Engelse pers gaat uit zijn dak na wederopstanding De Bruyne

309
Engelse pers gaat uit zijn dak na wederopstanding De Bruyne

Manchester City heeft zaterdag een goede zaak gedaan in de strijd om de Engelse Champions League-tickets. Het won namelijk met duidelijke 5-2-cijfers van Crystal Palace. Daarbij kroonde Kevin De Bruyne zich tot de uitblinker van dienst.

Een week geleden kondigde De Bruyne aan dat zijn aflopende contract niet zal verlengd worden en hij na het seizoen dus vertrekt uit het Etihad Stadium. Tijdens zijn laatste weken in loondienst van City wil hij wel nog enkele goede prestaties neerzetten. Maar de voorbije matchen bleef De Bruyne onder zijn gewenste niveau.

Zaterdag schitterde hij echter nog een keertje als vanouds. Zijn ploeg begon tegen Crystal Palace nochtans dramatisch en stond al snel twee goals in het krijt. KDB zorgde zelf voor de aansluitingstreffer met een puike vrije trap. Daarna bleef hij de wet dicteren en tekende hij ook nog eens voor een knappe assist.

LEES OOK: 'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Drijvende kracht bij City

Ook bij heel wat andere goede aanvallen was de spelmaker betrokken. Eindelijk toonde de Rode Duivel nog eens een glimp van zijn beste niveau. In de Engelse pers werd dan ook de loftrompet boven gehaald. "Startte de comeback en stopte daarna niet meer, stuwde City vooruit tot het einde. Hij kan het nog steeds", schrijft Manchester Evening News.

Ook The Guardian zag hoe KDB zijn ploeg bij de arm nam. "Een goal, een assist en een optreden als aanvoerder dat de tegenstand uit Crystal Palace wrong. Dit was het moment om nog eens te genieten van De Bruyne's sublieme talent", klinkt het. "Dit was een 'throwback' naar de allerbeste De Bruyne", verklaart The Daily Express zijn 9 op 10.

Droom voor een spits

Bij BBC werden de unieke kwaliteiten van de Belg nog eens in de verf gezet. "Door een combinatie van oplettendheid en uitvoering, kan hij vanuit het niets iets creëeren. Hij is een speler die mogelijkheden ziet die anderen niet zien. Dan is hij ook nog in staat om de bal af te leveren. Dat brengt hem op een niveau van het spel waar quasi niemand aan kan tippen", aldus de openbare omroep. "Er bestaat geen twijfel over, hij is een reus in de Premier League geweest. Als er één speler is waar ik zelf had mee willen spelen, is hij het wel. Een droom voor een spits", besloot analist Alan Shearer bij Match of the Day.

City gaat nog spijt krijgen dat ze De Bruyne laten vertrekken ...

Meest recent

Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

57
57
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

22
22
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

25
25
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

59
59
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

48
48
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

47
47
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

88
88
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

224
224
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

58
58
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

146
146
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

110
110
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

391
391
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

153
153
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

243
243
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

107
107
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

422
422
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

165
165
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

345
345
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

239
239
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

199
199
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

164
164
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

137
137
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

235
235

Meer sportnieuws