Donkerrode Mbappé overschaduwt overwinning Real Madrid

door
Donkerrode Mbappé overschaduwt overwinning Real Madrid

Na de pijnlijke nederlagen tegen Valencia CF en Arsenal FC, heeft Real Madrid zich zondagnamiddag ietwat kunnen herpakken. Zo werd een overwinning geboekt op het veld van Deportivo Alaves. Al werd die zege overschaduwd door de uitsluiting van Kylian Mbappé.

De Madrilenen hebben een ware rotweek achter de rug. Zo ligt de titelverdediger met anderhalf been uit de Champions League na een 3-0-nederlaag op Arsenal. In La Liga werd dan weer op eigen veld verloren van Valencia CF, waardoor leider FC Barcelona kon uitlopen tot vier punten voorsprong.

De Catalanen pakten zaterdag overigens de volle buit tegen Leganes. En dus zat er voor Real niets anders op dan zelf te winnen van Alaves om te voorkomen dat de achterstand nog groter werd. Desondanks liet coach Ancelotti onder meer Vinicius, Bellingham, Alaba en Modric op de bank starten.

LEES OOK: Mbappé flikt het weer en trekt Real Madrid over de streep

Mbappé van veld gestuurd

Dat leek aanvankelijk geen problemen op te leveren. Na een halfuur spelen wist Camavinga de Koninklijke immers op voorsprong te brengen. Maar niet veel later volgde een flinke opdoffer. Mbappé ging immers met zijn studs door op het been van een tegenstander en werd weggestuurd met een donkerrode kaart.

Alaves kon echter niet profiteren van het mannetje meer tussen de lijnen. Dat voordeel viel halfweg de tweede helft overigens helemaal weg toen ook Sanchez rood pakte namens de thuisploeg. En zo kon Real de zege dus over de streep trekken: 0-1. Courtois is dus een clean-sheet rijker.

Hopen op remontada

In het klassement blijft Real zo op vier punten van Barcelona staan. Allicht wordt de onderlinge confrontatie van 11 mei beslissend binnen de titelstrijd. Bovendien wordt het uitkijken of Mbappé een bijkomende schorsing zal krijgen voor zijn drieste overtreding. Maar nu gaat de focus eerst naar de partij van woensdag. Dan wil de Koninklijke tegen Arsenal voor een enorme remontada zorgen.

Mbappé moet een extra sanctie krijgen ...

Meest recent

Olivier Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

9
9
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

17
17
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

66
66
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

101
101
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

67
67
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

277
277
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

316
316
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

241
241
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

1013
1013
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

275
275
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

122
122
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

335
335
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

485
485
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

337
337
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

1036
1036
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

761
761
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

90
90
Vazquez doet Anderlecht straffe belofte na bevrijdende goal

Anderlecht speelde zondag zijn eerste wedstrijd na de interlandbreak en na het turbulente einde van ...

441
441
Barça houdt voor minipubliek schietoefening tegen Valencia

FC Barcelona heeft de aansluiting met Real Madrid zondag niet verloren. Het blijft in het spoor van ...

84
84
Modric en Saelemaekers doen San Siro ontploffen

AC Milan begon zijn seizoen dramatisch met een thuisnederlaag tegen Cremonese, maar lijkt stilaan ...

181
181
Rode kaarten Anderlecht: Hasi sloopt de scheids

De kraker tussen Anderlecht en Genk van zondagavond heeft heel wat voer voor discussie opgeleverd. ...

898
898
El Ouahdi komt met bizarre reactie na schwalbe

De topper tussen Anderlecht en Genk heeft zondagavond uiteindelijk een gelijkspel opgeleverd. ...

349
349
Storm bij Anderlecht: Coosemans haalt uit na rode kaart

Anderlecht heeft zondag vrede moeten nemen met een puntje in de topper tegen Genk. Het leek nochtans ...

554
554
Skoras steekt Club pijnlijke waarheid onder neus

AA Gent maakte zondag een statement, want het boekte een zeer knappe zege tegen Antwerp. Met een man ...

636
636
STVV gaat volledig met de billen bloot tegen Westerlo

STVV begon uiterst fraai aan de competitie en kon vandaag weer mee aan kop komen. De Kanaries ...

68
68

Meer sportnieuws