Engelse pers gaat uit zijn dak na wederopstanding De Bruyne

309
Engelse pers gaat uit zijn dak na wederopstanding De Bruyne

Manchester City heeft zaterdag een goede zaak gedaan in de strijd om de Engelse Champions League-tickets. Het won namelijk met duidelijke 5-2-cijfers van Crystal Palace. Daarbij kroonde Kevin De Bruyne zich tot de uitblinker van dienst.

Een week geleden kondigde De Bruyne aan dat zijn aflopende contract niet zal verlengd worden en hij na het seizoen dus vertrekt uit het Etihad Stadium. Tijdens zijn laatste weken in loondienst van City wil hij wel nog enkele goede prestaties neerzetten. Maar de voorbije matchen bleef De Bruyne onder zijn gewenste niveau.

Zaterdag schitterde hij echter nog een keertje als vanouds. Zijn ploeg begon tegen Crystal Palace nochtans dramatisch en stond al snel twee goals in het krijt. KDB zorgde zelf voor de aansluitingstreffer met een puike vrije trap. Daarna bleef hij de wet dicteren en tekende hij ook nog eens voor een knappe assist.

LEES OOK: OPTA verrast: Union grote favoriet, Anderlecht hinkt achter

Drijvende kracht bij City

Ook bij heel wat andere goede aanvallen was de spelmaker betrokken. Eindelijk toonde de Rode Duivel nog eens een glimp van zijn beste niveau. In de Engelse pers werd dan ook de loftrompet boven gehaald. "Startte de comeback en stopte daarna niet meer, stuwde City vooruit tot het einde. Hij kan het nog steeds", schrijft Manchester Evening News.

Ook The Guardian zag hoe KDB zijn ploeg bij de arm nam. "Een goal, een assist en een optreden als aanvoerder dat de tegenstand uit Crystal Palace wrong. Dit was het moment om nog eens te genieten van De Bruyne's sublieme talent", klinkt het. "Dit was een 'throwback' naar de allerbeste De Bruyne", verklaart The Daily Express zijn 9 op 10.

Droom voor een spits

Bij BBC werden de unieke kwaliteiten van de Belg nog eens in de verf gezet. "Door een combinatie van oplettendheid en uitvoering, kan hij vanuit het niets iets creëeren. Hij is een speler die mogelijkheden ziet die anderen niet zien. Dan is hij ook nog in staat om de bal af te leveren. Dat brengt hem op een niveau van het spel waar quasi niemand aan kan tippen", aldus de openbare omroep. "Er bestaat geen twijfel over, hij is een reus in de Premier League geweest. Als er één speler is waar ik zelf had mee willen spelen, is hij het wel. Een droom voor een spits", besloot analist Alan Shearer bij Match of the Day.

🚀

City gaat nog spijt krijgen dat ze De Bruyne laten vertrekken ...

Meest recent

"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

4
4
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

39
39
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

42
42
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

39
39
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

370
370
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

233
233
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

162
162
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

466
466
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

681
681
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

138
138
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

91
91
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

90
90
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

467
467
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

403
403
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

68
68
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

103
103
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

126
126
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

234
234
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

510
510
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

502
502
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

62
62
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

472
472
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

165
165
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

404
404
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

355
355

Meer sportnieuws