Levenslijn KVK: verrassende naam scoort compliment Storck

214 stemmen
Levenslijn KVK: verrassende naam scoort compliment Storck

KV Kortrijk leek lange tijd een vogel voor de kat binnen de degradatiestrijd. Maar de aanstelling van Bernd Storck als hoofdcoach heeft de Kerels schijnbaar vleugels gegeven. Zo werd zaterdag ook een cruciale zege tegen Beerschot VA geboekt.

KVK heeft opnieuw een behoorlijk turbulent seizoen achter de rug. Nadat hij de Kerels vorig seizoen had verzekerd van het behoud, bleef Freyr Alexandersson aanvankelijk op post als hoofdcoach. Maar onder zijn bewind zakten de West-Vlamingen snel weer weg in het degradatiemoeras.

De IJslander werd in december dan ook bedankt voor bewezen diensten. Om hem op te volgen mocht Yves Vanderhaeghe aan zijn derde ambtstermijn in het Guldensporenstadion beginnen. Ook dat bleek echter geen succes. En dus werd ook hij al na enkele maanden op de keien gezet.

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Sterke reeks onder Storck

Vervolgens pakte KVK opnieuw uit met een oude bekende, dit keer werd Storck terug in huis gehaald. En dat is tot dusver wél een goede zet. Onder zijn bewind sloot Kortrijk de reguliere competitie af met 6 op 6. In de Play-Downs werd dan weer 7 op 9 gehaald. Zaterdag werd immers ook Beerschot over de knie gelegd.

Het winnende doelpunt viel wel pas in de slotfase, maar door deze zege mag KVK weer volop hopen op het behoud. "Het was een felbevochten en moeilijke zege, maar we zijn blij dat het gelukt is", reageerde Storck bij Sporza. "We moeten nu kijken wat de andere ploegen doen, maar focussen ons vooral op de eigen ploeg."

Piepjonge goalie

Nochtans moest de Duitse trainer aardig puzzelen voor de komst van de hekkensluiter. Zo kampte KVK met een keepersprobleem. Patrik Gunnarsson en Marko Ilic lagen in de lappenmand, vorige week viel ook Lucas Pirard uit. En dus startte de 19-jarige Ebbe De Vlaeminck zowaar in de basis. Die deed het naar omstandigheden meer dan behoorlijk. "Ik moet mijn negentienjarige doelman De Vlaeminck een compliment toewerpen. De fans hebben hem gesteund en hij heeft het goed gedaan. Bravo", was Storck lovend.

Kortrijk gaat zich alsnog redden ...

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

46
46
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

77
77
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

15
15
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

347
347
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

211
211
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

374
374
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

456
456
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

119
119
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

663
663
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

257
257
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

509
509
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

238
238
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

292
292
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

146
146
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

472
472
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

448
448
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

89
89
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

64
64
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

841
841
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

363
363
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

566
566
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

183
183
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

161
161
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

859
859

Meer sportnieuws