
58
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

26
26
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

28
28
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

122
122
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

120
120
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

100
100
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

111
111
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

244
244
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

260
260
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

64
64
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

27
27
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

151
151
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

399
399
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

328
328
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

233
233
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

271
271
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

80
80
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

234
234
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

287
287
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

389
389
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

101
101
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

139
139
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

373
373

Meer sportnieuws