'Leegloop bij Man City: sprookjestransfer Bernardo Silva'

253 stemmen
'Leegloop bij Man City: sprookjestransfer Bernardo Silva'

Het tegenvallend seizoen bij Manchester City zal tijdens de zomermercato niet zonder gevolgen blijven. Kevin De Bruyne kondigde zijn vertrek al aan en er zullen ongetwijfeld nog meer spelers volgen. Bernardo Silva bijvoorbeeld, zou in de running zijn voor een transfersprookje.

City was in de voorbij seizoenen één van de meest succesvolle clubs van Europa. In 2023 bijvoorbeeld, legde de ploeg van coach Pep Guardiola beslag op een historische treble. In het daarop volgende seizoen werd onder meer de landstitel en het WK voor clubteams gewonnen. Maar in de huidige jaargang loopt het helemaal mis voor de Engelse grootmacht.

In de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de Premier League volledig weg uit de titelstrijd. Tijdens de laatste weken van de competitie zal City zelfs nog serieus moeten knokken om een Champions League-ticket voor volgend seizoen te bemachtigen.

LEES OOK: 'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Grote kuis op komst

De club sneuvelde ondertussen in de Champions League tegen Real Madrid en werd ook in de League Cup uitgeschakeld. Enkel via de FA Cup kan dit seizoen nog een grote prijs behaald worden. En dus wil de club ingrijpen op de transfermarkt. Zo wordt tijdens de zomerse mercato een heus transferoffensief vanuit het Etihad Stadium verwacht.

Daartegenover zal echter ook plaats gemaakt worden binnen de kleedkamer. De Bruyne liet alvast weten dat zijn aflopende contract niet verlengd wordt. Er zijn echter nog oudgedienden die in aanmerking komen voor een vertrek. Bernardo Silva bijvoorbeeld, die in de zomer zijn laatste contractjaar ingaat en een nieuwe uitdaging zou overwegen.

Terug naar de heimat

De Portugees werd de voorbije maanden alvast gelinkt aan enkele andere Europese grootmachten. Nu zou echter een ander spraakmakend scenario op tafel liggen. Zo zou Silva in de running zijn om een terugkeer te maken bij SL Benfica, de club waar hij destijds werd gevormd en ook zijn profdebuut maken. Er zouden alvast concrete gesprekken lopen. Daarbij heeft de Portugese international naar verluidt al aangegeven dat hij bereid is tot een aanzienlijk salarisoffer om de deal rond te krijgen.

Welke speler zou u momenteel het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

75
75
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

10
10
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

50
50
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

70
70
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

62
62
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

106
106
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

142
142
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

26
26
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

121
121
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

258
258
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

319
319
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

305
305
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

55
55
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

55
55
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

108
108
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

116
116
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

88
88
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

191
191
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

300
300
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

303
303
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

40
40

Meer sportnieuws