'Leegloop bij Man City: sprookjestransfer Bernardo Silva'

door
'Leegloop bij Man City: sprookjestransfer Bernardo Silva'

Het tegenvallend seizoen bij Manchester City zal tijdens de zomermercato niet zonder gevolgen blijven. Kevin De Bruyne kondigde zijn vertrek al aan en er zullen ongetwijfeld nog meer spelers volgen. Bernardo Silva bijvoorbeeld, zou in de running zijn voor een transfersprookje.

City was in de voorbij seizoenen één van de meest succesvolle clubs van Europa. In 2023 bijvoorbeeld, legde de ploeg van coach Pep Guardiola beslag op een historische treble. In het daarop volgende seizoen werd onder meer de landstitel en het WK voor clubteams gewonnen. Maar in de huidige jaargang loopt het helemaal mis voor de Engelse grootmacht.

In de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de Premier League volledig weg uit de titelstrijd. Tijdens de laatste weken van de competitie zal City zelfs nog serieus moeten knokken om een Champions League-ticket voor volgend seizoen te bemachtigen.

LEES OOK: Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

Grote kuis op komst

De club sneuvelde ondertussen in de Champions League tegen Real Madrid en werd ook in de League Cup uitgeschakeld. Enkel via de FA Cup kan dit seizoen nog een grote prijs behaald worden. En dus wil de club ingrijpen op de transfermarkt. Zo wordt tijdens de zomerse mercato een heus transferoffensief vanuit het Etihad Stadium verwacht.

Daartegenover zal echter ook plaats gemaakt worden binnen de kleedkamer. De Bruyne liet alvast weten dat zijn aflopende contract niet verlengd wordt. Er zijn echter nog oudgedienden die in aanmerking komen voor een vertrek. Bernardo Silva bijvoorbeeld, die in de zomer zijn laatste contractjaar ingaat en een nieuwe uitdaging zou overwegen.

Terug naar de heimat

De Portugees werd de voorbije maanden alvast gelinkt aan enkele andere Europese grootmachten. Nu zou echter een ander spraakmakend scenario op tafel liggen. Zo zou Silva in de running zijn om een terugkeer te maken bij SL Benfica, de club waar hij destijds werd gevormd en ook zijn profdebuut maken. Er zouden alvast concrete gesprekken lopen. Daarbij heeft de Portugese international naar verluidt al aangegeven dat hij bereid is tot een aanzienlijk salarisoffer om de deal rond te krijgen.

Welke speler zou u momenteel het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

30
30
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

103
103
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

32
32
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

277
277
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

18
18
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

321
321
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

107
107
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

234
234
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

393
393
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

255
255
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

268
268
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

469
469
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

492
492
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

277
277
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

242
242
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

297
297
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

155
155
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

340
340
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

85
85
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

254
254
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

317
317
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

325
325
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

313
313
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

408
408

Meer sportnieuws