Eén wissel in basiself Union, Hasi houdt vertrouwen

door
Eén wissel in basiself Union, Hasi houdt vertrouwen

Union SG kan zaterdag al tot de winnaar van het weekend kronen in de Champions' Play-Offs. Maar dan moet de huidige nummer drie in de stand wel de volle buit pakken op eigen veld tegen RSC Anderlecht. Ref Lothar D'Hondt fluit de derby in het Dudenpark om 20u45 op gang.

De Unionisten zijn sterk begonnen aan de nacompetitie en pakten tijdens de eerste twee speeldagen telkens de volle buit. Indien het die zegereeks kan doortrekken tegen de Brusselse rivaal, doet het sowieso een gouden zaak. Club Brugge en KRC Genk, die de top 2 momenteel bevolken, spelen zondag immers tegen mekaar en dus zal minstens één van hen punten verspelen.

Daar wil Union ten volle van profiteren en dus is enkel een zege tegen Paars-Wit voldoende. Coach Pocognoli rekent daarvoor vooral op de jongens die tijdens de vorige twee duels het verschil maakten. Achterin kiest hij wel voor Leysen in plaats van Machida. De jonge Van de Perre behoudt de voorkeur op Vanhoutte, die op de terugweg is na een blessure.

LEES OOK: Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Hasi wisselt niet 

Anderlecht begon op zijn beurt tegenvallend aan de PO's en ging in de twee voorbije duels telkens onderuit. Voorlopig heeft de trainerswissel dus nog niet veel opgeleverd. Maar vorige week op eigen veld tegen Genk was er wel beterschap merkbaar ten opzichte van een week eerder in Brugge. Die goede lijn wil Paars-Wit dan ook doortrekken in het Dudenpark.

Coach Hasi moet wel nog steeds verschillende geblesseerde spelers missen. En dus besluit hij om resoluut dezelfde starters als een week eerder te kiezen. Met het drietal Simic-Adryelson-Hey in de defensie dus en met Maamar en Angulo als vleugelbacks. Jongens als Augustinsson, Leoni en Ashimeru moeten opnieuw hopen op een invalbeurt.

Wie wint?

Meest recent

Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

26
26
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

9
9
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

178
178
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

39
39
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

118
118
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

133
133
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

185
185
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

353
353
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

365
365
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

35
35
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

96
96
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

255
255
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

46
46
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

100
100
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

86
86
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

227
227
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

299
299
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1140
1140
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

62
62
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

684
684
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

401
401
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

168
168
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

167
167
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

1005
1005

Meer sportnieuws