Eén wissel in basiself Union, Hasi houdt vertrouwen

door
Eén wissel in basiself Union, Hasi houdt vertrouwen

Union SG kan zaterdag al tot de winnaar van het weekend kronen in de Champions' Play-Offs. Maar dan moet de huidige nummer drie in de stand wel de volle buit pakken op eigen veld tegen RSC Anderlecht. Ref Lothar D'Hondt fluit de derby in het Dudenpark om 20u45 op gang.

De Unionisten zijn sterk begonnen aan de nacompetitie en pakten tijdens de eerste twee speeldagen telkens de volle buit. Indien het die zegereeks kan doortrekken tegen de Brusselse rivaal, doet het sowieso een gouden zaak. Club Brugge en KRC Genk, die de top 2 momenteel bevolken, spelen zondag immers tegen mekaar en dus zal minstens één van hen punten verspelen.

Daar wil Union ten volle van profiteren en dus is enkel een zege tegen Paars-Wit voldoende. Coach Pocognoli rekent daarvoor vooral op de jongens die tijdens de vorige twee duels het verschil maakten. Achterin kiest hij wel voor Leysen in plaats van Machida. De jonge Van de Perre behoudt de voorkeur op Vanhoutte, die op de terugweg is na een blessure.

LEES OOK: Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Hasi wisselt niet 

Anderlecht begon op zijn beurt tegenvallend aan de PO's en ging in de twee voorbije duels telkens onderuit. Voorlopig heeft de trainerswissel dus nog niet veel opgeleverd. Maar vorige week op eigen veld tegen Genk was er wel beterschap merkbaar ten opzichte van een week eerder in Brugge. Die goede lijn wil Paars-Wit dan ook doortrekken in het Dudenpark.

Coach Hasi moet wel nog steeds verschillende geblesseerde spelers missen. En dus besluit hij om resoluut dezelfde starters als een week eerder te kiezen. Met het drietal Simic-Adryelson-Hey in de defensie dus en met Maamar en Angulo als vleugelbacks. Jongens als Augustinsson, Leoni en Ashimeru moeten opnieuw hopen op een invalbeurt.

Wie wint?

Meest recent

'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

8
8
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

87
87
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

113
113
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

158
158
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

28
28
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

128
128
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

72
72
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

427
427
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

143
143
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

81
81
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

146
146
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

49
49
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

346
346
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

443
443
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

135
135
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

202
202
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

82
82
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

87
87
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

179
179
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

94
94
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

275
275
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

239
239

Meer sportnieuws