Eén wissel in basiself Union, Hasi houdt vertrouwen

48 stemmen
Eén wissel in basiself Union, Hasi houdt vertrouwen

Union SG kan zaterdag al tot de winnaar van het weekend kronen in de Champions' Play-Offs. Maar dan moet de huidige nummer drie in de stand wel de volle buit pakken op eigen veld tegen RSC Anderlecht. Ref Lothar D'Hondt fluit de derby in het Dudenpark om 20u45 op gang.

De Unionisten zijn sterk begonnen aan de nacompetitie en pakten tijdens de eerste twee speeldagen telkens de volle buit. Indien het die zegereeks kan doortrekken tegen de Brusselse rivaal, doet het sowieso een gouden zaak. Club Brugge en KRC Genk, die de top 2 momenteel bevolken, spelen zondag immers tegen mekaar en dus zal minstens één van hen punten verspelen.

Daar wil Union ten volle van profiteren en dus is enkel een zege tegen Paars-Wit voldoende. Coach Pocognoli rekent daarvoor vooral op de jongens die tijdens de vorige twee duels het verschil maakten. Achterin kiest hij wel voor Leysen in plaats van Machida. De jonge Van de Perre behoudt de voorkeur op Vanhoutte, die op de terugweg is na een blessure.

LEES OOK: Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Hasi wisselt niet 

Anderlecht begon op zijn beurt tegenvallend aan de PO's en ging in de twee voorbije duels telkens onderuit. Voorlopig heeft de trainerswissel dus nog niet veel opgeleverd. Maar vorige week op eigen veld tegen Genk was er wel beterschap merkbaar ten opzichte van een week eerder in Brugge. Die goede lijn wil Paars-Wit dan ook doortrekken in het Dudenpark.

Coach Hasi moet wel nog steeds verschillende geblesseerde spelers missen. En dus besluit hij om resoluut dezelfde starters als een week eerder te kiezen. Met het drietal Simic-Adryelson-Hey in de defensie dus en met Maamar en Angulo als vleugelbacks. Jongens als Augustinsson, Leoni en Ashimeru moeten opnieuw hopen op een invalbeurt.

Wie wint?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

28
28
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

155
155
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

51
51
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

50
50
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

459
459
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

139
139
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

58
58
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

96
96
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

322
322
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

497
497
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

304
304
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

613
613
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

224
224
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

311
311
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

113
113
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

463
463
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

231
231
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

289
289
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

179
179
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

513
513
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

303
303

Meer sportnieuws