Eén wissel in basiself Union, Hasi houdt vertrouwen

door
Eén wissel in basiself Union, Hasi houdt vertrouwen

Union SG kan zaterdag al tot de winnaar van het weekend kronen in de Champions' Play-Offs. Maar dan moet de huidige nummer drie in de stand wel de volle buit pakken op eigen veld tegen RSC Anderlecht. Ref Lothar D'Hondt fluit de derby in het Dudenpark om 20u45 op gang.

De Unionisten zijn sterk begonnen aan de nacompetitie en pakten tijdens de eerste twee speeldagen telkens de volle buit. Indien het die zegereeks kan doortrekken tegen de Brusselse rivaal, doet het sowieso een gouden zaak. Club Brugge en KRC Genk, die de top 2 momenteel bevolken, spelen zondag immers tegen mekaar en dus zal minstens één van hen punten verspelen.

Daar wil Union ten volle van profiteren en dus is enkel een zege tegen Paars-Wit voldoende. Coach Pocognoli rekent daarvoor vooral op de jongens die tijdens de vorige twee duels het verschil maakten. Achterin kiest hij wel voor Leysen in plaats van Machida. De jonge Van de Perre behoudt de voorkeur op Vanhoutte, die op de terugweg is na een blessure.

LEES OOK: Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Hasi wisselt niet 

Anderlecht begon op zijn beurt tegenvallend aan de PO's en ging in de twee voorbije duels telkens onderuit. Voorlopig heeft de trainerswissel dus nog niet veel opgeleverd. Maar vorige week op eigen veld tegen Genk was er wel beterschap merkbaar ten opzichte van een week eerder in Brugge. Die goede lijn wil Paars-Wit dan ook doortrekken in het Dudenpark.

Coach Hasi moet wel nog steeds verschillende geblesseerde spelers missen. En dus besluit hij om resoluut dezelfde starters als een week eerder te kiezen. Met het drietal Simic-Adryelson-Hey in de defensie dus en met Maamar en Angulo als vleugelbacks. Jongens als Augustinsson, Leoni en Ashimeru moeten opnieuw hopen op een invalbeurt.

Wie wint?

Meest recent

Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

5
5
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

45
45
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

107
107
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

20
20
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

96
96
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

34
34
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

130
130
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

63
63
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

92
92
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

179
179
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

200
200
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

16
16
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

87
87
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

400
400
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

41
41
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

232
232
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

102
102
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

111
111
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

92
92
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

261
261
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

278
278
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

310
310

Meer sportnieuws