Puike knal Schrijvers houdt Europe Play-Offs razend spannend

door
Puike knal Schrijvers houdt Europe Play-Offs razend spannend

In de Europe Play-Offs blijven de verschillen bovenaan het klassement voorlopig erg beperkt. Leider KV Mechelen kreeg zondag nochtans de kans om een klein kloofje te slaan. Maar op eigen veld bleef Malinwa steken op een 1-1-gelijkspel tegen directe concurrent OH Leuven. 

De Mechelaars hadden vorige week een pak slaag uitgedeeld aan Dender (5-2) en die goede prestatie wou men uiteraard bevestigen tegen OHL, een directe concurrent voor de eindzege in de Europe Play-Offs. De Leuvenaars hadden op hun beurt een dubbele voorsprong weggegeven op Westerlo (2-2). Zij wilden dus iets rechtzetten.

LEES OOK: 'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Schrijvers prikt terug

In de aanvangsfase was KV Mechelen veruit de betere ploeg, zonder echt doelgevaar te creëeren. Na een dik kwartier spelen kon de thuisploeg echter toch toeslaan. Marsa legde na een goede flankvoorzet netjes af met het hoofd, waarna Lauberbach de 1-0 binnen werkte. De Duitse aanvaller is duidelijk in betere doen sinds het ontslag van coach Hasi.

Het antwoord van de bezoekers mocht echter gezien worden. Enkele minuten na de 1-0 kreeg Schrijvers immers de ruimte om uit te halen en de Leuvense aanvoerder knalde de bal netjes binnen aan de tweede paal. Daarmee legde hij ook meteen de ruststand vast, al moest OHL-doelman Leysen nog vol aan de bak om een owngoal te voorkomen.

Grote misser Pflücke

Na de pauze duurde het een tijdje alvorens noemenswaardige kansen volgden. Mechelen had wel het veldoverwicht, maar deed daar te weinig mee. Met nog een dik kwartier op de teller volgde echter een unieke kans. Pflücke had de bal maar binnen te tikken voor een leeg doel. De Duitser trapte echter hoog over. Van een misser gesproken.

Ook Vanrafelghem liet nog een goede mogelijkheid liggen en dat kwam KVM bijna erg duur te staan. In de slotminuten pakte Verlinden immers uit met een afstandsschot, zijn poging belandde echter op de lat. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-1. De Europe Play-Offs blijven zo erg spannend, met voorlopig slechts drie punten verschil tussen de eerste en vijfde plaats.

Wie eindigt dit seizoen het hoogste in de Europe Play-Offs?

Meest recent

Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

59
59
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

40
40
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

58
58
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

129
129
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

156
156
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

82
82
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

35
35
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

48
48
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

234
234
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

50
50
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

324
324
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

262
262
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

73
73
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

239
239
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

145
145
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

313
313
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

294
294
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

161
161
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

149
149
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

127
127
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

99
99
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

508
508
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

164
164

Meer sportnieuws