Engelse pers gaat uit zijn dak na wederopstanding De Bruyne

309
Engelse pers gaat uit zijn dak na wederopstanding De Bruyne

Manchester City heeft zaterdag een goede zaak gedaan in de strijd om de Engelse Champions League-tickets. Het won namelijk met duidelijke 5-2-cijfers van Crystal Palace. Daarbij kroonde Kevin De Bruyne zich tot de uitblinker van dienst.

Een week geleden kondigde De Bruyne aan dat zijn aflopende contract niet zal verlengd worden en hij na het seizoen dus vertrekt uit het Etihad Stadium. Tijdens zijn laatste weken in loondienst van City wil hij wel nog enkele goede prestaties neerzetten. Maar de voorbije matchen bleef De Bruyne onder zijn gewenste niveau.

Zaterdag schitterde hij echter nog een keertje als vanouds. Zijn ploeg begon tegen Crystal Palace nochtans dramatisch en stond al snel twee goals in het krijt. KDB zorgde zelf voor de aansluitingstreffer met een puike vrije trap. Daarna bleef hij de wet dicteren en tekende hij ook nog eens voor een knappe assist.

LEES OOK: 'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

Drijvende kracht bij City

Ook bij heel wat andere goede aanvallen was de spelmaker betrokken. Eindelijk toonde de Rode Duivel nog eens een glimp van zijn beste niveau. In de Engelse pers werd dan ook de loftrompet boven gehaald. "Startte de comeback en stopte daarna niet meer, stuwde City vooruit tot het einde. Hij kan het nog steeds", schrijft Manchester Evening News.

Ook The Guardian zag hoe KDB zijn ploeg bij de arm nam. "Een goal, een assist en een optreden als aanvoerder dat de tegenstand uit Crystal Palace wrong. Dit was het moment om nog eens te genieten van De Bruyne's sublieme talent", klinkt het. "Dit was een 'throwback' naar de allerbeste De Bruyne", verklaart The Daily Express zijn 9 op 10.

Droom voor een spits

Bij BBC werden de unieke kwaliteiten van de Belg nog eens in de verf gezet. "Door een combinatie van oplettendheid en uitvoering, kan hij vanuit het niets iets creëeren. Hij is een speler die mogelijkheden ziet die anderen niet zien. Dan is hij ook nog in staat om de bal af te leveren. Dat brengt hem op een niveau van het spel waar quasi niemand aan kan tippen", aldus de openbare omroep. "Er bestaat geen twijfel over, hij is een reus in de Premier League geweest. Als er één speler is waar ik zelf had mee willen spelen, is hij het wel. Een droom voor een spits", besloot analist Alan Shearer bij Match of the Day.

🚀

City gaat nog spijt krijgen dat ze De Bruyne laten vertrekken ...

Meest recent

Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

15
15
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

12
12
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

70
70
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

151
151
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

40
40
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

156
156
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

476
476
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

186
186
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

306
306
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

180
180
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

447
447
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

46
46
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

42
42
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

46
46
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

162
162
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

97
97
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

348
348
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

297
297
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

121
121
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

113
113
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

748
748
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

565
565
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

309
309
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

142
142
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

552
552

Meer sportnieuws