Engelse pers gaat uit zijn dak na wederopstanding De Bruyne

309
Engelse pers gaat uit zijn dak na wederopstanding De Bruyne

Manchester City heeft zaterdag een goede zaak gedaan in de strijd om de Engelse Champions League-tickets. Het won namelijk met duidelijke 5-2-cijfers van Crystal Palace. Daarbij kroonde Kevin De Bruyne zich tot de uitblinker van dienst.

Een week geleden kondigde De Bruyne aan dat zijn aflopende contract niet zal verlengd worden en hij na het seizoen dus vertrekt uit het Etihad Stadium. Tijdens zijn laatste weken in loondienst van City wil hij wel nog enkele goede prestaties neerzetten. Maar de voorbije matchen bleef De Bruyne onder zijn gewenste niveau.

Zaterdag schitterde hij echter nog een keertje als vanouds. Zijn ploeg begon tegen Crystal Palace nochtans dramatisch en stond al snel twee goals in het krijt. KDB zorgde zelf voor de aansluitingstreffer met een puike vrije trap. Daarna bleef hij de wet dicteren en tekende hij ook nog eens voor een knappe assist.

LEES OOK: 'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

Drijvende kracht bij City

Ook bij heel wat andere goede aanvallen was de spelmaker betrokken. Eindelijk toonde de Rode Duivel nog eens een glimp van zijn beste niveau. In de Engelse pers werd dan ook de loftrompet boven gehaald. "Startte de comeback en stopte daarna niet meer, stuwde City vooruit tot het einde. Hij kan het nog steeds", schrijft Manchester Evening News.

Ook The Guardian zag hoe KDB zijn ploeg bij de arm nam. "Een goal, een assist en een optreden als aanvoerder dat de tegenstand uit Crystal Palace wrong. Dit was het moment om nog eens te genieten van De Bruyne's sublieme talent", klinkt het. "Dit was een 'throwback' naar de allerbeste De Bruyne", verklaart The Daily Express zijn 9 op 10.

Droom voor een spits

Bij BBC werden de unieke kwaliteiten van de Belg nog eens in de verf gezet. "Door een combinatie van oplettendheid en uitvoering, kan hij vanuit het niets iets creëeren. Hij is een speler die mogelijkheden ziet die anderen niet zien. Dan is hij ook nog in staat om de bal af te leveren. Dat brengt hem op een niveau van het spel waar quasi niemand aan kan tippen", aldus de openbare omroep. "Er bestaat geen twijfel over, hij is een reus in de Premier League geweest. Als er één speler is waar ik zelf had mee willen spelen, is hij het wel. Een droom voor een spits", besloot analist Alan Shearer bij Match of the Day.

City gaat nog spijt krijgen dat ze De Bruyne laten vertrekken ...

Meest recent

Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

122
122
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

213
213
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

43
43
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

104
104
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

337
337
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

97
97
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

314
314
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

63
63
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

279
279
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

293
293
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

516
516
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

418
418
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

113
113
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

101
101
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

348
348
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

196
196
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

530
530
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

437
437
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

302
302
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

477
477
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

229
229
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

356
356
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

225
225
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

202
202

Meer sportnieuws