Oorzaak voor zwakke periode KDB: "Gigantisch verschil"

183 stemmen
Oorzaak voor zwakke periode KDB:

Kevin De Bruyne heeft zaterdag nog eens indruk gemaakt tijdens zijn afscheidstournee bij Manchester City. Tegen Crystal Palace (5-2) was de aanvoerder de grote uitblinker van dienst. Achteraf raakte ook bekend waarom de Rode Duivel zo'n lastige periode achter de rug heeft.

Een week geleden kondigde De Bruyne aan dat zijn aflopende contract niet zal verlengd worden en hij na het seizoen dus vertrekt uit het Etihad Stadium. Tijdens zijn laatste weken in loondienst van City wil hij wel nog enkele goede prestaties neerzetten. Maar de voorbije matchen bleef De Bruyne onder zijn gewenste niveau.

Zaterdag schitterde hij echter nog een keertje als vanouds. Zijn ploeg begon tegen Crystal Palace nochtans dramatisch en stond al snel twee goals in het krijt. KDB zorgde zelf voor de aansluitingstreffer met een puike vrije trap. Daarna bleef hij de wet dicteren en tekende hij ook nog eens voor een knappe assist.

LEES OOK: ‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Hardnekkige sporthernia

Opnieuw dus flitsen van De Bruyne's hoogdagen. "Dit was de Kevin die we al jaren kennen. Het laatste anderhalf jaar heeft hij geworsteld met zichzelf. Nu is hij weer pijnvrij en dat maakt een wereld van verschil", verklaarde Pep Guardiola de mindere prestaties tegenover de BBC.

Dat laatste bevestigde KDB ook zelf. Blijkbaar kampte hij met een hardnekkige sporthernia in de liesstreek. "Sinds zes weken ben ik pijnvrij. Het is een gigantisch verschil. Het was best zwaar, maar nu voel ik me vrij", reageerde de spelmaker voor de camera's van TNT Sports.

Champions League-ticket

Nu De Bruyne weer pijnvrij kan spelen, hoopt hij de goede lijn van zaterdag door te trekken. Tijdens de komende weken zal hij zich moeten buigen over zijn toekomst en de dialoog aangaan met de geïnteresseerde clubs. Maar de Rode Duivel wil vooral in schoonheid afscheid nemen van City. "Ik wil vertrekken met een Champions League-ticket. Dat verdient iedereen binnen de club."

🚀

City had De Bruyne nog een jaartje moeten houden ...

Meest recent

Imke Courtois geeft basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

35
35
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

37
37
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

171
171
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

65
65
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

265
265
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

44
44
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

301
301
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

533
533
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

207
207
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

265
265
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

85
85
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

804
804
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

453
453
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

133
133
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

419
419
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

532
532
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

74
74
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

102
102
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

199
199
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

55
55
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

468
468
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

461
461
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

158
158

Meer sportnieuws