Levenslijn KVK: verrassende naam scoort compliment Storck

214
Levenslijn KVK: verrassende naam scoort compliment Storck

KV Kortrijk leek lange tijd een vogel voor de kat binnen de degradatiestrijd. Maar de aanstelling van Bernd Storck als hoofdcoach heeft de Kerels schijnbaar vleugels gegeven. Zo werd zaterdag ook een cruciale zege tegen Beerschot VA geboekt.

KVK heeft opnieuw een behoorlijk turbulent seizoen achter de rug. Nadat hij de Kerels vorig seizoen had verzekerd van het behoud, bleef Freyr Alexandersson aanvankelijk op post als hoofdcoach. Maar onder zijn bewind zakten de West-Vlamingen snel weer weg in het degradatiemoeras.

De IJslander werd in december dan ook bedankt voor bewezen diensten. Om hem op te volgen mocht Yves Vanderhaeghe aan zijn derde ambtstermijn in het Guldensporenstadion beginnen. Ook dat bleek echter geen succes. En dus werd ook hij al na enkele maanden op de keien gezet.

LEES OOK: Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Sterke reeks onder Storck

Vervolgens pakte KVK opnieuw uit met een oude bekende, dit keer werd Storck terug in huis gehaald. En dat is tot dusver wél een goede zet. Onder zijn bewind sloot Kortrijk de reguliere competitie af met 6 op 6. In de Play-Downs werd dan weer 7 op 9 gehaald. Zaterdag werd immers ook Beerschot over de knie gelegd.

Het winnende doelpunt viel wel pas in de slotfase, maar door deze zege mag KVK weer volop hopen op het behoud. "Het was een felbevochten en moeilijke zege, maar we zijn blij dat het gelukt is", reageerde Storck bij Sporza. "We moeten nu kijken wat de andere ploegen doen, maar focussen ons vooral op de eigen ploeg."

Piepjonge goalie

Nochtans moest de Duitse trainer aardig puzzelen voor de komst van de hekkensluiter. Zo kampte KVK met een keepersprobleem. Patrik Gunnarsson en Marko Ilic lagen in de lappenmand, vorige week viel ook Lucas Pirard uit. En dus startte de 19-jarige Ebbe De Vlaeminck zowaar in de basis. Die deed het naar omstandigheden meer dan behoorlijk. "Ik moet mijn negentienjarige doelman De Vlaeminck een compliment toewerpen. De fans hebben hem gesteund en hij heeft het goed gedaan. Bravo", was Storck lovend.

Kortrijk gaat zich alsnog redden ...

Meest recent

'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

11
11
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

8
8
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

75
75
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

22
22
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

17
17
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

63
63
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

83
83
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

43
43
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

37
37
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

42
42
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

53
53
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

290
290
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

46
46
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

124
124
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

84
84
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

139
139
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

170
170
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

64
64
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

73
73
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

369
369
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

990
990
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

196
196

Meer sportnieuws